Przegląd mediów

26
marzec
Najnowszy wpis

Woda na wagę złota

luty 2023

Dowiedz się, jak Twoja firma zarządza różnorodnością

2023-02-27  |  11:25
Przegląd mediów

Nie trzeba nikogo przekonywać, że najcenniejszym zasobem firmy są jej pracownicy i pracownice. To właśnie ich praca, wiedza i doświadczenie wpływa na ogół funkcjonowania organizacji. Dlatego warto świadomie i praktycznie podchodzić do obszarów związanych z zarządzaniem różnorodnością.

Już niebawem, coraz więcej przedsiębiorstw będzie zobowiązanych do raportowania danych pozafinansowych także w kwestii dbałości o pracowników i pracowniczki przy wykorzystaniu ich indywidualnego potencjału wynikającego z różnic między nimi. Dlatego warto mieć świadomość, w którym miejscu pod względem obszarów DEI (z ang. diversity, equity, inclusion) aktualnie znajduje organizacja, aby móc wyciągnąć wnioski i doskonalić swoje praktyki w tym zakresie. Aby móc to na bieżąco monitorować warto korzystać ze sprawdzonych narzędzi przeznaczonych dla biznesu, takich jak badanie prowadzone już po raz trzeci przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu - Diversity IN Check

Diversity IN Check to narzędzie badawcze, które umożliwia diagnozę stopnia dojrzałości pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania inkluzywnych, włączających organizacji. Kwestionariusz badania oparty jest na uznanych międzynarodowych standardach i wytycznych, m.in. Sustainable Development Goals, GRI Standards, wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych oraz ISO 26000 i ISO 30415, dotyczącej stricte Diversity and Inclusion. To jedne z najbardziej znanych  i najczęściej wykorzystywanych dokumentami, pomagającymi organizacjom na całym świecie przygotować np. strategie i raporty zrównoważonego rozwoju.

Dzięki szczegółowej weryfikacji firma może sprawdzić, w jakim stopniu udaje się jej realizować zobowiązania względem zatrudnionych. Pracodawcy uczestniczący w DINC otrzymują zarówno wyniki analizy własnej organizacji, ale też mogą sprawdzić, jak wypadają na tle innych podmiotów. Dzięki temu mogą również zorientować się, które działania są podstawowe i powszechnie wykorzystywane, a w których obszarach dane przedsiębiorstwo realizuje pionierskie inicjatywy . Nabór organizacji do badania rozpoczął się już w styczniu i potrwa do 10 marca 2023 r.  

Aby przystąpić do badania, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj. Po wypełnieniu formularza, spełnieniu warunków udziału w badaniu osoby zainteresowane otrzymają indywidualny link, kierujący do kwestionariusza ankiety. Możliwe jest wielokrotne zamykanie i wznawianie ankiety w miejscu zakończenia, w dowolnym momencie. Wprowadzone przez organizacje dane są zapisywane na zabezpieczonych serwerach firmy PBS, która jest partnerem badawczym Diversity IN Check.

Badanie jest organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynatora Karty Różnorodności w Polsce. FOB to organizacja ekspercka, będąca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla CSR, ESG i DEI w Polsce. Działając na rzecz zrównoważonego rozwoju, inspiruje biznes, który zmienia świat i łączy ludzi, którzy zmieniają biznes. Karta Różnorodności, koordynowana w Polsce od 2012 roku przez FOB, ma na celu zachęcanie pracodawców w Polsce do aktywnego przeciwdziałania dyskryminacji oraz upowszechnianie tworzenia otwartych na różnorodność i włączających miejsc pracy.

Realizację badania wspiera grono partnerów i patronów: ABSL – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie, firma Deloitte Advisory, Fundacja Share the Care, PBS, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Fundacja TAKpełnosprawni, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Belgijska Izba Gospodarcza oraz Ringier Axel Springer Polska. Nadzór merytoryczny nad badaniem sprawuje rada ekspertów i ekspertek. 

Więcej informacji na temat badania można znaleźć tutaj: https://odpowiedzialnybiznes.pl/diversity-in-check/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 27 lutego

Więcej ważnych informacji

roche-banner

Jedynka Newserii

Newseria Na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Infrastruktura

Zielone ciepło płynie do Gdańska. Specjalne kotły elektrodowe zasila energia z wiatru i słońca

Kotły elektrodowe w gdańskiej elektrociepłowni przekształcają nadmiar zielonej energii w systemie elektroenergetycznym w ciepło. Dzięki zastosowanej technologii „power to heat” w ostatnich zimowych miesiącach kotłownia przyczyniła się do ograniczenia emisji COo ponad 920 t i zużycia węgla o 440 t. – Tym samym zielone ciepło dla Gdańska stało się faktem, ale potencjał tych kotłów jest dużo większy – mówi Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła. Kotłownia o mocy 130 MW została oddana do użytku w grudniu 2021 roku i była pierwszą tego typu inwestycją w Polsce. Pełnię swoich możliwości osiągnie w kolejnych dwóch latach, kiedy udział energii z OZE w krajowym systemie będzie jeszcze większy niż dziś.

Bankowość

KNF pracuje nad projektem ustawy o systemowym rozwiązaniu kwestii umów frankowych. Bankowcy popierają takie rozwiązanie

Już ponad dwa lata temu Komisja Nadzoru Finansowego zaproponowała rozwiązanie problemu umów frankowych poprzez ich przewalutowanie tak, jak gdyby od początku kredyt zaciągnięty był w złotych albo stosownie do wyliczania rat średniego kursu walutowego podawanego przez Narodowy Bank Polski. Obecnie nadzorca pracuje nad projektem ustawy według tych założeń. Zdaniem środowiska bankowego, choć rozwiązanie to wciąż faworyzuje tę grupę kredytobiorców, to można je uznać za sprawiedliwe. Zdjęłoby ono z banków konieczność zawiązywania rezerw na potencjalnie unieważniane w przyszłości umowy frankowe.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.