Z mediów
luty
Znamy laureatów 6. edycji programu Best Quality Employer!
Certyfikacja Krajowa po raz szósty nagrodziła liderów w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Wśród laureatów się znalazły się przedsiębiorstwa z różnych branż. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie odbyła się tradycyjna gala wręczenia statuetek.
Program Best Quality Employer od 2016 r nagradza pracodawców, którzy prowadzą efektywną politykę personalną. Tytuł Best Quality Employer otrzymują tylko firmy, które pozytywnie przejdą szczegółowe badanie i proces weryfikacji.
Pracownicy to najcenniejszy kapitał firmy, dlatego tak ważne jest zatrudnianie najlepszych. Zadanie, jakie stoi przed nowoczesnymi firmami to nie tylko bardziej efektywna rekrutacja, przyjazna polityka zatrudnienia i kultura organizacji, ale też skuteczna komunikacja i dbanie o wizerunek marki pracodawcy.
Program Best Quality Emoloyer ma na celu wyłonienie oraz promocję przedsiębiorstw, które wyróżniają się rzetelnością pod względem polityki zatrudnienia, rozwiązań pracowniczych i zarządzania zasobami ludzkimi. To firmy godne zaufania, dbające o rozwój pracowników oraz zapewniają stabilność zatrudnienia, zapewniając jednocześnie przyjazną atmosferę w pracy.
– Jesteśmy dumni, że udało nam się nagrodzić tytułem Best Quality Employer 2021 tak wspaniałe marki. Otrzymanie tytułu jest potwierdzeniem wieloletniej i konsekwentnej pracy nad budowaniem marki pracodawcy a prowadzone w firmie odpowiednie praktyki kadrowe pomagają utrzymać wyszkolonych pracowników i przyciągać nowe talenty do zespołu - mówi Marcin Andrzejewski Dyrektor Programowy Certyfikacji Krajowej.
Covid-19 zmienił naszą rzeczywistość a obecna sytuacja postawiła nas wszystkich przed nowymi wyzwaniami, pracowników przed obawą utraty pracy a pracodawców przed nową rzeczywistością, która zmusiła większość do pracy zdalnej. Dostosowanie się do nowej rzeczywistości to duże wyzwanie, ale także potężny impuls do transformacji technologicznej i optymalizacji modelu pracy. To, jak firmy poradziły sobie w obliczu pandemii, z pewnością znajdzie odbicie w postrzeganiu ich marki pracodawcy - dodaje.
Tytuł Best Quality Employer 2021 otrzymały poniższe firmy:
ALDI Sp. z o.o.
Grupa ATERIMA
Bank Gospodarstwa Krajowego
Bank Pekao SA
BIEDRONKA (JERONIMO MARTINS POLSKA S.A.)
Budimex SA
Coca-Cola HBC Poland & Baltics
Getin Noble Bank S.A.
LIDL Polska
Blachotrapez Sp. z o.o.
LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Lisner Poznań
Mowi Poland S.A.
Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o
Żabka Polska
Vorwerk Polska
RS Components
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
O Certyfikacji Krajowej
Certyfikacja Krajowa powstała w 2002 r. jako inicjatywa wspierająca mały i średni biznes w Polsce. Prowadzimy ogólnopolskie programy promocyjne, w których wyróżniamy i nagradzamy tytułami branżowymi najlepsze firmy w kraju. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści budowania świadomości i promocji marki.
Kontakt dla mediów:
Justyna Nakonieczna
PR & Marketing Manager
512 009 069
j.nakonieczna@certyfikacjakrajowa.org.pl
Informacje z dnia: 22 grudnia
Medium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/11111/n-innowacje.png)
Ochrona środowiska
![](https://www.newseria.pl/files/11111/robot-homa-appliances-pwuyhvjglhg-unsplash,w_274,_small.jpg)
Nowe inicjatywy KE będą odpowiedzią na kryzys konkurencyjności. Pomóc ma przemysł zielonych technologii
Instytucje unijne szukają pomysłów na to, jak odbudowywać konkurencyjność europejskiego przemysłu. Wśród kluczowych działań eksperci wymieniają m.in. uproszczenie regulacji oraz większe inwestycje w cyfryzację i zielone technologie. Na tych założeniach opiera się opublikowany niedawno Kompas Konkurencyjności, czyli jedna z pierwszych inicjatyw nowej KE, który ma wyznaczyć strategiczne kierunki działań na nadchodzące lata. Niedługo Komisja zaprezentuje też kolejną inicjatywę – Clean Industrial Deal, mającą wspierać europejskie firmy w osiąganiu neutralności klimatycznej bez osłabiania ich pozycji na globalnym rynku.
Prawo
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców chciałby zyskać nowe kompetencje. Wśród nich mediacje między przedsiębiorcami
![](https://www.newseria.pl/files/11111/msp-ustawa-rzecznik-foto,w_133,_small.jpg)
W resorcie rozwoju trwają prace nad nowelizacją ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Agnieszka Majewska, która piastuje to stanowisko od połowy 2024 roku, podkreśla, że rzecznikowi potrzebna jest inicjatywa ustawodawcza, a nie tylko możliwość opiniowania procedowanych ustaw. Chciałaby także zajmować się prawami rolników oraz mediacjami między przedsiębiorcami.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](https://www.newseria.pl/files/11111/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Partner serwisu
Szkolenia
![](https://www.newseria.pl/files/11111/ramka-prawa-akademia-newser_1,w_274,_small.jpg)
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.