Przegląd mediów
listopad
Najlepsze książki 2023 roku. Co czytano w zeszłym roku?
Zostań Super Sprzedawcą Roku! Wielka Gala wkrótce
Już wkrótce rozpocznie się plebiscyt, który wyłoni najlepszego sprzedawcę w obszarze internetowych platform handlowych. Tym razem przedsięwzięcie jest organizowane przez Fundację Pomagamy Potrzebującym.
Projekt nosi nazwę Super Sprzedawca i jest skierowany do wszystkich chętnych, którzy zgłoszą swoją kandydaturę.
Kto może uczestniczyć w projekcie?
Projekt organizowany przez Fundację Pomagamy Potrzebującym za pośrednictwem platformy Plebiscyty.eu został stworzony z myślą o przedsiębiorcach, którym leży na sercu etyka w prowadzeniu sprzedaży za pośrednictwem sprawdzonych platform marketplace. Zgłoszenie własnej kandydatury jest bezpłatne. Po przesłaniu elektronicznego formularza jest on dokładnie weryfikowany.
Laureaci projektu zostaną poinformowani o wyborze i zaproszeni na uroczystą galę. W jej trakcie zostaną przyznane prestiżowe tytuły i nagrody. Na gali obecne będą znane osoby ze świata polityki, biznesu oraz mediów.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Paweł Cholewa, którego celem jest promocja kreatywnej przedsiębiorczości i etycznych zachowań w biznesie.
Więcej szczegółów na https://plebiscyty.eu
Informacje z dnia: 23 lipca
Medium
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Bezpieczeństwo żywnościowe 10 mld ludzi wymaga zmian w rolnictwie. Za tym pójdą też zmiany w diecie
Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego na świecie wymaga znaczących zmian w systemie rolniczym – ocenia think tank Żywność dla Przyszłości. Tym bardziej że niedługo liczba ludności globalnie się zwiększy do 10 mld. Zdaniem ekspertów warunkiem jest odejście od rolnictwa przemysłowego na model rolnictwa regeneratywnego, opartego na równowadze przyrodniczej. To obejmuje także znaczące ograniczenie konsumpcji mięsa na rzecz żywności roślinnej.
Ochrona środowiska
Branża wiatrakowa niecierpliwie wyczekuje liberalizacji przepisów. Zmiany w prawie mocno przyspieszą inwestycje
W trakcie procedowania jest obecnie rządowy projekt tzw. ustawy odległościowej, który ostatecznie zrywa z zasadą 10H/700m i wyznacza minimalną odległość wiatraków od zabudowań na 500 m. Kolejna liberalizacja przepisów ma zapewnić impuls dla sektora, przyspieszyć transformację energetyczną i przynieść korzyści lokalnym społecznościom. Branża liczy także na usprawnienie i skrócenie procedur planistycznych i środowiskowych, które dziś są barierą znacznie wydłużającą czas inwestycji w elektrownie wiatrowe na lądzie.
Transport
Część linii lotniczych unika wypłacania odszkodowań za opóźnione lub niezrealizowane loty. Może im grozić zajęcie samolotu przez windykatora
Mimo jasno sprecyzowanych przepisów linie lotnicze niechętnie wypłacają odszkodowania za opóźnione lub odwołane loty, często powołując się na zdarzenia nadzwyczajne lub problemy z przepustowością ruchu lotniczego. Wielu konsumentów odstępuje od dalszego postępowania, bo obawiają się żmudnych formalności. Zdaniem eksperta z kancelarii DelayFix, specjalizującej się w egzekwowaniu należnych odszkodowań, warto się ubiegać o należne rekompensaty. Ostatecznym – i skutecznym – środkiem po wyczerpaniu drogi polubownej i sądowej jest zajęcie samolotu przez windykatora.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.