Przegląd mediów

25
maj
marzec 2014

Kto wykazał się skutecznością w sprawie Putina, Lech Kaczyński czy Donald Tusk?

2014-03-21  |  10:55
Przegląd mediów

Platforma Obywatelska wskutek ostatnich działań Putina zmuszona została do przyjęcia retoryki polegającej na krytykowaniu prezydenta Rosji. Ludziom Tuska dokuczało w tym wszystkim najbardziej to, że pośrednio przyznawali tym samym rację PiS i śp. Lechowi Kaczyńskiemu, którzy od dawna oceniali Putina w krytyczny sposób. Ale ostatnio PR-owcy rządzącej partii wpadli na pewnien pomysł.

 

Pomysł ten polega na wmawianiu Polakom, że może i PiS oraz Lech Kaczyński dobrze ocenili złe zamiary Putina i Rosji znajdującej się pod jego absolutną władzą, ale co z tego, skoro byli nieskuteczni. Byli izolowani na świecie. Dopiero teraz jaśnie panujący Tusk ma dar zjednywania państw i polityków do działania w obliczu szalonych działań Putina… .

W 2008 r. śp. Lech Kaczyński zainicjował podróż wraz z prezydentami krajów Europy Środkowej do zaatakowanej przez Rosję Gruzji. Jego inicjatywa zatrzymała rosyjskie czołgi w drodze na stolicę Gruzji.

W 2014 roku Donald Tusk przyłącza się do antyputinowskiej narracji głoszonej przez polityków Zachodu. Politycy ci dużą mówią, mało robią, a jeśli już coś robią (np. stosują sankcje), to powoduje to uśmiech politowania na twarzy Putina.

Kto więc wykazał się skutecznością, Lech Kaczyński czy Donald Tusk? „Propaganda zjada umysł PO” – można powtórzyć za Kazimierzem Ujazdowskim

http://europejczycy.info/32451/wiadomosci/polska/kto-wykazal-sie-skutecznoscia-w-sprawie-putina-lech-kaczynski-czy-donald-tusk/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 21 marca

Medium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Pandemia sprzyja większej brawurze na drogach. Bezpieczeństwo mają poprawić wyższe kary i ograniczniki prędkości w samochodach

Z powodu koronawirusa na niektórych drogach krajowych liczba aut spadła nawet o 80 proc. W czasie pandemii Polacy jeżdżą mniej, za to bardziej niebezpiecznie – tylko od 24 kwietnia do 6 maja w wypadkach zginęło 76 osób, czyli średnio sześć–siedem dziennie. Najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość, bo puste ulice zachęcają do większej brawury. O bezpieczną jazdę apelują producenci samochodów. Volvo wprowadza automatyczne ograniczenie prędkości we wszystkich swoich autach do 180 km/h. Kierowca będzie też mógł zaprogramować dodatkowe ograniczenia prędkości maksymalnej.

Handel

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie wirtualnych kas fiskalnych w branży gastronomicznej, hotelarskiej i transportowej. Eksperci spodziewają się powiększenia szarej strefy

Możliwość stosowania wirtualnych kas fiskalnych, zgodnie z projektem rozporządzenia Ministerstwa Finansów, miała mieć tylko branża transportowa, ale w maju rozszerzono katalog podmiotów również o branżę gastronomiczną, hotelarską i handlu węglem. – Nie powinniśmy zaczynać od takich wrażliwych podatkowo sektorów – podkreślają eksperci. Ich zdaniem wprowadzenie wirtualnych kas rodzi pole do nadużyć i unikania rejestracji transakcji, co może prowadzić do wzrostu szarej strefy i zmniejszenia wpływów z VAT do budżetu. Ze względu na łatwość ingerencji w oprogramowanie rośnie też ryzyko wycieku danych i szpiegostwa gospodarczego.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Fundusze unijne

90 mln zł trafi na działania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Rusza nabór środków w konkursie ze środków unijnych

Od 25 maja do 31 lipca potrwa nabór wniosków w ramach konkursu na działania w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. 90 mln zł zostanie przeznaczone na uruchomienie co najmniej sześciu kolejnych Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Budowa takich ośrodków, do których mogą zgłaszać się młodzież i rodzice z dziećmi z problemami psychicznymi, to element szeroko zakrojonej reformy psychiatrii skierowanej do tej grupy pacjentów. Pandemia wstrzymała jednak prace nad budową kolejnych etapów opieki psychiatrycznej.

Handel

Pandemia przewartościuje układ sił w globalnej gospodarce i zmieni relacje handlowe między krajami. Spadnie znaczenie Chin jako globalnej fabryki świata

Światowy PKB spadnie w 2020 roku o 3 proc. – przewidywał w połowie kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Mocniej ucierpią kraje rozwinięte, a spośród rynków rozwijających się te europejskie i południowoamerykańskie stracą bardziej niż azjatyckie. Nakładająca się na to wojna handlowa oraz poszukiwanie nowych relacji biznesowych spowodują, że świat może nie wrócić już do kształtu sprzed pandemii koronawirusa. Zdaniem Radosława Pyffela z Akademii Leona Koźmińskiego Polska będzie musiała odnaleźć się w tym nowym świecie nie tylko w aspekcie gospodarczym, ale też społecznym i psychologicznym.