Fundusze w transakcjach Venture Capital - rola, struktura, strategia
11:00 - 13:00 POWIADOM

Informacje o prezentowanym materiale
Fundusze VC są jednym z fundamentów ekosystemu Venture Capital. Pomagają alokować środki inwestorom prywatnym, pośredniczą w pozyskiwaniu funduszy publicznych, a także wspierają spółki portfelowe kompetencjami, relacjami i tzw. smart money. W ramach wykładu omówione zostaną najważniejsze kroki milowe w tworzeniu funduszu:
-
Jaką formę prawną przyjmie fundusz? Czy wybór padnie na polską strukturę (Alternatywna Spółka Inwestycyjna), czy fundusz budowany będzie za granicą? Jaka będzie rola Venture Partnera?
-
W jakim modelu będą realizowane inwestycje Czy będą to inwestycje aktywne, pasywne czy mieszane? Czy lepiej inwestować w udziały i akcje czy stosować pożyczki konwertowalne?
-
Jaki jest horyzont inwestycyjny i strategie wyjścia?
-
Co robić, by maksymalizować zyski bez udziału kapitału?
-
Jakie zmiany w inwestowaniu przyniesie 2022 rok?
Szkolenie skierowane jest do podmiotów zainteresowanych inwestycjami kapitałowymi dokonywanymi na rynku pozagiełdowym w szczególności do: właścicieli dużych firm, inwestorów indywidualnych tzw. "aniołów biznesu", członków kadry zarządzającej (dyrektorów i/lub kierowników działów), jak i podmiotów pragnących przekształcić swój pomysł w model biznesowy i wprowadzić go w stadium wczesnej ekspansji.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.