100% zajęć online i rekordowa frekwencja – studenci Vistuli uczą się zdalnie.
Wszystkie zajęcia dydaktyczne, w tym wykłady, ćwiczenia, seminaria, ale też konsultacje odbywają się w Uczelniach Vistula zdalnie. Dzięki własnej platformie do e-learningu oraz dostępie do płatnych, komercyjnych rozwiązań, od początku epidemii nauka przebiega bez zakłóceń. Uczelnie Vistula są jednymi z pionierów edukacji wyższej online w Polsce – część kierunków prowadzą zdalnie od 6 lat. Dzięki temu miały narzędzia i wiedzę, by przenieść w ten tryb wszystkich studentów.
W ciągu ostatniego tygodnia w Uczelniach Vistula odbyło się 471 zdalnych wykładów i ćwiczeń, a wykładowcy i studenci wymienili się 13 487 wiadomościami. W zajęciach wzięło udział blisko 400 wykładowców i ponad 6 tys. studentów. Wszystko to w dwóch językach, bo każdy z oferowanych 12 kierunków studiów, jest prowadzony zarówno po polsku, jak i po angielsku.
- Korzystamy z dwóch narzędzi – naszej, dedykowanej platformy do e-learningu, której dotąd używaliśmy dla studiów online i blended learningu, oraz płatnego narzędzia do webinariów – mówi Marta Kozak-Gołębiowska, dyrektor Działu Edukacji Cyfrowej Uczelni Vistula. - Na platformie umieszczamy materiały dydaktyczne, tworzymy testy, quizy, zadania, odbieramy zadane studentom prace i na co dzień kontaktujemy się ze studentami. Narzędzie do webinarów służy do prowadzenia wykładów i ćwiczeń online na żywo.
Dzięki zdobytej przez lata wiedzy, testowaniu dostępnych na rynku oraz własnych narządzi e-learningowych, przejście w tryb online zajęło uczelniom 3 dni robocze. W czasie, gdy informatycy dostosowywali system dla całych uczelni, eksperci od e-learningu szkolili wykładowców, jak skutecznie uczyć online. W kilku sesjach na żywo na temat używania narzędzi oraz angażowania studentów uczestniczyło po 250 osób. Oprócz tego wszyscy wykładowcy dostali nagrania szkoleń i szczegółowe instrukcje.
Od 6 lat Uczelnie Vistula prowadzą profesjonalnie przygotowane kierunki studiów online. To Ekonomia, Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie na poziomie licencjackim, a także Finanse i Rachunkowość oraz Zarzadzanie na poziomie magisterskim. Fachowe przygotowanie jednego kierunku studiów specjalnie pod tryb online to od kilku miesięcy do kilku lat.
- Od lat tworzymy materiały multimedialne, pracujemy nad metodyką nauczania zdalnego, ciągle pytamy naszych studentów co i jak zmienić, by uczyło im się lepiej. Regularnie szkolimy też kadrę pod tym kątem. Mamy gotowe materiały szkoleniowe, własne kanały komunikacji. To wszystko pomogło nam szybko przygotować całą społeczność akademicką do tej nagłej zmiany - mówi dr Justyna Berniak-Woźny, prorektor ds. jakości kształcenia
i internacjonalizacji.
Każdego roku Uczelnie Vistula rozwijają ofertę edukacji online zgodnie z potrzebami rynku i sugestiami studentów. W tym roku akademickim uruchomiły studia II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość. Od października oferta obejmie programy anglojęzyczne. Technologicznie Uczelnie Vistula są gotowe przeprowadzać w ten sposób egzaminy, a nawet obrony. Jeśli zajdzie taka konieczność, od października z w trybie online będą odbywać się wszystkie kierunki.
Więcej informacji:
Anna Jaglińska-Prawdzik
PR Manager
Uczelni Vistula
tel.: 506 195 376
e-mail: a.jaglinska@vistula.edu.pl
Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to jedne
z najstarszych i najwyżej ocenianych w rankingach, prywatnych uczelni w Polsce. Wyróżniają je kierunki praktyczne, przygotowujące do sukcesu na rynku pracy. Wykładowcy są wybitnymi autorytetami i praktykami. Uczelnie ściśle współpracują z biznesem i organizacjami międzynarodowymi.

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.