11 500 osób zapisanych na Poland Business Run 2023. Zgłoszenia do 31 maja
11 500 osób zapisanych na Poland Business Run 2023. Zgłoszenia do 31 maja
12. edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run już 3 września. Już po pierwszym dniu zapisów na liście startowej było ponad 11,5 tys. biegaczy, a rejestracja potrwa jeszcze do 31 maja. Bieg odbędzie się w Krakowie oraz opcji wirtualnej z aplikacją i kolejny raz zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, zapisać się online i uiścić opłatę startową.
Choć Poland Business Run to bieg skierowany głównie do biznesu, w sztafecie mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją drużynę. Na bieg w Krakowie liczba miejsc jest ograniczona (zostały miejsca dla 200 z 1800 sztafet), a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, nie warto więc zwlekać z zapisaniem swojej firmy. Zawody mają formę sztafety 5x4 km. To dystans, który spokojnie mogą pokonać nawet początkujący biegacze.
– Już po pierwszej godzinie od uruchomienia zapisów na listach startowych było ponad 8500 biegaczy, a rejestracja wciąż trwa i kolejne osoby dodają swoje drużyny. Wśród zapisanych są firmy, które biegają z nami co roku, ale pojawia się też wielu nowych uczestników, co nas naprawdę ogromnie cieszy – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Zawody na krakowskich Błoniach gwarantują rywalizację ramię w ramię z pracownikami innych firm, profesjonalny pomiar czasu, emocje i wsparcie kibiców. Ale wiele osób woli biegać we własnym tempie, po ulubionych ścieżkach, w swojej miejscowości czy w czasie urlopu. Dla nich idealny będzie start z aplikacją, który w ramach Poland Business Run będzie można zrealizować 3 września aż do godziny 20:00.
Dzięki środkom z zapisów drużyn, Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie w postaci protez, wózków i rehabilitacji otrzymało już ponad 800 beneficjentów. W 2021 r. do grona podopiecznych Fundacji Poland Business Run dołączyły kobiety po mastektomii, które potrzebują kompleksowej rehabilitacji. Od tej pory dzięki sztafecie biznesowej z takiej pomocy skorzystało już 50 beneficjentek.
W tym roku biegacze wystartują m.in. dla 47-letniej Patrycji z Wrocławia, która w 2018 r. rozpoczęła walkę z rakiem piersi i przeszła mastektomię. Musiała poddać się chemioterapii, radioterapii i hormonoterapii. Mimo choroby nie zrezygnowała z aktywności zawodowej, pracuje w przedszkolu z 3-latkami. Do pracy potrzebuje jednak całkowitej sprawności ruchowej, dlatego wnioskowała do Fundacji Poland Business Run o specjalistyczny turnus rehabilitacyjny.
– Zmagając się z codziennym bólem kości, stawów oraz niesprawną w 100% ręką, zaczęłam szukać pomocy. Ukojenie bólu odnalazłam w ćwiczeniach i rehabilitacji. Znam swojego przeciwnika, ale znam również siebie, dlatego wiem, że tylko aktywne działanie przyniesie oczekiwane rezultaty i pomoże mi wyjść z niepełnosprawności – napisała beneficjentka we wniosku o dofinansowanie rehabilitacji. – Nie walczę tylko dla siebie, walczę także dla swojej córki Hani, którą wychowuję sama. Moim największym marzeniem jest po prostu uczestniczenie w jej życiu – dodała.
Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięły udział ponad 32 tys. biegaczy z 1500 firm, a wsparcie trafiło do 137 beneficjentów. Ile osób uda się wesprzeć tym razem? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl, zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run. Sponsorami Strategicznymi zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.

Potrzebujesz dofinansowania do protezy lub rehabilitacji? Fundacja Poland Business Run szuka beneficjentów!

Rynek pracy w Polsce 2025: gdzie szukać pracy i jak zwiększyć swoje szanse na sukces?

Business Centre Club po raz 32. docenił firmy spełniające najwyższe standardy w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.