11 500 osób zapisanych na Poland Business Run 2023. Zgłoszenia do 31 maja
11 500 osób zapisanych na Poland Business Run 2023. Zgłoszenia do 31 maja
12. edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run już 3 września. Już po pierwszym dniu zapisów na liście startowej było ponad 11,5 tys. biegaczy, a rejestracja potrwa jeszcze do 31 maja. Bieg odbędzie się w Krakowie oraz opcji wirtualnej z aplikacją i kolejny raz zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, zapisać się online i uiścić opłatę startową.
Choć Poland Business Run to bieg skierowany głównie do biznesu, w sztafecie mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją drużynę. Na bieg w Krakowie liczba miejsc jest ograniczona (zostały miejsca dla 200 z 1800 sztafet), a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, nie warto więc zwlekać z zapisaniem swojej firmy. Zawody mają formę sztafety 5x4 km. To dystans, który spokojnie mogą pokonać nawet początkujący biegacze.
– Już po pierwszej godzinie od uruchomienia zapisów na listach startowych było ponad 8500 biegaczy, a rejestracja wciąż trwa i kolejne osoby dodają swoje drużyny. Wśród zapisanych są firmy, które biegają z nami co roku, ale pojawia się też wielu nowych uczestników, co nas naprawdę ogromnie cieszy – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Zawody na krakowskich Błoniach gwarantują rywalizację ramię w ramię z pracownikami innych firm, profesjonalny pomiar czasu, emocje i wsparcie kibiców. Ale wiele osób woli biegać we własnym tempie, po ulubionych ścieżkach, w swojej miejscowości czy w czasie urlopu. Dla nich idealny będzie start z aplikacją, który w ramach Poland Business Run będzie można zrealizować 3 września aż do godziny 20:00.
Dzięki środkom z zapisów drużyn, Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie w postaci protez, wózków i rehabilitacji otrzymało już ponad 800 beneficjentów. W 2021 r. do grona podopiecznych Fundacji Poland Business Run dołączyły kobiety po mastektomii, które potrzebują kompleksowej rehabilitacji. Od tej pory dzięki sztafecie biznesowej z takiej pomocy skorzystało już 50 beneficjentek.
W tym roku biegacze wystartują m.in. dla 47-letniej Patrycji z Wrocławia, która w 2018 r. rozpoczęła walkę z rakiem piersi i przeszła mastektomię. Musiała poddać się chemioterapii, radioterapii i hormonoterapii. Mimo choroby nie zrezygnowała z aktywności zawodowej, pracuje w przedszkolu z 3-latkami. Do pracy potrzebuje jednak całkowitej sprawności ruchowej, dlatego wnioskowała do Fundacji Poland Business Run o specjalistyczny turnus rehabilitacyjny.
– Zmagając się z codziennym bólem kości, stawów oraz niesprawną w 100% ręką, zaczęłam szukać pomocy. Ukojenie bólu odnalazłam w ćwiczeniach i rehabilitacji. Znam swojego przeciwnika, ale znam również siebie, dlatego wiem, że tylko aktywne działanie przyniesie oczekiwane rezultaty i pomoże mi wyjść z niepełnosprawności – napisała beneficjentka we wniosku o dofinansowanie rehabilitacji. – Nie walczę tylko dla siebie, walczę także dla swojej córki Hani, którą wychowuję sama. Moim największym marzeniem jest po prostu uczestniczenie w jej życiu – dodała.
Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięły udział ponad 32 tys. biegaczy z 1500 firm, a wsparcie trafiło do 137 beneficjentów. Ile osób uda się wesprzeć tym razem? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl, zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run. Sponsorami Strategicznymi zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.
![Jak inwestować w dobrą sztukę w 2025 roku? Kluczowe wskazówki dla kolekcjonerów Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/245222009/mgnyp-02-sandra-semburg,w_173,wo_300,ho_169,r_jpeg,_small.jpg)
Jak inwestować w dobrą sztukę w 2025 roku? Kluczowe wskazówki dla kolekcjonerów
![Wyjątkowy foodbook od Szymona Hołowni zebrał już ponad 114 tys. zł na WOŚP!](https://www.newseria.pl/files/245222009/496-szymon-holownia-2,w_254,wo_300,ho_169,r_jpeg,_small.jpg)
Wyjątkowy foodbook od Szymona Hołowni zebrał już ponad 114 tys. zł na WOŚP!
![Ratingi Freedom24 idą w górę](https://www.newseria.pl/files/245222009/972-sp-mail,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Ratingi Freedom24 idą w górę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/11111/n-innowacje.png)
Handel
![](https://www.newseria.pl/files/11111/e-papieros0,w_274,_small.jpg)
Sejm pracuje nad podwyżką akcyzy na e-papierosy i urządzenia do waporyzacji. Część produktów może zniknąć z rynku
Planowane podwyżki akcyzy mogą doprowadzić do wycofania części produktów z rynku, a eksperci zwracają uwagę na szereg nieprawidłowości dotyczących projektu i sposobu ich procedowania. Zdaniem dr. hab. Krzysztofa Koźmińskiego, kierownika Centrum Oceny Skutków Regulacji, regulacja może naruszać kluczowe zasady prawne, takie jak zasada proporcjonalności i równości wobec prawa. – Mam wątpliwości, czy taka zmiana podatkowa jest adekwatna w stosunku do deklarowanych skutków, które chce osiągnąć projektodawca – mówi ekspert, wskazując też na krótki okres vacatio legis, który może utrudnić przedsiębiorcom dostosowanie się do nowych przepisów.
Konsument
Rola telekomów w upowszechnianiu sztucznej inteligencji rośnie. T-Mobile udostępnia klientom zaawansowaną wyszukiwarkę Perplexity Pro
![](https://www.newseria.pl/files/11111/tmobile-sztuczna-foto-1,w_133,_small.jpg)
Firmy telekomunikacyjne odgrywają coraz ważniejszą rolę w udostępnianiu szerokiemu odbiorcy sztucznej inteligencji. T-Mobile udostępni swoim klientom w ramach programu Magenta Moments, całkowicie za darmo, zaawansowaną wyszukiwarkę Perplexity Pro, wykorzystującą płatne modele językowe. Ma to być odpowiedź na potrzeby, które stają się widoczne już dziś, a w niedalekiej przyszłości staną u podstaw wszelkich działań związanych z wyszukiwaniem informacji w sieci.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](https://www.newseria.pl/files/11111/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Partner serwisu
Szkolenia
![](https://www.newseria.pl/files/11111/ramka-prawa-akademia-newser_1,w_274,_small.jpg)
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.