11 Koncert Nadziei. Największe muzyczne wydarzenie charytatywne we Wrocławiu
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z przedstawicielami znanych firm. Takiego połączenia Wrocław jeszcze nie widział! 6 kwietnia będzie wyjątkowa okazja: charytatywny, 11. Koncert Nadziei "Capitalne Duety".
Koncert Nadziei to wydarzenie, którego celem jest pomoc dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. W tym roku gospodarzem będzie wrocławski Teatr Muzyczny Capitol, a formuła zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Publiczność będzie mogła usłyszeć unikalne wykonania ponadczasowych przebojów, które wszyscy znamy – śpiewające duety zyskały dzięki nim sławę i nieśmiertelność muzyczną. Na scenie wystąpią gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z Przyjaciółmi Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" i kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.
- Takie połączenie również dla nas będzie ciekawym doświadczeniem, bo pierwszy raz w historii zdecydowaliśmy się na zmianę formuły koncertu. Liczymy, że publiczności w Capitolu duety gwiazd z naszymi przyjaciółmi też się spodobają - mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". - Tym bardziej, że koncert ma dwa ważne wymiary. Z jednej strony to świetna rozrywka dla publiczności, z drugiej: realna pomoc dla chorych dzieci.
Ideą Koncertu Nadziei jest pomoc dzieciom walczącym z chorobą nowotworową, przeciwnikiem, który pojawia się znikąd i nagle staje się częścią ich życia. Dzięki uczestnikom i publiczności największego charytatywnego wydarzenia muzycznego we Wrocławiu, Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" może pomagać małym pacjentom "Przylądka Nadziei" coraz lepiej i coraz skuteczniej.
- W ubiegłym roku podczas Koncertu zebraliśmy na leczenie i opiekę nad dziećmi aż pół miliona złotych! A ponieważ wrocławska publiczność znana jest z tego, że chętnie angażuje się w pomaganie potrzebującym, mamy nadzieję, że tym razem uda się co najmniej powtórzyć ten wynik - podkreśla Mirosław Szozda.
Jak co roku, również i tym razem cały dochód ze sprzedaży biletów i wpłat sponsorów przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci chorych na raka. Pieniądze pozwolą na zakup nierefundowanych leków ratujących życie, finansowanie drogich terapii ostatniej szansy - również zagranicznych, prowadzenie pionierskiego w skali kraju projektu "Klinika Mentalna", czyli stałej opieki psychologicznej nad małymi pacjentami i ich rodzinami oraz na doposażenie kliniki w najnowocześniejszy sprzęt zabiegowy i diagnostyczny.
W związku z dużym zainteresowaniem publiczności, tegorocznego Koncertu Nadziei "Capitalne Duety" będzie można wysłuchać aż dwa razy: 6 kwietnia o godzinie 17.00 i 20.00. Bilety można zamawiać w kasach i na stronie internetowej Teatru Muzycznego Capitol:
www.teatr-capitol.pl/spektakle/11-koncert-nadziei-capitalne-duety/
11. Koncert Nadziei - Capitalne Duety
- 6 kwietnia 2020, godz. 17.00 i 20.00
- Prowadzenie: Paweł Gołębski i Konrad Imiela
- Scenariusz: Wojciech Rembikowski
- Kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek
- Aranżacje: Grzegorz Rdzak i Adam Skrzypek
- Przygotowanie wokalne: Magdalena Śniadecka-Skrzypek
Występują
Aktorzy Capitolu: Justyna Antoniak, Artur Caturian Adrian Kąca, Tomasz Leszczyński, Cezary Studniak, Justyna Szafran, Emose Uhunmwangho
Przyjaciele Fundacji: Daniel Basiński, Mateusz Biegaj, Dariusz Biłyk, Agnieszka Bisikirska, Maciej Burniak, Ewa Chrzanowska, Justyna Hnatów, Adam Jarzębowski, Tomasz Kret, Lech Kwartowicz, Zbigniew Malec, Jan Michalak, Adrian Otrębski, Michał Para, Patrycja Pilarska, Damian Ragan, Wojciech Rembikowski, Olaf Rurak, Piotr Sypień, Julia Szynkaruk, Michał Wanik, Anna Wojtas-Gaweł, Radosław Woźniak
**
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 29 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.
Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Burger King wchodzi do Zgorzelca
Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.