14. PLGBC Green Building Summit już 3-4 października w Warszawie
Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
PLGBC Green Building Summit to międzynarodowa konferencja na temat zrównoważonego budownictwa w Polsce, dla dzielenia się najlepszymi praktykami i inspiracjami, uczenia się i doskonalenia. 14. edycja wydarzenia, pod hasłem Think about REgeneration, odbędzie się 3-4 października br. w zrównoważonej i certyfikowanej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie oraz w transmisji online. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
PLGBC Green Building Summit to najbardziej rozpoznawalne i opiniotwórcze międzynarodowe wydarzenie dla tych, którzy kształtują przyszłość zrównoważonego budownictwa, architektury i nieruchomości w Polsce. To tutaj dzielimy się najlepszymi praktykami i inspiracjami, uczymy się i doskonalimy.
Konferencja stanowi doskonałą okazję do nawiązywania kontaktów i współpracy
między różnymi podmiotami działającymi w obszarze green building.
Gości wybitnych keynote speakerów i prelegentów z Polski i zagranicy, w tym ekspertów branżowych, naukowców, przedstawicieli firm i organizacji pozarządowych, przedstawicieli administracji publicznej. To jest wydarzenie pełne dodatkowych aktywności, spotkań i wnikliwych rozmów.
Wydarzenie organizowane jest w formacie hybrydowym, przygotowano dwa dni aktywności.
W programie zaplanowano prelekcje, panele dyskusyjne, dynamiczne prezentacje case studies. Ponownie znalazł się w nim także speed networking, który w zeszłym roku cieszył się ogromną popularnością.
Podczas pierwszego dnia PLGBC Green Building Summit zaplanowano cztery sesje skupione wokół strategicznych obszarów:
- Rising to the Challenge: Climate Change Solutions
- Building Biodiversity
- Reuse Revolution
- Exploring Health, Wellbeing, and Life Satisfaction
Podsumowaniem aktywności będzie wręczenie nagród PLGBC Green Building Awards 2024.
W ramach drugiego dnia konferencji - Free of Carbon Architecture - przedstawimy platformę edukacyjno-obliczeniową, która pozwoli na szacowanie śladu węglowego budynku w zakresie A1-A3 cyklu życia budynków. Aktywności te organizowane będą w nawiązaniu do międzynarodowego projektu FoCA.
W gronie Keynote Speakerów swój udział już potwierdzili:
- Anita Cieślicka, Dyrektorka Programu Miejskiego, Forum Energii, jedna z 25 liderek klimatycznych i środowiskowych 2024 w Polsce wg FORBES WOMEN,
- Kamil Domachowski, Architekt, IFAgroup, Laureat EUROPE 40under40®, Architecture and Design Award 2024,
- Maciej Franta, Architekt, Frantagroup Architects,
- Cristina Gamboa, CEO, World Green Building Council,
- Piotr Krzyżowski, Himalaista, ratownik GOPR i prawnik. Jedyny człowiek na świecie, który zdobył Lhotse i Mount Everest, wspinając się samotnie i bez użycia dodatkowego tlenu z butli.
Zdobywca siedmiu ośmiotysięczników.
- Nadia Sahmi, Architektka, założycielka i dyrektorka agencji Cogito Ergo Sum i podejścia Us-Âges.
Wydarzenie przyciąga wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego budownictwa / ochrony klimatu / SDGs, w tym: inwestorów, deweloperów, najemców, zarządców nieruchomości, architektów i projektantów, inżynierów i wykonawców, producentów, instytucje finansowe, samorządy, top management, aktywistów miejskich, organizacje pozarządowe, studentów, wykładowców wyższych uczelni, media.
PLGBC Green Building Summit to dużo więcej niż konferencja. W ramach wydarzenia przygotowano także dodatkowe, angażujące aktywności oparte o nowoczesne formy medialne, w tym: Wirtualną Wystawę - Grand Press Photo 2024, odsłonę online wystawy „Póki Pną Pnie” przygotowaną przez Łódź Design Festival, polecajki książkowe Marcina Żebrowskiego z Urbcast.pl oraz muzyczną playlistę Anny Wojtkowiak z Grupy RMF FM.
PLGBC Green Building Summit 2024 wspierają liczni uznani Partnerzy i Patroni.
Patronat Honorowy: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP), Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Towarzystwo Urbanistów Polskich (TUP), World Green Building Council.
Patroni Wspierający: Sustainable Investment Forum Poland (POLSIF), Krajowa Agencja Poszanowania Energii KAPE, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK), Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH), buildingSMART Polska, Instytut Techniki Budowlanej (ITB), UNEP/GRID-Warszawa, Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK), British Polish Chamber of Commerce (BPCC), Scandinavian-Polish Chamber of Commerce (SPCC), Business Finland, Fundacja Integracja, IFMA Polska, Kompas Inwestycji, Digital Real Estate, Akademia ESG, Łódź Design Festival, Fundacja BRDA, Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe (EDG),
Reincarnate, FoCA, , BUILDING LIFE, FoCA, ZIELONY DOM, TOP CLeveR, Nebula.
Partner - Cyrkularny Design: REUSE
Patronat Społeczny: Fundacja Na Miejscu
Patroni Medialni: Architektura & Biznes, ARCHITEKTURA Murator, BUILDER, BuildVent, , ESGtrends.pl, EurobuildCEE, Inżynier Budownictwa, Prowadząc Architekturę, sztuka-architektury.pl, sztuka-krajobrazu.pl, Świat Aluminium,TerazŚrodowisko.pl, Urbcast.pl.
Partner Strategiczny: HOLCIM
Partnerzy Wspierający: Aluprof, GEBERIT, Helvar, Horizone Studio, Strabag
Partnerzy: Assa Abloy, CBRE, Goldbeck Solar, JWA, midoripro, Panattoni, Prologis,
Sieć badawcza ŁUKASIEWICZ - Warszawski Instytut Technologiczny, Steligence, Wicona Polska
Organizacja wydarzenia oparta jest o zrównoważone idee, liczony i kompensowany jest ślad węglowy.
Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council), organizacja pozarządowa, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Więcej informacji: https://summit2024.plgbc.org.pl/
#PLGBCsummit
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.