1500 posiłków dla wrocławskich seniorów!
Spółka Dom Development Wrocław włączyła się w pomoc potrzebującym. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Siecią Centrów Aktywności Lokalnej wsparcie dewelopera trafia do seniorów – czyli grupy szczególnie narażonej na zakażenie koronawirusem. Firma zapewniła im 1500 posiłków. Dodatkowo, wyposażyła wolontariuszy lokalnych stowarzyszeń w maseczki i rękawiczki.
– W tak trudnym dla nas wszystkich okresie, szczególnego znaczenia nabiera zasada „wszystkie ręce na pokład”. Liczy się każda pomoc, każdy gest empatii. Jestem dumna, że nasze wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – do osób starszych, chorych i samotnych – ocenia inicjatorka akcji Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.
Posiłki dla seniorów – środki ochronne dla wolontariuszy
Wsparcie udzielone przez dewelopera pozwoli sfinansować 1500 ciepłych posiłków. Żywność dostarczana jest do starszych mieszkańców Psiego Pola, często schorowanych, którzy nie powinni w obecnej sytuacji epidemicznej wychodzić ze swoich domów. Wolontariuszy realizujących tę akcję deweloper wyposażył w 10 tys. rękawiczek, maseczki ochronne oraz podręczne żele dezynfekujące.
– Traktujemy to jako wyraz odpowiedzialności za osoby potrzebujące. Jesteśmy jednym z największych deweloperów we Wrocławiu i czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy. Chcemy, by zmieniało się na lepsze. Doceniamy zaangażowanie stowarzyszeń, fundacji i wolontariuszy. To oni nadali kierunek tej akcji i poświęcili swój czas, by pomagać swoim sąsiadom, mieszkańcom najbliższego otoczenia – dodaje prezes Dom Development Wrocław.
Łańcuszek pomocy
Działania pomocowe, w które włączył się Dom Development, koordynują Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Żółty Parasol. Organizacja na co dzień zajmuje się osobami wykluczonymi społecznie oraz aktywizacją obywateli do działania w swoim najbliższym otoczeniu.
–Teraz koncentrujemy się na zmaganiach ze skutkami epidemii. Palące potrzeby są właśnie wśród osób starszych. Bez wsparcia firm prywatnych, lokalne centra aktywności nie dadzą sobie rady. Kompleksowe zaangażowanie Dom Development jest dobrym przykładem współpracy oddolnych stowarzyszeń z sektorem prywatnym. To realizacja idei społecznej odpowiedzialności biznesu w czystej postaci – ocenia Joanna Warecka, prezeska Stowarzyszenia Żółty Parasol.
Wśród wolontariuszy, którzy zgłosili się do tej akcji jest m.in. grupa Moto w(R)olontariusze, czyli motocykliści o dobrych sercach, którzy pomagają w szybkim i bezpiecznym transporcie zakupów i jedzenia dla osób starszych. W pomoc przy organizacji wolontariatu zaangażowało się Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów, posiłki natomiast przygotowują podopieczni Fundacji Znacznie Więcej, którzy pracują w Starej Piekarni. To wyjątkowe miejsce zlokalizowane na Psim Polu we Wrocławiu, które powstało z myślą o aktywizacji zawodowej oraz społecznej osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Akcja posiłkowa realizowana przez firmę deweloperską jest dla nich szansą na utrzymanie pracy. - Dzięki wsparciu finansowemu firm powstaje prawdziwy łańcuszek pomocy. Korzystają na nim zarówno seniorzy, jak i my. Możemy bowiem utrzymać naszą działalność, zachowując wszystkie miejsca pracy i koordynować akcję posiłkową – mówi Dorota Wojtanowicz, przedstawicielka Fundacji Znacznie Więcej.
1500 posiłków, które ufundowała spółka Dom Development Wrocław, trafia do seniorów od 23 kwietnia.
Centrum Marszałkowska z nowym najemcą
Grupa Murapol zaprasza na ostatni w 2024 roku Mieszkaniowy Dzień Otwarty
Aurec Home laureatem Symbolu Nowoczesnego Budownictwa 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.