30 TYS. EURO W GOTÓWCE CZEKA NA STARTUPY NA INFOSHARE 2022
Ro
Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team
Rusza Startup Contest – największy w CEE konkurs organizowany w ramach konferencji Infoshare. Najlepsi innowatorzy powalczą o uwagę zagranicznych inwestorów i mediów oraz 30 tysięcy Euro w gotówce. Rejestracja trwa do 30 czerwca.
20 najlepszych startupów, które aplikują do Startup Contest wystąpi na jednej z największych scen konferencji Infoshare w Gdańsku i zaprezentuje się międzynarodowym inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i największych korporacji. W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział ponad 4000 startupów z całego świata. Pula nagród wynosi 30 tysięcy euro w gotówce. Fundatorem jest Prezydent Miasta Gdańska - Główny Partner konferencji. Darmowa rejestracja potrwa do 30 czerwca 2022 r. na stronie internetowej Organizatora.
Trampolina do sukcesu
- Founderów przekonuje możliwość zaprezentowania swoich pomysłów międzynarodowym inwestorom i przedstawicielom największych korporacji. W 2021 r. gościliśmy m.in. First Check Ventures, White Star Capital, Change Ventures, DTCP czy Robert Bosch Venture Capital. Infoshare to dla młodych projektów także szansa na medialny rozgłos - komentuje Grzegorz Borowski, CEO Infoshare.
Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy. Główna nagroda to 20 000 EUR w gotówce. Drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7. 000 i 3.000 EUR.
- Udział w Startup Contest dał nam dużo więcej niż główna wygrana. Obecność na Infoshare pozwoliła nawiązać relacje z inwestorami i pokazać nasz produkt światu. Zaczynaliśmy od udostępniania informacji o naszym startupie w swoich mediach społecznościowych, a teraz regularnie udzielamy wywiadów dla mediów, jak Business Insider i Forbes. Dzięki temu docieramy do ludzi, którzy potrzebują naszego rozwiązania – powiedział Wojciech Radomski, founder StethoMe.
Co na Infoshare 2022?
Konferencja co roku przyciąga setki międzynarodowych ekspertów wyznaczających najnowsze trendy w technologii, z firm takich jak Google, LinkedIn, IBM, Spotify, Slack. W 2021 r. na scenie pojawili się m.in. Brittany Kaiser z Cambridge Analytica oraz Rob Smedley z Formuły 1. W wydarzeniu udział wzięło ponad 4.5 tysiąca uczestników.
Tegoroczna edycja Infoshare odbędzie się w dniach 6-7 października 2022 r. Rejestracja trwa na stronie: https://infoshare.pl/is-register/

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.