3DEXPERIENCE Lab: symulacja przepływu powietrza we francuskim szpitalu
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Symulacja przepływu powietrza została wykorzystana w ramach projektu mającego na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa w Szpitalu Świętego Franciszka w Marange-Silvange w północno-wschodniej Francji. Region ten jest drugim w kraju pod względem liczby zachorowań na COVID-19. Wspomniany projekt jest realizowany przez społeczność Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab OPEN COVID-19. Za pośrednictwem platformy 3DEXPERIENCE wykorzystuje ona zbiorową inteligencję, w celu rozwiązywania krytycznych problemów podczas pandemii COVID-19.
Szpital Świętego Franciszka musiał przekształcić jedno z pięter w strefę do izolowania pacjentów chorych na COVID-19, w związku z czym kluczowe było zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa wewnątrz budynku. Model 3D bazujący na planie 2D piętra umożliwił dostosowanie rozmieszczenia ścian działowych i układu pomieszczeń do nowych wymagań. Zespół naukowców i analityków z Dassault Systèmes wykorzystał aplikacje SIMULIA do przeprowadzenia symulacji poszczególnych pól przepływu powietrza w budynku, co pozwoliło zwrócić uwagę dyrekcji szpitala na znaczenie korytarzy w kontekście rozprzestrzeniania się wirusa oraz konieczność optymalizacji układu piętra.
Badacze uwzględnili zachowania pacjentów, rozprzestrzenianie się cząstek podczas kaszlu oraz wydajność systemu wentylacji i klimatyzacji, w tym nieszczelności w oknach i drzwiach. Przeanalizowano szereg różnych opcji, symulując m.in. scenariusz ograniczonej wentylacji oraz otwieranie okien w celu lepszego zrozumienia wpływu świeżego powietrza na ogólny przepływ powietrza wewnątrz oraz stężenie cząsteczek wirusa. W ramach projektu platforma 3DEXPERIENCE służyła inżynierom do zapewniania wsparcia i szkolenia oraz personelowi medycznemu do dzielenia się obserwacjami. Technicy szpitalni weryfikują poszczególne symulacje przy użyciu czujników pochodzących od lokalnych producentów.
Aplikacje SIMULIA, które są popularne w branży lotniczej i motoryzacyjnej, odegrały już kluczową rolę w społeczności 3DEXPERIENCE Lab OPEN COVID-19 w zakresie wspierania produkcji środków ochrony osobistej. Więcej informacji na temat projektów powstających z inicjatyw 3DEXPERIENCE Lab: https://go.3ds.com/opencovid19
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Zmieniają się zagrożenia dla polskiej gospodarki. Ekonomiści boją się skutków szybkiego zadłużania się rządu i napięć geopolitycznych
Groźba eskalacji napięć geopolitycznych w Ukrainie, na Bliskim Wschodzie i na Tajwanie, wielka niewiadoma związana z polityką przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, planującego wprowadzenie ceł na towary z Chin, Kanady, Meksyku i Unii Europejskiej, oraz niepokojąco szybko rosnący dług publiczny polskiego państwa to czynniki, które najmocniej niepokoją ekonomistów. Na plan dalszy zeszła natomiast wysoka inflacja, która dotychczas budziła największe obawy.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Prawo
Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci
Z badania Komisji Zdrowia Publicznego „Lancet” ds. hazardu wynika, że na całym świecie stanowi on większe zagrożenie dla zdrowia publicznego, niż do tej pory sądzono. Jego szybki rozwój za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu sprawia, że kasyno można mieć dziś w kieszeni, dlatego zdaniem naukowców należy go traktować podobnie jak tytoń i alkohol. Zaburzenia związane z hazardem dotykają niemal 16 proc. dorosłych korzystających z kasyn online lub automatów, coraz częściej narażone są na nie także dzieci.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.