4 korzyści wdrożenia oprogramowania dedykowanego produkcji
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Żeby dostarczać klientom produkty w odpowiednim czasie i najlepszej cenie, firmy powinny efektywnie kontrolować wszystkie procesy. Dotyczy to zarówno małych i rozwijających się organizacji, jak itych o ugruntowanej pozycji na rynku. Uzyskanie pełnej kontroli i wydajności procesów jest możliwe dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu biznesowemu. W jaki sposób systemy ERP mogą zapewniać maksymalną wydajność dostaw?
- Bieżąca wiedza o procesach
Systemy dedykowane dla przemysłu czy firm dystrybucyjnych łączą wszystkie procesy finansowe, logistyczne i administracyjne – pomagają zarządzać produkcją, zaopatrzeniem i sprzedażą. Jest to istotne zarówno w tych przedsiębiorstwach, w których dostawy odbywają się z centralnego magazynu, jak i wówczas, gdy są rozproszone w wielu państwach lub nawet realizowane globalnie. „Korzystając z odpowiedniego oprogramowania, firmy produkcyjne w łatwiejszy sposób uzyskują pełną i stałą kontrolę a także mają bieżący wgląd do wszystkich potrzebnych informacji. Integracja procesów ułatwia rozwój firmy i ustalanie optymalnych marży – może więc bezpośrednio przełożyć się na wyniki finansowe – mówi Dominik Szafrański, Senior Sales Executive Exact Software Poland. Poszczególne działy mają dostęp do informacji o aktualnych zamówieniach i dzięki temu mogą efektywnie rozplanować pracę i zadania. Systemy mogą obejmować narzędzia do obsługi zakupów, produkcji, planowania, dostaw, rozliczeń i księgowości online, zarządzania relacjami z klientami, a w razie potrzeby także zarządzania kadrami i wynagrodzeniami.
- Niższe koszty i eliminacja błędów dzięki automatyzacji
Systemy WMS (Warehouse Management System) automatyzują fizyczny przepływ towarów oraz optymalizują stosowane procesy logistyczne. Wdrożenie cyfrowej obsługi magazynu i zakładu produkcyjnego nie tylko pozwala ograniczać koszty, ale także eliminować błędy. Redukowanie prostych czynności, które zastępuje system, elektroniczny obieg dokumentów czy automatycznie tworzone raporty, pozwalają oszczędzać czas. Można go przeznaczyć na realizację zadań strategicznych, zarządzanie ryzykiem i poszukiwanie sposobów na usprawnienie działalności, które podniosą wartość produktów i usług. Skraca się również czas przepływu informacji, co znacząco może wpływać na płynność procesów produkcyjnych czy realizacji zamówień.
- Łatwiejsza optymalizacja dostaw i stanów magazynowych
Optymalizacja stanów magazynowych jest możliwa dzięki planowaniu zapotrzebowania na materiały. Systemy ERP dają bieżący wgląd do informacji – to pozwala obserwować w czasie rzeczywistym potrzeby, a tym samym szybko podejmować decyzje dotyczące tego, które produkty należy zamówić, które są dostępne w magazynie, na kiedy jest przewidziana dostawa towarów. Plany dotyczące zaopatrzenia i produkcji wynikają z rzeczywistych stanów magazynowych i są oparte na prognozach sprzedaży. Firmy dzięki temu w łatwiejszy sposób mogą realizować zamówienia w ustalonych terminach, a jednocześnie mają możliwość ograniczenia wykorzystywanej powierzchni. „Korzystanie z systemów WMS umożliwia zredukowanie zapasów przy jednoczesnym zwiększeniu przychodów. Towary, które mają ograniczony czas magazynowania, są odpowiednio monitorowane. Oprogramowanie w oparciu o dostępne dane, pomaga podjąć decyzję o optymalnym miejscu przechowywania – tak, aby nie przekroczyć daty ich ważności.” – wyjaśnia Dominik Szafrański z Exact Software Poland.
- Praca w dowolnym miejscu i czasie
Dzięki systemom ERP organizacja zadań dla osób pracujących poza biurem jest zdecydowanie prostsza. Nowoczesne oprogramowanie jest dostępne nie tylko z poziomu służbowego komputera, ale także przeglądarki internetowej czy aplikacji mobilnej. Umożliwia to efektywne wykonywanie obowiązków także podczas podróży służbowych, pracy w terenie czy branżowych spotkań. Zamówienie może zostać złożone poprzez zeskanowanie kodu kreskowego towaru. Za pośrednictwem ERP informacje natychmiast trafiają do systemu WMS. Magazynierzy mają więc podgląd do zamówień, mogą szybko je realizować i wysłać. Procesy te odbywają się w systemie, co umożliwia eliminację papierowego obiegu dokumentów.
Jedną z najważniejszych korzyści wykorzystania systemów ERP dedykowanych dla przemysłu i firm dystrybucyjnych jest dostęp do informacji i płynny przepływ danych. Podejmowane decyzje i procesy, są oparte o wiarygodne dane, a systemy pomagają optymalizować wszystkie zadania. Firmy w ten sposób unikają przestojów i nadmiernego wykorzystywania przestrzeni magazynowej – co przekłada się wprost na ograniczanie kosztów i maksymalizowanie zysków.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.