Komunikaty PR

58 letnia Brytyjka wyczyściła byłemu pracodawcy Dropboxa

2020-06-26  |  01:00
Biuro prasowe

Danielle Bulley była dyrektorem firmy Property Press, która wydawała cotygodniową gazetę o nieruchomościach. Jednakże w 2018 roku biznes upadł, a jeden z szefów Alan Marriott przejął aktywa likwidowanego podmiotu i założył nową spółkę Letterbox Production. Niestety, zabrakło w niej miejsca dla Danielle Bulley. Kilka miesięcy później Brytyjka uzyskała nieautoryzowany dostęp do konta Dropbox należącego do Letterbox Production i usunęła z niego 5 tysięcy plików. Danych nie udało się już odzyskać, a poszkodowana firma musiała zakończyć działalność, tracąc niemal 100 tysięcy funtów.

 

W czasie dochodzenia prowadzonego przez specjalistyczną jednostkę policji ds. cyberprzestępczości w North Yorkshire odkryto, ze dostęp do konta Dropbox można uzyskać zdalnie z adresu IP powiązanego z Danielle Bulley. Oskarżona przyznała się do winy, oznajmiając jednocześnie, iż była uprawniona do tego typu działań, a także zdawała sobie sprawę z tego, że usunięcie danych należących do Letterbox Production doprowadzi do chaosu organizacyjnego.

 

- Byli pracownicy mogą stanowić poważne ryzyko dla firmy, ponieważ znają jej infrastrukturę informatyczną oraz obowiązujące w niej procedury. Taka wiedza ułatwia dokonanie cyberataku wymierzonego przeciwko byłemu pracodawcy. Za każdym razem, kiedy pracownik opuszcza organizację, dobrze jest sprawdzić czy posiadał dostęp do haseł oraz wrażliwych informacji. Osobną kwestią jest częste zmieniane haseł, a także stosowanie dodatkowych metod uwierzytelniania. - doradza Mariusz Politowicz z firmy Marken dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

 

O sprawie Danielle Bulley w ostatnich tygodniach było dość głośno w brytyjskich mediach. Niewykluczone, że upublicznienie tego typu informacji przyczyni się do tego, że przedsiębiorcy z większą rozwagą będą podchodzić do spraw związanych z ochroną danych. Danielle Bulley została skazana za swój czyn na 18 miesięcy prac społecznych.

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.