Komunikaty PR

9 września 2021 15:38:47 Panattoni ukończyło zakład produkcyjny dla firmy Levia

2021-09-09  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, ukończył fabrykę dla firmy Leviat - globalnego dostawcy innowacyjnych rozwiązań m.in. dla sektora budowlanego. Inwestycja o powierzchni 40 000 m kw. powstała w Kaliszu i zastąpiła dotychczasowy zakład firmy. Dzięki niej przedsiębiorstwo będzie mogło zwiększyć moce produkcyjne oraz rozwijać swoją działalność. Wyzwaniem tej realizacji była praca w ścisłym reżimie czasowym, by została zachowana ciągłość produkcji.

Niedaleka relokacja, dalekie perspektywy. Panattoni ukończyło budowę zakładu produkcyjnego o powierzchni 40 000 m kw. dla firmy Leviat – globalnego producenta innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu oraz sektora budowlanego, działającego w 60 lokalizacjach na świecie. W nowym obiekcie przedsiębiorstwo wytwarzać będzie szeroką gamę zamocowań technologicznych dla branży budowlanej. Realizacja powstała w Kaliszu, zaledwie 5 km od dotychczasowego obiektu firmy w Nowych Skalmierzycach. Niewielki dystans do większego obiektu pozwoli dalej korzystać z usług wykwalifikowanego zespołu, liczącego 350 osób oraz dalsze jego poszerzanie. Jednocześnie firma Leviat zwiększy moce produkcyjne oraz w większym stopniu wykorzysta potencjał dotychczasowej technologii i wyposażenia, co pozwoli na stabilny rozwój przedsiębiorstwa.

–„Doskonała współpraca i wzajemne zrozumienie Panattoni i firmy Leviat nie tylko pozwoliły dostarczyć obiekt, który spełnia wymagania najemcy, ale też zrealizować go w czasie, który pozwolił na utrzymania ciągłości produkcji. Sprawna kooperacja pozwoliła na realizację w terminie mimo procedur związanych z pandemią”. – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

W nowej fabryce Leviat aż 36 500 m kw. zajmuje zaawansowana technologicznie część produkcyjna, w której wytwarzane będą m.in. systemy montażowe, zbrojeniowe i transportowe. Powierzchnia nowoczesnej przestrzeni socjalno-biurowej wynosi 3500 m kw. Obiekt w Kaliszu został zrealizowany w zrównoważony sposób i przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

Najstarsze miasto Polski z perspektywami dla nowoczesnego biznesu. Firma Leviat pozostała w regionie Kalisza – drugiego największego miasta w Wielkopolsce, które cały czas rozwija swoją ofertę dla biznesu. Jak komentuje Mariusz Mucha,  Managing Director, Leviat: „Wybór tej lokalizacji nie był przypadkowy. Dzięki niej nasz dotychczasowy wyspecjalizowany zespół – ok. 350 osób - znajdzie zatrudnienie w nowej fabryce, na czym od samego początku bardzo nam zależało. Kalisz to także drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego, w ostatnich latach stał się również ważnym i prężnie działającym ośrodkiem akademickim z bardzo dobrym dostępem do rynku pracownika, dzięki czemu będziemy mogli zrealizować nasz cel nadrzędny – zwiększenie mocy produkcyjnych i w razie potrzeby zwiększenie zatrudnienia”.

Miasto dysponuje blisko 60 hektarami terenów inwestycyjnych, a także ogromnym potencjałem kadrowym – w Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej mieszka blisko 350 000 osób. Ponadto Kalisz jest doskonale zlokalizowany, w środku trójkąta Wrocław – Poznań – Łódź, trzech kluczowych ośrodków logistycznych Polski. Rozbudowana infrastruktura, doskonale przygotowane tereny inwestycyjne i sprawna współpraca z Urzędem Miasta Kalisz, utwierdziły firmę Leviat w decyzji o pozostaniu w regionie i rozbudowie właśnie w drugim największym ośrodku Wielkopolski.

Na początku było Panattoni. Realizacja dla firmy Leviat, to nie jedyna inwestycja dewelopera w drugim największym mieście Wielkopolski. W kwietniu tego roku firma ukończyła I etap Panattoni Park Kalisz, oddając 11 000 z planowanych 35 000 m kw. i dostarczając pierwszą powierzchnię klasy A w okolicy. Obiekt realizowany jest według formuły Small Business Units, z najmniejszymi modułami o powierzchni 1380 m kw. i może zostać dostosowany zarówno do procesów logistyki, jak i produkcji. Po ukończeniu Panattoni Park Kalisz, łączna powierzchnia dewelopera w regionie Wielkopolski przekroczy 1,1 mln m kw.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.