Agrivi pozyskało 4 mln euro na rozwój oprogramowania dla rolników
NBS Communications
Krucza 16/22
00-526 Warszawa
bkrowicka|nbs.com.pl| |bkrowicka|nbs.com.pl
511 917 929
nbs.com.pl
AGRIVI, działająca globalnie spółka z sektora agtech (nowoczesne rozwiązania informatyczne przeznaczone na potrzeby sektora rolnego), oferująca klientom zaawansowaną platformę do zarządzania gospodarstwami rolnymi, zapewniła sobie finansowanie w wysokości 4 mln euro w ramach rundy A projektu realizowanego przez bałkański fundusz venture capital South Central Ventures, Europejski Fundusz Inwestycyjny i Chorwacki Bank Odbudowy i Rozwoju. W finansowaniu udział również wzięły AgriTech Hub, polski fundusz venture capital oraz fundusze Fil Rouge Capital. Pozyskany kapitał umożliwi spółce AGRIVI skuteczniejsze konkurowanie w Polsce, na innych kluczowych rynkach europejskich i w Stanach Zjednoczonych.
Oprogramowanie AGRIVI to jeden z najbardziej wszechstronnych dostępnych na rynku systemów do zarządzania biznesem w sektorze agro. Platforma zapewnia obsługę informatyczną gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw rolno-spożywczych, ułatwiając prowadzenie zrównoważonej ekonomicznie i środowiskowo produkcji roślinnej. Produkty AGRIVI są dostępne w języku polskim i wspierają rozwój lokalnej gospodarki rolnej od 2018 roku.
– Ogromny postęp, który w ostatnim okresie poczyniliśmy, oraz wyjątkowi klienci, których obsługujemy to solidne podstawy do kolejnego etapu rozwoju naszej spółki. Jesteśmy wdzięczni funduszowi South Central Ventures, Europejskiemu Funduszowi Inwestycyjnemu, Chorwackiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju oraz funduszom Fil Rouge Capital i AgriTech Hub za wsparcie, którego nam udzielają w realizacji naszej globalnej misji cyfryzacji rolnictwa. Niedawne wydarzenia na świecie sprawiły, że społeczeństwa i władze państw z jeszcze większą uwagą przyglądają się kwestiom dotyczącym zaopatrzenia w żywność i funkcjonowania sektora rolnego. To sprawia, że zainteresowanie inwestorów spółką AGRIVI jest na tyle duże, że rozważamy rozszerzenie aktualnej rundy finansowania o ewentualne kolejne transakcje. Wielkość polskiego sektora agro i dynamika z jaką się rozwija, sprawiają, że traktujemy ten rynek jako jeden z najbardziej perspektywicznych. Planujemy dalsze rozszerzanie oferty i rozwój biznesu w Polsce – tłumaczy Matija Zulj, dyrektor generalny i założyciel AGRIVI.
– Platforma do zarządzania gospodarstwem rolnym AGRIVI, jest odpowiedzią na światowy trend, czyli digitalizację w obszarze rolnictwa. AGRIVI umożliwia analizę precyzyjnych danych, co jest szczególnie ważne dla branży. Istotnym elementem dla konsumentów jest także traceability, czyli możliwość sprawdzenia źródła pochodzenia produktu. W AgriTech Hub poszukujemy rozwiązań, które realnie usprawniają procesy w rolnictwie. AGRIVI oceniamy jako nie tylko praktyczne, ale też innowacyjne rozwiązanie, które pomoże w zarządzaniu produkcją. Cieszymy się również na współpracę z funduszami, które wspólnie z nami uwierzyły w AGRIVI i zainwestowały w platformę. Wierzymy, w dynamiczny rozwój spółki w najbliższym czasie z dużą szansą na globalny sukces – mówi Marcin Woźniak, Prezes Zarządu AgriTech Hub.
Runda finansowania, w ramach której spółka pozyskała nowe środki, przypadła na wyjątkowy okres w historii AGRIVI: liczba klientów spółki dynamicznie rośnie, na kluczowe kierownicze stanowiska powoływane są nowe osoby, a w nadzwyczajnych okolicznościach, które zwróciły uwagę świata na kwestie związane z produkcją żywności i prowadzeniem gospodarstw rolnych, poprawia się rozpoznawalność spółki na rynku i jej dynamika wzrostu. Badania rynkowe, prowadzone przez uznane organizacje zajmujące się analizowaniem rozwoju tego sektora, pozycjonują AGRIVI wśród światowych liderów w branży oprogramowania do zarządzania gospodarstwami rolnymi. Portfel klientów spółki powiększył się niedawno o takie marki jak Nestle, Driscoll’s, Kimberly-Clark i BNP Paribas. Globalna firma konsultingowa EY rekomenduje rządom państw produkty oferowane przez AGRIVI jako rozwiązania pozwalające osiągnąć znaczące efekty w krótkim czasie, skutkujące pożądanymi rezultatami w zakresie zrównoważonej produkcji żywności w skali lokalnej oraz zmniejszeniem wpływu na klimat na poziomie krajowym.
– AGRIVI poczyniła imponujące postępy od czasu naszej pierwszej inwestycji w tę spółkę w 2016 r.: zajmuje ona obecnie istotne miejsce na globalnej mapie czołowych firm z sektora agtech, oferując jedną z wiodących platform do zarządzania gospodarstwami rolnymi. Niezmiernie cieszę się również z faktu, że Europejski Fundusz Inwestycyjny zwrócił uwagę na ten podmiot i podjął decyzję o wzięciu udziału w naszej pierwszej realizowanej wspólnie inwestycji bezpośredniej. Jestem przekonany, że środki pozyskane w ramach tej rundy finansowania umożliwią AGRIVI przyspieszenie działań w wielu obszarach biznesowych, a tym samym przełożą się na korzystne zmiany ułatwiające wywarcie globalnego wpływu na produkcję zdrowej żywności – tłumaczy Jure Mikuz, główny inwestor w ramach rundy A finansowania i partner zarządzający funduszu South Central Ventures.

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.