AIQLabs doceniony podczas gali Loan Magazine Awards 2022
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
AIQLabs otrzymał nagrodę – „Instytucja Pożyczkowa Roku” – podczas finałowej gali Loan Magazine Awards 2022. FinTech, do którego należą marki SuperGrosz i „Kupuj Teraz – zapłać później”, został doceniony przez kapitułę konkursową, złożoną z przedstawicieli rynku pośrednictwa finansowego.
We Wrocławiu odbyła się siódma edycja najstarszego i jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń z obszaru loan market w Polsce. Gala Loan Magazine Awards ma na celu wyróżnienie najlepszych firm, marek oraz brandów działających w obszarze finansowania pozabankowego. Jest skierowana do instytucji pożyczkowych, instytucji bankowych, firm windykacyjnych, Biur Informacji Gospodarczej oraz podmiotów dostarczających rozwiązania technologiczne, pozwalające firmom reprezentującym rynek na dynamiczny rozwój.
Cieszymy się, że doceniono nasz wkład w całą branżę. Zostaliśmy wyróżnieni za wdrażanie nowych rozwiązań, inwestycje w technologie oraz stabilność kapitałową i produktową. Konsekwentnie rozwijamy proponowane narzędzia i wspieramy naszych partnerów od strony IT. W AIQLabs wierzymy, że tylko mariaż nowych technologii i ludzkiej intuicji tworzy dopasowane rozwiązania do rzeczywistych potrzeb rynku – powiedział Piotr Siwiec, prezes zarządu AIQLabs.
Misją AIQlabs jest ciągłe kreowanie i wyznaczanie kierunków rozwoju narzędzi finansowych w oparciu o strategie digital – big data, machine learning, data science, rozwiązania poznawcze i zaawansowane algorytmy. Zaawansowany FinTech od 2015 r. wdraża innowacyjne rozwiązania w służbie consumer finance i kultury innowacji.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.