Akademia Finansów i Biznesu Vistula zdobyła prestiżową akredytację PMI GAC.
Kierunek Zarządzanie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na najwyższym, światowym poziomie. Został właśnie wyróżniony przez PMI Global Accreditation Center for Project Management Education Programs (GAC). Specjalność na studiach I stopnia „Zarządzanie projektami w organizacji” otrzymała cenną akredytację PMI GAC. Jej absolwenci mogą być pewni, że posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do odniesienia zawodowego sukcesu. Akredytację zdobyło dotąd zaledwie kilka uczelni w Europie.
- PMI GAC to potwierdzenie najwyższej jakości kształcenia biznesowego w obszarze zarządzania projektami. Umożliwia ścisłą współpracę z najlepszymi uczelniami biznesowymi i dostęp do najnowszej wiedzy oraz materiałów dydaktycznych z tego obszaru. To nie tylko docenienie jakości naszego programu, ale też szansa na jego dalsze doskonalenie – mówi dr Justyna Berniak Woźny, prorektor ds. jakości kształcenia Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Akredytacja i dołączenie do prestiżowego grona uczelni wyróżnionych przez PMI GAC pozwoli m.in. na międzynarodową wymianę kadry i studentów oraz rozwój programu kształcenia i materiałów dydaktycznych. W Europie zdobyło ją tylko 9 programów - wszystkie na poziomie "master" czyli II stopnia. Vistula jako pierwsza uczelnia w Polsce i Europie otrzymała akredytację programu I stopnia. Co więcej, zdobyła ją w trybie tradycyjnym i hybrydowym, czyli dla studiów stacjonarnych, zaocznych oraz studiów online.
- Akredytacja PMI GAC stanowi kontynuację naszych strategicznie zaplanowanych działań, które prowadzą do podniesienia jakości kształcenia, uwypuklenia identyfikacji Vistuli jako uczelni o profilu międzynarodowym i przyciągania kadry naukowej z różnych krajów – dodaje dr hab., prof. Wawrzyniec Konarski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Zarządzanie projektem to proces, w czasie którego osoba kierująca przedsięwzięciem planuje i realizuje wyznaczone cele w określonym czasie. Chodzi o to, by robić to jak najmądrzej i jak najbardziej racjonalnie, likwidować chaos i unikać zbędnych kosztów. Wiedza w tym obszarze jest coraz bardziej pożądana. Niemal każda organizacja potrzebuje dziś stosowania podejścia projektowego. Od tego zależy pozycja na rynku i sukces firmy.
PMI GAC jest wiodącą na świecie, niezależną, wyspecjalizowaną jednostką akredytującą programy kształcenia w zakresie zarządzania projektami. Misją PMI GAC jest ciągłe doskonalenie i podnoszenie jakości edukacji, a głównym celem – zapewnienie, aby akredytowane programy przygotowywały wykwalifikowanych specjalistów.
Dodatkowych informacji udziela:
Anna Jaglińska-Prawdzik
PR Manager
Uczelni Vistula
tel.: 506 195 376
e-mail: a.jaglinska@vistula.edu.pl
***
Akademia Finansów i Biznesu Vistula tworzy, wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula, filary dynamicznie rozwijającej się Uczelni Vistula. Wyróżniają nas kierunki praktyczne, które zapewnią naszym absolwentom sukces na rynku pracy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym w Polsce i Europie. Nasi wykładowcy są wybitnymi autorytetami i praktykami. Ściśle współpracujemy z biznesem i organizacjami międzynarodowymi. Obecnie kształcimy ponad 6 tysięcy młodych ludzi ze 100 krajów.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.