Akademik LivinnX Kraków jeszcze bardziej EKO!
Akademik LivinnX Kraków funkcjonuje z nową energią! Wszystko to za sprawą kontraktu z firmą TAURON, który obejmuje zakup energii elektrycznej w pełni pochodzącej z odnawialnych źródeł, tj. z elektrowni wodnych oraz farm wiatrowych. LivinnX będzie korzystał z prądu oferowanego w ramach produktu EKO Premium, który jako jedyny w Polsce posiada Gwarancję Sprzedaży Energii Ekologicznej, potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii.
LivinnX Kraków to nowoczesny akademik zlokalizowany na krakowskim Zabłociu, który powstał w ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod. Obiekt oferuje 710 łóżek dostępnych w 290 jednostkach mieszkalnych.
Począwszy od projektu architektonicznego i designu, LivinnX Kraków to inwestycja, w której zastosowano rozwiązania niesztampowe i niespotykane dotąd na polskim rynku. Przykładem niekonwencjonalnych działań podejmowanych w akademiku jest również zakup energii elektrycznej w całości pochodzącej ze źródeł ekologicznych, co potwierdza Certyfikat Akcesyjny przyznany LivinnX przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii.
– Marka LivinnX to synonim nowoczesności również w obszarze ochrony środowiska. Dzięki współpracy z Grupą TAURON i korzystaniu z produktu EKO Premium z dumą możemy przyznać, że LivinnX Kraków realnie przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na ekosystem. W związku z tym, że jesteśmy jedynym akademikiem w Polsce, który wykorzystuje tego rodzaju rozwiązania, nasza satysfakcja jest jeszcze większa – powiedział Jakub Bartos, Head of Residential w Golub GetHouse, przedstawiciel jednego z inwestorów akademika LivinnX Kraków.
LivinnX Kraków wyróżnia się na mapie Polski również pod wieloma innymi względami. Na szczególną uwagę zasługuje jego oferta udogodnień. W obiekcie, poza 290 w pełni umeblowanymi jednostkami mieszkalnymi, znajdują się m.in. specjalnie zaaranżowane strefy nauki i rozrywki, duża wspólna kuchnia, całodobowa siłownia, sauna, pokój do jogi, ścianka wspinaczkowa, a nawet taras z jacuzzi zlokalizowany na dachu budynku. Do dyspozycji mieszkańców są również pralnia i rowerownia. Na terenie akademika znajdują się także ogólnodostępne przestrzenie, takie jak sklep spożywczy Lewiatan czy restauracja Mr. Pancake. Na wzór międzynarodowych kampusów, akademik nadzorowany jest całodobową telewizją CCTV. 24 godziny na dobę czynna jest również recepcja i biuro ochrony.
Dzięki dogodnej lokalizacji, akademik jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi szkołami wyższymi na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewnia z kolei dostęp do infrastruktury kulturalno-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.
Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiadają krakowskie pracownie architektoniczne IMB Asymetria oraz Make It Yours, a generalnym wykonawcą inwestycji był UNIBEP S.A. Akademik, który otwarto we wrześniu 2019 r., zrealizował Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.