Komunikaty PR

Aktywne wyciszenie – jak to zrobić w Trentino?

2020-01-29  |  16:40

Aktywne wyciszenie – jak to zrobić w Trentino?

Zimowe wczasy w górach to niekoniecznie tylko tradycyjne szusowanie po stoku. Niedaleko tras zjazdowych na miłośników natury i ośnieżonych szczytów czekają lasy osnute głęboką ciszą. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji dla tych, którzy chcieliby aktywnie wypocząć w malowniczym włoskim Trentino.

Na trasie od świtu do zmierzchu

Od stycznia do marca 2020 TrentinoSkiSunrise zaprasza miłośników narciarstwa do jazdy o świcie po pustych i świeżo ubitych ratrakami trasach. Oczywiście poranna przygoda rozpoczyna się od pożywnego śniadania, przygotowanego z najwyższej jakości  produktów lokalnych przez doświadczonych szefów kuchni. Po tak świetnym starcie kolej na zapierający dech w piersiach rześki zjazd.

Aby wziąć udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, wystarczy wybrać jedną z licznych propozycji dostępnych na wszystkich ważniejszych obszarach narciarskich Trentino. Stale wydłużająca się lista wydarzeń dostępna jest w internecie (www.visittrentino.info).

Pełny relaks na biegówkach

 

Wyobraź sobie ciszę w lesie, intensywny błękit nieba oraz skrzącą się biel śniegu, a wszystko to w czarującym otoczeniu Dolomitów. Dla tych, którzy pragną cieszyć się zimą bez pośpiechu, zatopić się w milczącej przyrodzie, odetchnąć pełną piersią i odnaleźć swój naturalny rytm, narciarstwo biegowe jest zajęciem idealnym. Włoski region Trentino to świetne miejsce do uprawiania tej dyscypliny. Oferuje trasy odpowiednie dla każdego – od początkujących narciarzy po doświadczonych ekspertów.

Trentino to „biegówkowy” raj, ze względu nie tylko na piękno przyrody, ale również na świetne udogodnienia i usługi oferowane miłośnikom tej dyscypliny. Nieprzypadkowo właśnie w Trentino trzykrotnie odbyły się Mistrzostwa Świata, dziesiątki etapów Pucharu Świata, Tour de Ski oraz słynna Marcialonga. Zintegrowany system SuperNordicSkipass zapewnia dostęp do 16 obszarów narciarskich oraz korzystania ze specjalnych usług i udogodnień, szkółek jazdy, lokali, w których można odpocząć i nasmarować narty, nie wspominając o zawsze idealnie utrzymanych i świetnie ośnieżonych trasach.

Bogate szlaki Trentino

Istnieje wiele tras w całości położonych na terenie Trentino. W Val di Fiemme trzeba wypróbować szlak Marcialonga. Szlak ten, o łącznej długości 27 km, przebiega przez lasy i pokryte białym puchemłąki, łącząc Predazzo i Molina di Fiemme.

Trasa Gervasi to prawdziwy skarb regionu, znajdujący się w odległości zaledwie kilku kilometrów od Trydentu, na płaskowyżu Viote del Monte Bondone – z ośmiokilometrowej trasy można podziwiać Dolomity Brenta w pełnej krasie i dojrzeć nawet Lagorai oraz Pale di San Martino.

Kto natomiast marzy, aby całkowicie zanurzyć się w pięknie parku krajobrazowego Parco Naturale Adamello Brenta, powinien wybrać się na przełęcz Campo Carlo Magno, niedaleko miejscowości Madonna di Campiglio. Na dziesięciokilometrowej trasie narciarze, gdy tylko wyjadą z lasu, mogą podziwiać majestatyczny kształt Dolomitów. Podążając po pokrytych śniegiem łąkach, dojeżdża się do górskiej chaty Malga Mondifrà.

15-kilometrowy szlak Pista Passo Coe w Alpach Cymbryjskichjest trudny i wymagający, dostarcza jednak wielu wrażeń.Najlepiej rozpocząć jazdę rano i cieszyć się podjazdami i zjazdami, które przebiegają tuż obok górskich chat, jodłowych lasów i starych kamieni granicznych Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Niedaleko stąd do 12-kilometrowego szlaku Pista Lavarone w Millegrobbe, wzdłuż którego napotkać można urokliwe chaty górskie pokryte świeżym śniegiem.

Śnieżne pejzaże

Zimą region Trentino zaskakuje swoich gości na każdym kroku. Wystarczy założyć rakiety śnieżne i wybrać się na wędrówkę szlakami i leśnymi drogami, aby odkryć bogactwo tego regionu: górskie chaty, rozległe polany i niepowtarzalne widoki.

Idealnym miejscem na spacery na rakietach śnieżnych są trzy parki Trentino: Paneveggio-Pale di San Martino, Adamello Brenta oraz Parco nazionale dello Stelvio. Podczas wyprawy przekonać się można, że wbrew pozorom otulona białym puchem przyroda nie śpi, o czym świadczą liczne ślady zwierząt, pozostawione na śniegu wzdłuż szlaków.

Let’s Dolomites – towarzysze zimowych przygód

W towarzystwie Przewodników Alpejskich Trentino (Guide Alpine del Trentino) przygody na śniegu, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, to prawdziwa frajda. W ramach projektu Let’s Dolomites, skupiającej profesjonalnych przewodników po tych górach, oferta proponowanych zajęć jest niezwykle bogata: wyprawy na rakietach śnieżnych, skialpinizm, wspinaczka po lodospadach. Do wyboru wycieczki jednodniowe bądź poważniejsze, kilkudniowe wyprawy trekkingowe na rakietach śnieżnych bądź na nartach do skialpinizmu, przewidujące przejścia z jednego schroniska do drugiego.

Wycieczki dostępne są dla każdego, kto dysponuje dobrą kondycją i przeszedł chociaż minimalny trening. W trakcie wyprawy bądź po dotarciu do schroniska przewodnicy udzielą rad i wyjaśnią podstawowe zagadnienia z zakresu nauki o śniegu, bezpieczeństwa, czytania map topograficznych oraz prawidłowego korzystania z przyrządów do autoratownictwa.

 

Więcej informacji na temat innych atrakcji regionu Trentino można znaleźć na stronie: https://www.visittrentino.info/pl/

 

Jak dojechać do Trentino?

Do Trentino najszybciej dotrzemy samolotem, zaś z lotniska – autobusem lub taksówką. Poniżej mapa, na której napisano, jaka odległość dzieli poszczególne rejony Trentino od najbliższych lotnisk. Oczywiście latają tam tanie linie, takie jak Wizzair i Ryanair. Z Polski można również jechać samochodem lub autobusem, ale jest to dłuższa podróż. Podróż samochodem z Warszawy do Trento (stolicy regionu) może trwać ok. 16 h.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka 4 na 5 Polaków kupuje polisę turystyczną przed wyjazdem poza Polskę Biuro prasowe
2024-07-03 | 13:00

4 na 5 Polaków kupuje polisę turystyczną przed wyjazdem poza Polskę

Zakup ubezpieczenia przed wyjazdem na zagraniczny urlop staje się standardem. 82% ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez multiporównywarkę rankomat.pl deklaruje, że
Turystyka Mocny start wakacji i tłumy urlopowiczów. Są wolne miejsca?
2024-07-01 | 10:00

Mocny start wakacji i tłumy urlopowiczów. Są wolne miejsca?

Mocny start wakacji i tłumy urlopowiczów. Są wolne miejsca? Słońce i upał – pierwsze dni wakacji przyniosły prawdziwie letnią aurę i zachęciły
Turystyka 1/3 Polaków nie pojedzie na wakacje w tym roku
2024-06-25 | 15:00

1/3 Polaków nie pojedzie na wakacje w tym roku

W tym roku, podczas letnich wyjazdów, Polacy kierować się będą oszczędnościami – wynika z badania rankomat.pl. 27% polskich urlopowiczów planuje na swoje wakacje wydać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.