Komunikaty PR

Alides Polska i AYA Properties Fund ogłaszają wspólny zakup biurowca Metron

2024-05-27  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Alides Polska i AYA Properties Fund ogłaszają wspólny zakup biurowca Metron w prestiżowej lokalizacji w Warszawie

Zdjęcie i mapa: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jOE4dg_jrIOYIdNC5A?e=cID7cW 

Wetransfer: https://we.tl/t-D9KCxEhdhz 

 

Warszawa, Polska – 2024.05.24 – Alides Polska, spółka zależna belgijskiego dewelopera Alides, oraz AYA Properties Fund podały do wiadomości wspólnąakwizycję biurowca Metron położonego przy Alei Niepodległości 69 w prestiżowej dzielnicy Mokotów w Warszawie. Nieruchomość została zakupiona od polskiej spółki należącej do Patrizia Frankfurt Kapitalverwaltungs GMBH.

Centralna lokalizacja, doskonała komunikacja

 

Biurowiec Metron wyróżnia strategiczna lokalizacja przy Alei Niepodległości, kluczowej arterii północ-południe w Warszawie. Dziękim swojemu wyjątkowemu położeniu budynek (nad stacją metra M1 - Stacja Wierzbno) gwarantuje najemcom dogodny (8-minutowy) dojazd do Centrum. Dodatkowym jego atutem jest bliskość istniejących udogodnień w prężnie rozwijającej się dzielnicy Mokotów. 

 

Nowoczesna przestrzeń biurowa z zieloną certyfikacją

 

Budynek ‘Metron’ oferuje 9 pięter i zapewnia łączną powierzchnię biurową brutto wynoszącą ponad 9 700 m.kw. Nieruchomość posiada certyfikat BREEAM Very Good, co odzwierciedla jej wkład w zrównoważony rozwój i efektywne funkcjonowanie.

Rikkert Leeman, CEO Alides: Wykorzystując nasze hybrydowe doświadczenie jako inwestora i dewelopera w zakresie nieruchomości, koncentrujemy się na prestiżowych lokalizacjach miejskich w Polsce, realizując projekty mieszkaniowe i biurowe, które idealnie wpisują się w naszą strategię. Skuteczność tego podejścia potwierdzają nasze dotychczasowe osiągnięcia w Gdańsku i Warszawie, a także niniejsza akwizycja, która doskonale odpowiada naszym kryteriom.

 

Spójna strategia zrównoważonego rozwoju i ekspansji 

 

Ten zakup idealnie wpisuje się w Strategię Upcyclingu Nieruchomości Alides oraz strategię ESG funduszu AYA Properties Fund. Obie firmy są zaangażowane w budowanie silnego partnerstwa w celu maksymalizacji wartości tego prestiżowego biurowca. Due diligence transakcji przeprowadziły Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy Sp. k. i oraz firma inżynierska DIL Polska Baumanagement.

Didier Balcaen, CEO AYA Properties Fund: Ta akwizycja podkreśla naszą długoterminową wiarę w rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy dalej rozszerzać nasze portfolio o aktywa podstawowe na naszych rynkach zarówno w stolicach, jak i miastach regionalnych. Połączenie naszej wiedzy i wartości z partnerem takim jak Alides czyni nas wiarygodnym i stabilnym wynajmującym dla obecnych i przyszłych najemców. 

 

O Alides i Alides Polska

 

Alides (www.alides.be) jest renomowanym międzynarodowym inwestorem i deweloperem nieruchomości specjalizującym się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, z silną obecnością w doskonałych lokalizacjach miejskich w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Misja firmy jako "Twojego Partnera w Nieruchomościach" wywodzi się z rodzinnych korzeni gandawskiej Grupy Maes (założonej w 1892 roku) i przekłada się na strategię "Upcyclingu Nieruchomości" z naciskiem na jakość, zrównoważony rozwój i innowacje.

Alides Polska (www.alides.pl) to spółka zależna belgijskiego dewelopera i inwestora Alides, działająca na polskim rynku od 2017 roku. Firma zrealizowała jużkilka znaczących zakupów, wzmacniając swoją pozycję na polskim rynku nieruchomości.:

·       2017: Współpracując z firmą Revive, Alides nabyło 16 hektarów historycznej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku w celu realizacji projektu rewitalizacji łączącego ochronę zabytków z nowoczesną zabudową.

·       2021: Zakup budynku biurowego Waterside w Gdańsku stanowił pierwszy samodzielny projekt firmy w Polsce. W tym miejscu planowany jest projekt nowej zabudowy mieszkaniowo-usługowej.

·       2022: Alides Polska rozszerzyło swoją obecność w Warszawie, nabywając działkę położoną przy ul. Karolkowej 53 na warszawskiej Woli. Projektowanąinwestycję mieszkaniową obejmującą 114 mieszkań firma planuje wprowadzić na rynek     latem tego roku.

·       2024: Nabycie działki przy ulicy Jana Kazimierza 68a w warszawskiej dzielnicy Wola pod inwestycję mieszkaniową.

 

O AYA Properties Fund

 

Fundusz AYA Properties (www.ayapropertiesfund.eu) to belgijski fundusz REIM typu evergreen, specjalizujący się w biurowcach w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Jako firma rodzinna AYA Properties Fund stawia na budowanie długoterminowych relacji z partnerami, kładąc nacisk zarówno na jakość, jak i bieżącą realizację swoich standardów ESG.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada Biuro prasowe
2024-07-03 | 12:02

Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada

Aż 83% młodych ludzi podkreśla, że ekologia ma dla nich duże znaczenie, a ponadto będzie istotnym kryterium przy wyborze ich przyszłego lokum[1]. W związku z tym już wkrótce
Nieruchomości Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań
2024-07-02 | 16:00

Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań

SPRZEDAŻ W II kwartale 2024 roku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Grupa”) sprzedała 943 lokale netto wobec 931 w analogicznym okresie 2023 roku (wzrost o 1% r/r), w tym
Nieruchomości Jak dziś budują deweloperzy? Sprawdzamy najnowsze rozwiązania!
2024-07-01 | 09:00

Jak dziś budują deweloperzy? Sprawdzamy najnowsze rozwiązania!

Konkurencja na rynku nieruchomości jest coraz większa. Wiedzą o tym doskonale przedstawiciele i pracownicy firm deweloperskich, którzy rywalizują o względy klienta

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.