Amazon Box Stars - Gwiazdy dobroczynności wśród pracowników Amazon
Amazon Box Stars
Amazon nagrodził gwiazdy dobroczynności wśród swoich pracowników
2020 to wyjątkowy rok, w którym niesienie pomocy innym jest szczególnie ważne. By docenić pracowników, którzy nie tylko wykonali w ostatnich miesiącach wspaniałą pracę, ale także wspierali potrzebujących, w Amazon powstał konkurs Box Stars.
Amazon Box Stars ma na celu wyłonienie i docenienie pracowników we wszystkich centrach logistycznych, którzy w tym roku wspierali innych - zarówno w pracy, jak i w swoich społecznościach lokalnych. Pracownicy Amazon nominowali swoich kolegów i koleżanki z zespołów, opisując ich niezwykłe dokonania z ostatnich miesięcy. Wśród ponad 330 zgłoszeń konkursowych pojawiło się wiele wzruszających historii osób, które w 2020 roku inspirowały, pomagały i dawały nadzieję innym, tym samym udowadniając, że można pomagać na różne sposoby. Niepełnosprawni, osoby w kryzysie bezdomności, seniorzy, uzależnieni, czy podopieczni z domów dziecka – to tylko kilka z grup, które otrzymały pomoc dzięki zaangażowaniu laureatów Box Stars. Pracownicy Amazon wspierali potrzebujących w całej Polsce.
W Amazon w Polsce na stałe zatrudniamy ponad 18 000 pracowników, a na okres przedświąteczny dołączyło do nas ponad 10 000 osób, to ogromna odpowiedzialność wobec naszych pracowników oraz lokalnych społeczności. W Amazon troszczymy się o swoje otoczenie, chcemy zmieniać je na lepsze i doceniamy członków naszego zespołu, którzy angażują się na rzecz innych. Dlatego w tym pełnym wyzwań roku przygotowaliśmy konkurs, w którym nagradzamy działania pracowników na rzecz potrzebujących. Jesteśmy dumni, że na co dzień angażują się w niesienie pomocy innym. – mówi Magdalena Zagrodnik, regionalny kierownik HR w Amazon Fulfillment Poland.
W ramach konkursu Box Stars, Amazon wyróżnił m.in. Barbarę z centrum logistycznego w Kołbaskowie pod Szczecinem za poświęcenie swojego czasu na szycie maseczek oraz pomoc niesioną seniorom. W podwrocławskim centrum główna nagroda trafiła do Izabeli, która angażuje się w liczne akcje charytatywne, wspiera podopiecznych Domu Dziecka i organizuje pomoc zwierzętom z lokalnego schroniska. Prezent – niespodziankę osobiście wręczyła jej aktorka Anna Dereszowska podczas wizyty w Bielanach Wrocławskich. Podobne wyróżnienie otrzymał Adam, który pracuje w oddziale Amazon w Okmianach, a poza pracą organizuje zbiórki żywności, pomaga niepełnosprawnym oraz wspiera osoby wychodzące z nałogów. Nagrody dla laureatów Box Stars były wybierane indywidualnie, tak aby spełnić marzenia każdego zwycięzcy. Ponadto, Amazon nagrodzi voucherami nominujących, którzy poświęcili czas na zgłoszenie swoich koleżanek i kolegów, opisując ich niepowtarzalne historie.
Film z uroczystego wręczenia nagrody Box Stars w centrum logistycznym Amazon w Bielanach Wrocławskich można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=xn45X401Fq4. W Okmianach spełniliśmy z kolei marzenie Adama: https://www.youtube.com/watch?v=ayOHd6-qz6k.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.