Komunikaty PR

AmeriGas z certyfikacją ISO 9001 i 45001 na kolejne lata

2020-11-19  |  01:15
Biuro prasowe
Kontakt
Przemysław Panek
Partner of Promotion

Belgradzka 8/01
02-793 Warszawa
p.panek|partnersi.com.pl| |p.panek|partnersi.com.pl
22 858 74 58 wew. 51
www.partnersi.com.pl
Do pobrania Audyt_ISO ( 0.05 MB )

Firma AmeriGas Polska Sp. z o.o. przeszła pomyślnie audyt recertyfikacyjny przeprowadzony przez Transportowy Dozór Techniczny w oddziałach spółki w drugiej połowie września. Potwierdzono zgodność z normami ISO 9001:2015 i ISO 45001:2018, które odpowiadają za zarządzanie jakością oraz bezpieczeństwem i higieną pracy. Dzięki rezultatom audytu firma uzyskała przedłużenie certyfikacji do 2023 roku. AmeriGas jako pierwsza firma w branży LPG w Polsce wprowadziła standard ISO 9001 w 2002 roku (wówczas jeszcze jako ShellGas), natomiast system bezpieczeństwa i higieny pracy certyfikowano w 2008. Przez cały okres swojego funkcjonowania systemy podlegają ciągłemu monitorowaniu i doskonaleniu.

W dniach 16-25 września 2020 roku w AmeriGas Polska odbył się kolejny już audyt recertyfikacyjny na zgodność z normą ISO 9001:2015 oraz nową normą ISO 45001:2018 dotyczącą BHP, stworzonymi przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Podczas wizyt w rozlewniach gazu w Przytocznej i Sławkowie oraz w warszawskiej siedzibie firmy, audytorzy jednostki certyfikującej TDT, poprzez analizę wykonywanych czynności, potwierdzili zgodność z przytoczonymi normami.

Szczególnie istotne dla firmy są pozytywne wyniki analizy wdrożenia nowej normy bezpieczeństwa i higieny pracy ISO 45001:2018, zastępującej stosowane wcześniej normy bezpieczeństwa PN 18001 i OHSAS 18001. Spełnienie wymogów normy jest równoznaczne z potwierdzeniem, że zdrowie pracowników i bezpieczeństwo pracy to jedne z podstawowych wartości firmy. Badanie zrealizowane zostało w formie hybrydowej. Prócz fizycznych wizyt w obiektach, część związanych z nim analiz została przeprowadzona w formie telekonferencji.

Taki wynik kontroli jest potwierdzeniem jakości, którą zapewniamy naszym klientom każdego dnia. To także dowód na wysoki standard bezpieczeństwa w naszej firmie. Dziękuję wszystkim tym, którzy swoją codzienną pracą potwierdzają jego wdrożenie – Maciej Malkowski, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i Jakości z AmeriGas Polska. – Pracując jako jeden zespół, wdrażamy innowacyjne rozwiązania spełniające potrzeby naszych klientów, jednocześnie dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Dzięki badaniu wiemy też, że mamy pole do prowadzenia dialogu odnośnie zarządzania bezpieczeństwem wśród naszych podwykonawców i kontraktorów. Zależy nam, by osiągali równie dobre rezultaty, co nasza firma. Takie podejście ma odzwierciedlenie w nowowydanej polityce firmy w obszarze jakości  bezpieczeństwa.

Audyt potwierdził, że system jakości i bezpieczeństwa działa prawidłowo, jest zdolny do realizacji polityki firmy oraz zdefiniowanych celów krótko i długoterminowych. Dodatkowo zespół audytorski podkreślił duże zaangażowanie i wysokie kwalifikacje personelu. Pozytywny rezultat oznacza przedłużenie certyfikacji AmeriGas na kolejne 3 lata, do roku 2023.

AmeriGas Polska jest jedną z czołowych firm w branży LPG w Polsce. Oferuje gaz w butlach dla klientów indywidualnych i przemysłowych oraz zbiorniki gazowe do celów grzewczych i produkcyjnych. Jako jedyna firma w Polsce oferuje superlekkie butle gazowe nowej generacji, które można podłączyć bez użycia narzędzi. AmeriGas Polska jest częścią dywizji UGI East, będącej jedną z trzech składowych biznesowych amerykańskiego koncernu UGI Corporation w Europie. Na polskim rynku działa ponad 20 lat, a od 2010 roku funkcjonuje pod marką AmeriGas.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Partner of Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka WPIP Green Energy i agriKomp Polska z umową o współpracy Biuro prasowe
2024-07-30 | 15:30

WPIP Green Energy i agriKomp Polska z umową o współpracy

– Podpisanie umowy z tak renomowaną marką ma na celu umocnienie pozycji naszej spółki na rynku odnawialnych źródeł energii – mówi Dariusz Stasik, prezes
Energetyka Kto będzie odpowiadać za strategiczne zapasy gazu? Komentarz do nowego projektu
2024-07-29 | 11:00

Kto będzie odpowiadać za strategiczne zapasy gazu? Komentarz do nowego projektu

Dotychczasowy polski model częściowo zakwestionowała Komisja Europejska jako niezgodny z tzw. Rozporządzeniem SoS dotyczącym środków zapewniających bezpieczeństwo dostaw gazu.
Energetyka Supreme Energy stawia na termomodernizację
2024-07-29 | 01:00

Supreme Energy stawia na termomodernizację

Nowa usługa dopełnia kompleksową ofertę spółki Supreme Energy, jedna z największych w Polsce firm sprzedażowych z sektora OZE, rozszerzyła swoją ofertę, aby wspierać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.