AP Szczepaniak z nagrodą w European Property Awards
W grudniu odbyła się wirtualna gala rozdania nagród w European Property Awards, prestiżowym konkursie organizowanym już od 27 lat. Polska pracownia AP Szczepaniak uzyskała nagrodę Award Winner w kategorii Mixed use za projekt inwestycji Starter III.
Rozstrzygnięcie konkursu – tym razem online
Grudniowa gala, która rozstrzygnęła europejską edycję konkursu International Property Awards, tym razem została zorganizowana w przestrzeni wirtualnej. Choć aktualna sytuacja nie umożliwiła świętowania sukcesów w większym gronie, każdy etap konkursu był przeprowadzony zgodnie z zasadami, według których odbywa się on co roku.
Co istotne, pandemia nie zatrzymała konkursów. Fakt, że mimo obecnej sytuacji są nadal organizowane, sprawia, że mogą wyznaczać trendy i nadawać ton komunikacji o bieżących kierunkach w architekturze. Z czasem widoczne będą tendencje, które pojawiały się pod wpływem potrzeb i wyzwań, jakie stawia przed nami świat po pandemii.
Konkurs z tradycją
Konkurs European Property Awards jest częścią International Property Awards – i jest organizowany już od 27 lat. W jury zasiada ponad 80 specjalistów, którzy oceniają projekty pod kątem jakości, technologii, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Istnieje aż 45 kategorii, w ramach których nominowane są obiekty mieszkaniowe i komercyjne.
Międzynarodowy konkurs skupia projekty w różnych regionach świata (Europa, Azja, Arabia, Afryka, Kanada, Ameryka Środkowa i Południowa, Karaiby, Wielka Brytania) stąd każdy z nich startuje w odrębnej kategorii. Są oceniane odrębnie – ze względu na różnorodną specyfikę.
Kolejna nagroda w portfolio polskich architektów
Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak ma w swoim portfolio projekty, które wielokrotnie były nagradzane w European Property Awards. W 2017 roku uzyskała pięć gwiazdek w kategorii „Best Architecture Multiple Residence” (Najlepsza Architektura Budynku Wielorodzinnego) za realizację drugiego etapu osiedla Dmowskiego 19.
– Cieszymy się, że otrzymaliśmy nagrodę za nasz projekt inwestycji Starter III. To sukces całego zespołu i zarazem wyróżnienie, które wskazuje na innowacyjność mikroapartamentowców. Jesteśmy pionierami tej idei w Polsce. To obiekty, które dla osób rozpoczynających samodzielne życie mają być alternatywą dla życia w akademiku lub wynajmu pokoju w mieszkaniu. Dają samodzielność i wysoki standard – tłumaczy Paweł Szczepaniak, główny architekt biura AP Szczepaniak. – Konkursy te są dla nas potwierdzeniem innowacyjności naszych projektów. W European Property Awards byliśmy nagradzani wielokrotnie, m.in. za Atal Towers, Kwadrat czy Krakowską 29.
Konkursy takie jak IPA wyznaczają trendy i pomagają dokonać ewaluacji projektów. Uzyskiwane w nich nagrody podkreślają innowacyjność i prestiż pracowni architektonicznych. Są potwierdzeniem wysokiej jakości i nowoczesnego podejścia, które ma szansę wywierać wpływ na aktualne kierunki w projektowaniu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.