APA Group otrzymała tytuł "Lidera technologii" w Konkursie Diamenty Top Industry
APA Group otrzymała tytuł "Lidera technologii" w Konkursie Diamenty Top Industry.
Top Industry Summit to konferencja, która zyskała status jednego z najbardziej prestiżowych szczytów przemysłowych w regionie. Diamenty Top Industry to prestiżowe nagrody, które honorują najlepsze przedsiębiorstwa oraz wybitnych menedżerów, którzy odznaczają się szczególną dbałością o najwyższe standardy przywództwa.
14 października 2020r. w hotelu The Westin w Warszawie Kapituła Konkursu „Diamenty Top Industry” podjęła decyzję o przyznaniu APA Group tytułu Laureata w kategorii „Lider technologii”. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Artur Pollak.
- Ogromnie się cieszę z wyróżnienia naszej marki oraz wszystkich specjalistów budujących ją na co dzień. APA Group jest jednym z najbardziej znanych w Polsce integratorów systemów, nagrodzony m.in. godłem „Teraz Polska” za platformę Nazca. Jej elementy stosujemy w najbardziej zaawansowanych zakładach produkcyjnych na świecie jak Volkswagen, Amazon, 3M, Tesla i in.- mówi Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group
W skład kapituły decydującej o finalistach i laureatach „Diamentów Top Industry” wchodzą czołowi menedżerowie i przedstawiciele świata nauki w Polsce m.in:
-
Ireneusz Borowski – Country Manager, Dassault Systemes,
-
Katarzyna Byczkowska – Prezes Zarządu, BASF Polska,
-
Prof. Zbigniew Florjańczyk – Kierownik Katedry Chemii i Technologii Polimerów, Politechnika Warszawska,
-
Prof. Janusz Jurczak – Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk,
-
Prof. Jacek Kijeński – Prezes Polskiej Platformy Technologicznej Wodoru i Ogniw Paliwowych,
-
Prof. Michał Kleiber – Wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, Prezydent ECCOMAS,
-
Dariusz Kwieciński – Prezes Zarządu, Fujitsu Polska,
-
Jacek Siwiński – Prezes Zarządu, VELUX Polska
i inni.
APA Group wyróżnia się na mapie polskich firm technologicznych
APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Wszystkie koncepcje technologii produktów i usług powstają w Gliwicach i stają się polską wizytówką na świecie. Do grona klientów należą tacy giganci światowego przemysłu jak: VW, Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Amazon, DB Schenker, Tesla, czy prestiżowe uczelnie techniczne. Od lat z sukcesami realizuje innowacyjne projekty z Politechniką Śląską i zaopatruje ją w technologie, czego efektem jest m.in. powstanie znanego w Polsce Leonardo Lab oraz Laboratorium Nowoczesnych Technik Sterowania na Wydziale Elektrycznym. Firma realizuje też projekty na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Firmę stworzył w 2001 roku i kieruje nią do dziś Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group, Członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz Członek Zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, a także Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Współtwórca Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy SINOTAIC. Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektom, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Twórca ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach APA Black House.
Do zmieniających branżę produktów APA Group można zaliczyć:
-
NAZCA- platforma, która łączy wizję z wykonaniem pozwalając zarządzać budynkiem, dzielnicą, fabryką, a nawet całym miastem;
-
SRS- System rezerwacji sal to proste i intuicyjne narzędzie służące do zarządzania przestrzenią budynkową. Elastyczność oraz wielofunkcyjność, mobilność i wygoda – skąd chcesz i kiedy chcesz. Wszystko połączone w jednym, praktycznym rozwiązaniu, które pomoże Ci zarządzać salą konferencyjną, biurem na wynajem czy halą widowiskową;
-
IPOE (Inteligentna Platforma Optymalizacji Energii )- platforma wspomagająca zarządzanie energią oparta o cykl Deminga (PDCA) i zgodna z normą ISO 50001. Platforma współpracuje z systemami automatyki przemysłowej i budynkowej. Może też stanowić samodzielne rozwiązanie;
-
ApaShield to zaawansowane środowisko programistyczno-sprzętowe, pozwalające na pracę innych aplikacji w ramach jego systemu ochronnego. Platforma zapewnia niezawodność, ochronę i stabilność działania;
-
W ostatnich miesiącach odpowiadając na potrzeby wsparcia służb medycznych APA Group zaprojektowała robota asystującego dla szpitali zakaźnych.

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.