APA Group zaprasza na CTO Agenda. Industry 4.0 Connect Forum
Forum adresowane jest do polskich liderów technologii, w tym dyrektorów operacyjnych i kierowników utrzymania ruchu. Będzie to platforma do dyskusji o kluczowych wyzwaniach stojących przed przemysłem oraz o technologicznych innowacjach, które mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności energetycznej, poprawy ESG oraz efektywnego zarządzania zmianą i motywowania pracowników.
Wydarzenie będzie miało na celu stworzenie przestrzeni dla wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń, a także przedstawienie przypadków zastosowań nowoczesnych rozwiązań takich jak MES, EMS, OEE, AI, ML i wiele innych.
Wśród zaproszonych gości specjalnych znajdą się uznane osobowości z świata nauki i biznesu, w tym Agnieszka Białecka , wiceprezes zarządu w Axelon, Łukasz Górecki, dyrektor Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, dr inż. Adam Szatkowski, prezes fundacji NANONET, dr Jonasz Staszek, Technische Universität Nürnberg czy Piotr Gładkowski, Specjalista ds. wdrożeń w IC Project.
Program wydarzenia obejmuje prelekcje, sesje Q&A oraz panel dyskusyjny, które dostarczą uczestnikom konkretnych narzędzi i strategii do zastosowania w ich organizacjach. Poranna kawa i brunch zapewnią przyjemną atmosferę do networking.
APA Group jest organizatorem tego innowacyjnego forum, a partnerstwo instytucjonalne objęli AHK, KSSE, OPIH Tychy, RIPH Gliwice, Politechnika Śląska, Śląski Klaster NANO - Krajowy Klaster Kluczowy oraz Fundacja Nanonet.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w CTO Agenda. Industry 4.0 Connect Forum.
Agenda wydarzenia:
08:00 - 08:30 Poranna kawa
08:30 - 08:40 Powitanie uczestników spotkania [APA]
08:40 - 09:10 Jak z sukcesem zbudować kulturę ciągłego doskonalenia i eliminacji marnotrawstwa w swojej organizacji? [Lean Partner]
09:10 - 09:40 Dlaczego warto wykorzystać narzędzia do zarządzania projektami? [ICProject]
09:40 - 09:55 Przerwa kawowa
09:55 - 10:25 Jak optymalnie zaplanować proces automatyzacji i robotyzacji? [APA]
10:25 - 11:00 W jaki sposób integrować systemy informatyczne i produkcyjne w ramach Przemysłu 4.0? Jakie są najnowsze rozwiązania technologiczne wspierające Przemysł 4.0, takie jak MES, EMS, OEE, AI, ML i inne? Przykłady zastosowań i korzyści dla producentów [APA]
11:00 - 11:15 Przerwa kawowa
11:15 - 11:35 Jak sfinansować automatyzację przemysłową i robotyzację w MŚP oraz w dużych przedsiębiorstwach? [Axelon]
11:35 - 11:45 W jaki sposób wykorzystać podatki do sfinansowania robotyzacji? [Zwyrtek & Wspólnicy]
11:45 - 12:00 Finansowanie przez Polską Strefę Inwestycji [SA&AM]
12:00 - 12:15 Brunch
12:15 - 12:30 Przemysł 4.0 + Optymalizacja Matematyczna: historia o matematyce w służbie efektywnej produkcji? [UTN]
12:30 - 13:40 Panel dyskusyjny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.