Komunikaty PR

Apartamenty XYZ w Szczyrku już w budowie

2021-04-29  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Choć w polskich kurortach powstają setki nowych budynków, to najnowsza realizacja w Szczyrku na tym tle się wyróżnia. Z kilku powodów. Autorem koncepcji jest renomowana pracowania WXCA. Budynek został zaprojektowany w innowacyjny sposób – każda z trzech części obiektu ma nieco odmiennych charakter. Układ ten jest też wyjątkowo sprzyjający w czasach turystyki ery pandemii. Każdy apartament posiada aneks kuchenny, a sam budynek jest kameralny. W efekcie osoby przebywające w XYZ nie są narażone na tłumy innych turystów na korytarzach czy w strefie basenowej.

Inwestycja powstaje przy głównej ulicy Szczyrku - ul. Salmopolskiej w odległości zaledwie 30 metrów od dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Moutain Resort, prowadzącej na Halę Skrzyczeńską. Obecność całorocznego kompleksu sportowego narzuca nieco charakter projektowi. – Szczyrk to nie tylko trasy narciarskie, latem to mekka miłośników rowerowej jazdy po górskich ścieżkach czy rozwijającego się w Polsce  kolarstwa grawitacyjnego – wyjaśnia Marcin Grzybowski, inwestor realizujący projekt. Jego spółka Złoty Widok w Szczyrku wybudowała i zarządza już 3 budynkami na ponad 50 lokali.

X – extreme, Y – you, Z – Zen

Architektura budynku będzie wyróżniać się na tle tych już istniejących w kurorcie. Jest nowoczesna, ale jednocześnie bardzo przemyślana i wpasowana w otoczenie. Zapewni także nowe, potrzebne w kurorcie funkcje: basen i restaurację.

Część od ulicy to budynek X. Będzie w nim tętnić życie. Powstanie tu restauracja apresski, a wnętrze ma stać się przestrzenią w której młode, aktywne pokolenie tzw. cyfrowych nomadów będzie mogło zjeść, a jednocześnie np. popracować, na co mogą sobie pozwolić już dziś nie tylko osoby niezależnych zawodów, ale w czasach homeoffice także pracownicy etatowi, którzy nie muszą dziś bywać codziennie w biurze. Nieco głębiej cofnięty będzie budynek Y – You, to strefa nastawiona na odpoczynek i rodzinną atmosferę. Najbardziej oddalona od ulicy będzie część Z – Zen, z widokiem na zbocza góry, strefą relaksu i wyciszenia oraz sauną i basenem.

Pracuj, wypoczywaj i zarabiaj

Apartamenty sprzedawane są inwestorom indywidualnym. Metraże lokali wynoszą ok. 31–32 mkw., rozplanowano na nich pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienką, wydzieloną sypialnią i balkonem lub tarasem. Sześć apartamentów zaplanowano jako lokale z dodatkowym pokojem z łazienką w formie pokoju hotelowego. Wszystkie sprzedawane są z pełnym wykończeniem i wyposażeniem.

Dla bezpieczeństwa kupujących deweloper zdecydował się na założenie otwartych rachunków powierniczych, pomimo tego, że lokale mają status usługowych przeznaczonych do wynajmu, a nie

typowo mieszkalnych. Kupujący mogą wystąpić o zwrot 23% podatku VAT nawet jeśli nie prowadzą działalności gospodarczej, lub rozliczyć go w działalności gospodarczej lub spółce.

Inwestorzy kupujący lokal otrzymują od razu opcję zarządzania wynajmem. Podział przychodów z wynajmu apartamentu dzielony będzie pomiędzy właściciela, a firmę zarządzającą w proporcji 50/50. Operator obiektu pokrywać ma bieżące koszty mediów, wspólnoty, napraw itd., a właściciele regulują jedynie opłaty związane z podatkami i ubezpieczeniem lokalu. Wypłaty zysków właściciele otrzymywać będą co miesiąc. Spółka dewelopera – Top Apart – zarządza już wynajem ponad 50 lokali w Szczyrku. Biorąc pod uwagę wypracowane tam zyski, deweloper szacuje, iż stopa zwrotu dla Apartamentów XYZ, które mają klasę premium wynosić będzie ok. 6-7 %.

Możliwe będą również cenione w dobie pandemii pobyty właścicielskie. Nabywca lokalu będzie mógł go wykorzystać na potrzeby własnego pobytu - do 14 dni w sezonie wysokim, przy czym każdorazowy pobyt właścicielski powinien zawrzeć się w maksymalnie siedmiu dniach, a odstępy między takimi pobytami nie mogą być krótsze niż 120 dni. Natomiast poza sezonem deweloper daje pełną swobodę co do pobytów właścicielskich.

Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2022 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: .
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Renomowane kancelarie prawne wybierają Metropolitan Warszawa Biuro prasowe
2024-10-17 | 11:05

Renomowane kancelarie prawne wybierają Metropolitan Warszawa

Gide Loyrette Nouel i Norton Rose Fulbright zdecydowały się na przedłużenie dotychczasowych umów w Metropolitan Warszawa. Kancelarie wynajęły łącznie ponad 3000 mkw. nowoczesnej
Nieruchomości Parker Lane Polska dołącza do najemców MLP Pruszków I
2024-10-17 | 10:00

Parker Lane Polska dołącza do najemców MLP Pruszków I

Międzynarodowa firma specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach odsprzedaży towarów dla branży modowej oraz Off-Price wynajęła około 3,6 tys. m kw. powierzchni w centrum
Nieruchomości Stocznia Cesarska: Nowe historie nabierają tempa
2024-10-17 | 09:45

Stocznia Cesarska: Nowe historie nabierają tempa

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jZBN2jcodBoz9C-g9A?e=ypKOcV   Link wetransfer: https://we.tl/t-eqZEjzgkYb  Nowe historie nabierają tempa Właściciel

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polska unijnym liderem w pracach nad Społecznym Planem Klimatycznym. Ma pomóc w walce z ubóstwem energetycznym

Polska jest najbardziej zaawansowana spośród państw członkowskich w pracach nad stworzeniem Społecznego Planu Klimatycznego, który ma zostać przedstawiony w ciągu kilku tygodni. W ramach planu 50 mld zł ze Społecznego Funduszu Klimatycznego trafi na wsparcie transformacji energetycznej w Polsce, z czego jedna trzecia – na inwestycje w obszarze budownictwa. Z założenia środki te mają uchronić najbiedniejszych przed ubóstwem energetycznym w czasie przejściowym transformacji energetycznej.

IT i technologie

Nowe technologie zmieniają pracę statystyków. Mogą poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza uczenia maszynowego czy generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększa możliwości statystyków. Mogą oni korzystać z nowych źródeł danych i poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji. Wraz z rozwojem narzędzi informatycznych zmienia się też sposób, w jaki odbiorcy poszukują danych statystycznych. Opracowania przygotowywane przez jednostki takie jak Główny Urząd Statystyczny czy Eurostat będą musiały konkurować z tymi, które przygotowują podmioty niewyspecjalizowane lub nawet modele językowe, bazujące często na niepewnych źródłach.

DlaWas.info

Infrastruktura

Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku

Branżę energetyczną w całej Europie, także w Polsce, czeka szeroko zakrojona zielona transformacja. Tymczasem w ciągu ostatnich 30 lat dokonywano bardzo mało inwestycji w tym sektorze, a wykonawcy zajmujący się budową infrastruktury borykają się z niedostatkiem odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Przyciąganie pracowników i szkolenie ich jest utrudnione przez niepewność zamówień w kolejnych latach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.