Aplikacja BauApp nominowana do nagrody w konkursie PropTech Festival!
Aplikacja mobilna BauApp służąca do digitalizacji procesów na budowach znalazła się wśród 10 finalistów nominowanych do nagrody głównej w konkursie PropTech Festival 2021. Przedstawiciele BauApp wezmą także udział w dwóch najważniejszych wydarzeniach branżowych na początku września – Property Forum w Warszawie oraz Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie.
BauApp znalazł się w gronie 10 finalistów czwartej edycji plebiscytu PropTech Festival 2021. Finałowa dziesiątka została wybrana na podstawie głosów czytelników portalu Propertynews.pl. PropTech Festival to wydarzenie skierowane do twórców innowacyjnych technologii dla nieruchomości, które towarzyszy konferencji PropertyForum. BauApp weźmie udział w prezentacji konkursowej przed Jury w trakcie sesji poświęconej PropTech w dniu 2 września br. w ramach Property Forum.
„Jesteśmy zaszczyceni nominacją w konkursie PropTech Festival. To dla nas bardzo duże wyróżnienie, szczególnie, ze do grona finalistów trafiliśmy dzięki głosom internautów, w tym także naszych użytkowników” - powiedział Paweł Smolarek, dyrektor ds. nowych technologii w BauApp Polska.
Przedstawiciele BauApp będą także obecni na kolejnym ważnym wydarzeniu branżowym, tym razem w Sopocie. W ramach Forum Rynku Nieruchomości aplikacja zostanie zaprezentowana uczestnikom konferencji 3 września br. o g.14:10, w trakcie której Paweł Smolarek przełamie stereotyp „Cyfryzacja nie jest dla mnie”.
„Obydwie konferencje są jednymi z najważniejszych wydarzeń branżowych organizowanych w Polsce we wrześniu tego roku. Nie mogło nas na nich zabraknąć. Jesteśmy przekonani, że będą to bardzo owocne spotkania, zarówno dla nas, jak i dla partnerów zainteresowanych naszymi rozwiązaniami” - mówi Adam Dalnoki, CEO firmy BauApp.
BauApp to aplikacja mobilna do digitalizacji procesów administracyjnych na placach budowy. Rozwiązanie zostało zaprojektowane i jest tworzone specjalnie z myślą o firmach budowlanych z Europy Środkowej. Aplikacja pozwala w nowoczesny i wydajny sposób zarządzać pracą na budowie. Moduły odpowiadające za zarządzanie dokumentami, przygotowywanie list zadań dla podwykonawców czy kontrolę jakości umożliwiają zaoszczędzenie przeciętnie nawet miliona złotych w trakcie realizacji większego projektu. Używanie BauApp w trakcie kontroli jakości pozwala skrócić czas likwidacji każdej usterki o półtorej godziny, a na przeciętnej budowie pojawia się ok. 5 tysięcy usterek.
Aplikacja jest elastycznym narzędziem, można z niej korzystać z poziomu komputera, jak i mobilnie poprzez tablet lub smartfon. Za jej sukcesem stoi prostota, dzięki czemu każdy, niezależnie od zajmowanej funkcji, z łatwością poradzi sobie z obsługą aplikacji. Jest to w pełni bezpieczne narzędzie, którego system reguluje dostęp do dokumentacji w zależności od uprawnień użytkowników. Rozwiązanie ułatwia pracę nie tylko firm budowlanych, czy deweloperów prowadzących projekt, ale wszystkich podwykonawców zaangażowanych do jego realizacji. Upraszcza przepływ informacji między wszystkimi użytkownikami umożliwiając jednoczesną pracę wszystkim na tej samej platformie. Aplikacja minimalizuje podstawy do sporów dzięki cyfrowemu zapisowi i historii działań, dzięki czemu wszystkie procesy są przejrzyste i możliwe do weryfikacji. Tym bardziej, że dostęp do oprogramowania dla podwykonawców klientów BauApp jest całkowicie bezkosztowy.
Trwający na rynku nieruchomości boom wymaga cyfryzacji procesów administracyjnych na budowach w celu zapewnienia najwyższej jakości realizowanych inwestycji. Aktualnie z aplikacji korzysta ponad 120 generalnych wykonawców, ponad 500 podwykonawców na 2000 projektów w regionie.
***
BauApp jest twórcą aplikacji mobilnej do digitalizacji procesów administracyjnych na placach budowy. Produkty BauApp zostały zaprojektowane i są tworzone specjalnie z myślą o firmach budowlanych z Europy Środkowej. Aplikacja BauApp pozwala w nowoczesny i wydajny sposób zarządzać pracą na budowie. Moduły odpowiadające za zarządzanie dokumentami, przygotowywanie list zadań dla podwykonawców czy kontrolę jakości umożliwiają zaoszczędzenie przeciętnie nawet miliona złotych w trakcie realizacji większego projektu. Używanie BauApp w trakcie kontroli jakości pozwala skrócić czas likwidacji każdej usterki o półtorej godziny. Na przeciętnej budowie pojawia się ok. 5 tysięcy takich usterek.
Dzięki śledzeniu potrzeb użytkowników i bliskiej współpracy, powstaje unikalne i najlepiej dopasowane rozwiązanie dostępne na rynku. BauApp jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych programów budowlanych na Węgrzech, a także w Polsce. Uniwersalność aplikacji BauApp przynosi korzyści wszystkim uczestnikom procesu budow- lanego. Poprzez dopasowanie rozwiązania do klienta jest ono wybierane zarówno przez największe firmy budowlane jak i mniejszych wykonawców.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.