Komunikaty PR

Aplikacja etykiet z weryfikacją poprawności danych i obsługą złego znakowania

2020-10-15  |  09:00

Jakie kroki należy podjąć, aby skutecznie zautomatyzować znakowanie produktów z jednoczesną weryfikacją poprawności tego procesu? To pytanie zadaje sobie wielu kierowników działu jakości.  Odpowiadamy poniżej.

Aplikacja z weryfikacją – w jaki sposób zautomatyzować działania?

Najprostszym sposobem jest dołożenie do istniejącego transportera automatycznego aplikatora etykiet/urządzenia drukująco-aplikującego oraz systemu weryfikującego w postaci skanera 1D/2D lub kamery inspekcyjnej. Należy również zadbać o bieżące usuwanie źle oznakowanych produktów z linii produkcyjnej przy użyciu odpowiedniego systemu np. automatycznego spychania lub zdmuchiwania.

- Takie rozproszenie elementów realizujących funkcje znakująco-weryfikujące zajmuje dużo miejsca oraz utrudnia ich kontrolowanie – mówi Michał Wąs, Product Manager. - Etisoft podjął próbę połączenia trzech procesów (znakowania, weryfikacji, eliminacji) w jednym urządzeniu, zarządzanym przez sterownik PLC i panel dotykowy – dodaje.

Aplikacja etykiet w szybki i efektywny sposób

Efektem prac była stacja robocza realizująca wszystkie omówione wyżej zagadnienia. W zamkniętej obudowie z drzwiami dostępowymi z każdej strony umiejscowiony jest krótki transporter rolkowy, na który trafia produkt z poprzedniego procesu np. z zaklejarki kartonów. Urządzenie drukująco-aplikujące nakłada pneumatycznie etykietę, która została wcześniej wydrukowana przez moduł drukujący. Następnie skaner przemysłowy realizuje weryfikację jednego lub więcej kodów będących częścią składu zaaplikowanej wcześniej etykiety.

Efekt? Na podstawie wyniku weryfikacji produkt jest natychmiast odrzucany z linii produkcyjnej lub przepuszczany dalej do kolejnego etapu np. do paletyzacji.

Rozwiązanie umożliwia sprawdzenie nie tylko obecności kodów na etykiecie, ale również lokalnie przez skaner ręczny lub zdalnie z systemu nadrzędnego pozwala skonfigurować skaner przemysłowy do sprawdzania konkretnych wartości weryfikowanych kodów.

Prezentowane rozwiązanie przeznaczone do znakowania kartonów umożliwia dzięki serwonapędom automatyczne przezbrojenie pozycji aplikatora i zmianę położenia naklejenia etykiety wraz z możliwością jej zagięcia i doklejenia na sąsiadujących bokach produktu.

Automatyczna zmiana pozycji band bocznych zapewnia stabilne prowadzenie produktów podczas etykietowania, weryfikacji i ewentualnego zrzutu. Zrzut produktu po weryfikacji realizowany jest poprzez jego zepchnięcie przy użyciu siłownika do magazynku odbiorczego.

Szybkość i niezawodność

Nastawy maszyny dla nowych produktów polegają na wprowadzeniu na panelu HMI wymiarów pudełka, miejsca naklejenia etykiety oraz ewentualnego zaznaczenia opcji doklejania narożnego. Po wprowadzeniu nowych danych lub wyborze istniejącej referencji następuje w krótkim czasie automatyczne przezbrojenie całego urządzenia. Automatyzacja przezbrojenia zapewnia powtarzalność nastaw maszyny w przeciwieństwie do manualnych zmian i regulacji. Panel HMI dodatkowo jest źródłem informacji na temat stanu urządzenia, liczników oraz pozwala na dezaktywację poszczególnych modułów maszyny (np. tryb pracy bez weryfikatora). Skład etykiety do druku może zostać wygenerowany przez sterownik PLC lub wysłany z zewnętrznego systemu. To samo dotyczy wartości kodów przeznaczonych do weryfikacji.

Jedna maszyna zapewni znakowanie, zweryfikuje jego poprawność i dostarczy produkty np. do paletyzacji pozwalając uniknąć pomyłek i kosztownych reklamacji. Dodatkowo niewątpliwą zaletą przedstawionego rozwiązania jest realizacja wszystkich etapów „w locie”, bez zatrzymywania produktu i wpływu na wydajność linii produkcyjnej.

Przedstawione rozwiązanie może zostać zmodyfikowane i rozbudowane dla szczególnych wymagań klienta.

Najważniejsze zalety rozwiązania:

  • Maszyna „3 w 1” – druk i aplikacja etykiety (aplikator etykiet), weryfikacja etykiety, eliminacja źle oznakowanego produktu,
  • Szybkie, automatyczne przezbrojenia,
  • Obsługa kartonów o dowolnej wielkości mieszczących się w zakresie regulacji urządzenia,
  • Łatwa obsługa i konfiguracja dzięki panelowi HMI,
  • Możliwość komunikacji z systemem nadrzędnym,
  • Aplikator etykiet pozwoli zredukować przestoje produkcyjne,
  • Gwarancja braku reklamacji dotyczących znakowania produktów.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP” Biuro prasowe
2024-07-15 | 14:35

Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”

Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez
Przemysł Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024
2024-07-11 | 11:15

Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024

Pierwszy seryjnie produkowany, automatyczny podnośnikowy wózek widłowy STILL EXV iGo zyskał uznanie jurorów i otrzymał nagrodę IFOY 2024 w kategorii robotów
Przemysł Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej
2024-07-03 | 13:55

Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej

Contec S.A. powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej     Contec, Spółka specjalizująca się w przetwarzaniu opon samochodowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.