Artur Pollak nagrodzony tytułem "Osobowość Roku 2022"
Artur Pollak nagrodzony tytułem "Osobowość Roku 2022"
3 września podczas gali "Marka Śląskie" Artur Pollak, prezes zarządu APA Group, odebrał nagrodę w kategorii Osobowość Roku 2022 r. Wydarzenie organizowane jest przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach oraz Województwo Śląskie.
Laureatami konkursu zostają osoby oraz organizacje, które swoją działalnością kreują pozytywny wizerunek Śląska i są ambasadorami regionu w Polsceoraz na świecie. Wiktor Pawlik, prezes Izby podkreślał, że do tej pory tytuł ten otrzymali między innymi profesor Marian Zembala czy Wojciech Kilar.
Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również m.in. Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej, Galeria Bielska BWA, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Metalurgii Żelaza, a także Miasto Katowice.
Artur Pollak jest założycielem i prezesem zarządu APA Group, członkiem Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz członkiem Zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK, a także Członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Zasiada w Radzie Loży Katowickiej Business Centre Club. Współtworzył Polski Klaster IoT & AI “Sinotaic”. Jest ekspertem w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektom, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Stworzył ultranowoczesny showroom technologiczny w Gliwicach APA Black House oraz Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Współpracował z takimi koncernami jak: VW, GM, 3M, Daimler, MAN, Amazon, Tesla czy Siemens.
Opracował oraz skomercjonalizował takie innowacje jak NAZCA oraz NAZCA 4.0 czy Inteligentną Platformę Optymalizacji Energii (IPOE).

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.