ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Producent odzieży sportowej, ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100, w skład której wchodzą firmy polegające w swojej działalności biznesowej wyłącznie na odnawialnych źródłach energii. Wyzwaniem dla wszystkich członków RE100 są zachodzące zmiany klimatyczne i ograniczenie ich negatywnego wpływu na środowisko. Japońska marka zobowiązała się, że do 2050 r. będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii we wszystkich obszarach swojego bieżącego funkcjonowania.
RE100 jest globalną inicjatywą prośrodowiskową prowadzoną przez ekologiczną organizację pozarządową – Climate Group – przy współpracy z międzynarodową instytucją NPO CDP.
ASICS postawił sobie za cel zwiększenie korzystania z energii odnawialnej do co najmniej 60% we wszystkich obszarach biznesowych do 2030 roku. W kolejnych latach udział procentowany ma być sukcesywnie zwiększany, aż najpóźniej w 2050 roku osiągnie 100%. Marka promuje postawy odpowiedzialności klimatycznej w oddziałach firmy oraz sklepach detalicznych na całym świecie. Obecnie, japoński brand realizuje projekt mający na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 38% w latach 2015-2030.
Przystąpienie do RE100 jest dla nas kolejnym krokiem w zakresie zaangażowania w działania na rzecz poprawy klimatu. Zobowiązujemy się do walki z globalnym ociepleniem, redukujemy we wszystkich naszych lokalizacjach emisję gazów cieplarnianych oraz stawiamy na odnawialne źródła energii, aby wszyscy mogli uprawiać sport w zrównoważonym środowisku. Działamy na rzecz następnych pokoleń zgodnie z hasłem, które przyświeca nam od samego początku istnienia – „w zdrowym ciele, zdrowy duch” – powiedział Yasuhito Hirota, prezes ASICS Corporation.
Japonia jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w ramach naszej inicjatywy. Decydentom wysyłamy silny sygnał, że energia odnawialna jest istotna z perspektywy każdego przedsiębiorstwa. Nadszedł czas, żeby działać, tym bardziej że zmiany klimatyczne zachodzą na naszych oczach. Zachęcamy inne firmy, aby poszły drogą ASICS i wspólnie z nami zmieniały świat na lepsze – dodał Sam Kimmins, szef RE100 w Climate Group.
Projekt RE100 zrzesza firmy z wielu różnych sektorów gospodarki, które w swoim działaniu kierują się zasadą zrównoważonego rozwoju, dążąc do bieżącego wykorzystywania energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy czy geotermalnej.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.