ASSA ABLOY rozbudowuje zakład w Dobrzeniu Wielkim
Offteam
Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl
Globalny lider w dziedzinie kompleksowych zabezpieczeń budynków inwestuje w rozwój fabryki pod Opolem. Dotychczas funkcjonujący zakład ma być nowocześniejszy w obszarze automatyzacji produkcji oraz zwiększenia dopasowania produktów do indywidualnych potrzeb klienta. Wskutek modernizacji będzie możliwe podwojenie aktualnych mocy produkcyjnych, co wg wstępnych założeń powinno się przełożyć na zwiększenie zatrudnienia o 10% rocznie w ciągu najbliższych 5 lat.
ASSA ABLOY Mercor Doors to czołowy producent przeciwpożarowych drzwi stalowych, drewnianych, drzwi i ścianek profilowych, przeciwpożarowych bram i kurtyn oraz oddzieleń bez odporności ogniowej. Wszystkie produkty produkowane są na indywidualne zamówienie klienta zgodnie z panującymi obostrzeniami dotyczącymi produktów przeciwpożarowych. Produkty firmy ASSA ABLOY możemy spotkać w niemal każdym budynku użyteczności publicznej, bankach, galeriach handlowych, budynkach administracyjnych, szpitalach, centrach rozrywki, parkingach wielopoziomowych. Dodatkowo z produktami ASSA ABLOY możemy mieć styczność w budynkach mieszkalnych, biurach, szkołach. Można z całą pewnością powiedzieć, że każda osoba w Polsce przeszła przez drzwi tego producenta choć raz.
Zakład w Dobrzeniu Wielkim będzie zautomatyzowany
Aktualnie rozbudowywany jest zakład produkcyjny ASSA ABLOY Mercor Doors w Dobrzeniu Wielkim. Jak wskazuje Bartłomiej Brzozowski – Operation Director Region Poland, w inwestycji nie chodzi wyłącznie o unowocześnienie parku maszynowego, ale również o rozbudowę infrastruktury, unowocześnienie wykorzystywanego oprogramowania, ale również poszerzenie wiedzy personelu. Priorytetem jest zwiększenie poziomu automatyzacji procesu wytwarzania ościeżnic oraz podwojenie możliwości produkcyjnych w obszarze produkcji drzwi przeciwpożarowych produkowanych pod marką Alpe Doors. Dzięki poczynionym inwestycjom zwiększy się też oferta produktów na zamówienie, zwiększając możliwości produkcji z materiałów o zwiększonej grubości oraz powiększonych wymiarach jednostkowych skrzydła z jednego elementu. Dodatkowo inwestycja pozwoli na poprawę procesu malowania proszkowego przy wykorzystaniu automatycznych aplikacji, które zastąpią w 80% aplikacje ręczne.
– W najbliższych 2 latach w AA MD mamy zaplanowane inwestycje o wartości ponad 25 milionów złotych. Ta inwestycja była przygotowywana przez ostatnie 2 lata i wpisuje się w naszą strategię 2020-2025. W jej ramach w zakładach AA MD pojawi się Linia Prima Power ze zrobotyzowaną prasą do produkcji ościeżnic, która zastąpi aktualnie wykorzystaną na 100% linię wypalania plazmowego, Linia Prima Power do produkcji paneli do skrzydeł stalowych oraz bram przesuwnych, dzięki której nasze możliwości produkcji drzwi płaszczowych zostaną podwojone, automatyczna lakiernia oraz automatyczna śruciarnia, która zastąpi myjkę chemiczną odpowiedzialną za przygotowanie powierzchni do malowania – wylicza Bartłomiej Brzozowski, Operation Director Region Poland w ASSA ABLOY Mercor Doors.
Monterzy i ślusarze poszukiwani
Docelowo modernizacja ma zoptymalizować koszty operacyjne i zwiększyć moce produkcyjne zakładu. Przy dzisiejszych cenach stali poprawa kosztów jest kluczowa dla konkurencyjności naszej produkcji. Jak wskazują założenia firmy, pomoże to zabezpieczyć potrzeby produkcyjne na kolejne lata i zapewnić większą elastyczność w sezonie wysokim. Wzrost produkcji umożliwi zwiększenie rocznego zatrudnienia o 10% w ciągu najbliższych 5 lat. W największym stopniu będą to rekrutacje na stanowiska monterskie i ślusarskie.
Inwestycja w Dobrzeniu Wielkim zostanie zrealizowana do końca 2022 roku. O rekrutacjach firma będzie informować na bieżąco.

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.