ASSA ABLOY rozbudowuje zakład w Dobrzeniu Wielkim
Offteam
Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl
Globalny lider w dziedzinie kompleksowych zabezpieczeń budynków inwestuje w rozwój fabryki pod Opolem. Dotychczas funkcjonujący zakład ma być nowocześniejszy w obszarze automatyzacji produkcji oraz zwiększenia dopasowania produktów do indywidualnych potrzeb klienta. Wskutek modernizacji będzie możliwe podwojenie aktualnych mocy produkcyjnych, co wg wstępnych założeń powinno się przełożyć na zwiększenie zatrudnienia o 10% rocznie w ciągu najbliższych 5 lat.
ASSA ABLOY Mercor Doors to czołowy producent przeciwpożarowych drzwi stalowych, drewnianych, drzwi i ścianek profilowych, przeciwpożarowych bram i kurtyn oraz oddzieleń bez odporności ogniowej. Wszystkie produkty produkowane są na indywidualne zamówienie klienta zgodnie z panującymi obostrzeniami dotyczącymi produktów przeciwpożarowych. Produkty firmy ASSA ABLOY możemy spotkać w niemal każdym budynku użyteczności publicznej, bankach, galeriach handlowych, budynkach administracyjnych, szpitalach, centrach rozrywki, parkingach wielopoziomowych. Dodatkowo z produktami ASSA ABLOY możemy mieć styczność w budynkach mieszkalnych, biurach, szkołach. Można z całą pewnością powiedzieć, że każda osoba w Polsce przeszła przez drzwi tego producenta choć raz.
Zakład w Dobrzeniu Wielkim będzie zautomatyzowany
Aktualnie rozbudowywany jest zakład produkcyjny ASSA ABLOY Mercor Doors w Dobrzeniu Wielkim. Jak wskazuje Bartłomiej Brzozowski – Operation Director Region Poland, w inwestycji nie chodzi wyłącznie o unowocześnienie parku maszynowego, ale również o rozbudowę infrastruktury, unowocześnienie wykorzystywanego oprogramowania, ale również poszerzenie wiedzy personelu. Priorytetem jest zwiększenie poziomu automatyzacji procesu wytwarzania ościeżnic oraz podwojenie możliwości produkcyjnych w obszarze produkcji drzwi przeciwpożarowych produkowanych pod marką Alpe Doors. Dzięki poczynionym inwestycjom zwiększy się też oferta produktów na zamówienie, zwiększając możliwości produkcji z materiałów o zwiększonej grubości oraz powiększonych wymiarach jednostkowych skrzydła z jednego elementu. Dodatkowo inwestycja pozwoli na poprawę procesu malowania proszkowego przy wykorzystaniu automatycznych aplikacji, które zastąpią w 80% aplikacje ręczne.
– W najbliższych 2 latach w AA MD mamy zaplanowane inwestycje o wartości ponad 25 milionów złotych. Ta inwestycja była przygotowywana przez ostatnie 2 lata i wpisuje się w naszą strategię 2020-2025. W jej ramach w zakładach AA MD pojawi się Linia Prima Power ze zrobotyzowaną prasą do produkcji ościeżnic, która zastąpi aktualnie wykorzystaną na 100% linię wypalania plazmowego, Linia Prima Power do produkcji paneli do skrzydeł stalowych oraz bram przesuwnych, dzięki której nasze możliwości produkcji drzwi płaszczowych zostaną podwojone, automatyczna lakiernia oraz automatyczna śruciarnia, która zastąpi myjkę chemiczną odpowiedzialną za przygotowanie powierzchni do malowania – wylicza Bartłomiej Brzozowski, Operation Director Region Poland w ASSA ABLOY Mercor Doors.
Monterzy i ślusarze poszukiwani
Docelowo modernizacja ma zoptymalizować koszty operacyjne i zwiększyć moce produkcyjne zakładu. Przy dzisiejszych cenach stali poprawa kosztów jest kluczowa dla konkurencyjności naszej produkcji. Jak wskazują założenia firmy, pomoże to zabezpieczyć potrzeby produkcyjne na kolejne lata i zapewnić większą elastyczność w sezonie wysokim. Wzrost produkcji umożliwi zwiększenie rocznego zatrudnienia o 10% w ciągu najbliższych 5 lat. W największym stopniu będą to rekrutacje na stanowiska monterskie i ślusarskie.
Inwestycja w Dobrzeniu Wielkim zostanie zrealizowana do końca 2022 roku. O rekrutacjach firma będzie informować na bieżąco.

Nie ma wakacji od prac sezonowych – trwają cały rok. Jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani?

Mercer Total Remuneration Survey (TRS) – kluczowe wnioski i obserwacje

Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Parlament Europejski przeciwny centralizacji polityki spójności w UE. Apeluje o jej większą elastyczność
Parlament Europejski sprzeciwia się pomysłowi centralizacji zarządzania polityką spójności w Unii Europejskiej. W maju br. większością głosów przyjął sprawozdanie na temat spójności gospodarczej i społecznej i jej przyszłości po 2027 roku. Zdecydowana większość grup politycznych jest za decentralizacją modelu polityki spójności, mówiąc stanowcze „nie” ograniczeniu roli władz regionalnych i lokalnych. Jednocześnie wskazuje na potrzebę uelastyczniania tej głównej polityki inwestycyjnej tak, by sprawnie można było reagować na ewentualne kryzysy i nowe wyzwania.
Bankowość
Globalny sektor finansowy mocniej otwiera się na blockchain. Nowe regulacje likwidują kolejne bariery na rynku

Coraz więcej banków i instytucji finansowych inwestuje w technologię blockchain. To przede wszystkim szansa na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, ich prywatności, ale też nowe możliwości weryfikacji tożsamości oraz przechowywania wartości. Jedną z najbardziej zaawansowanych platform opartych na technologii blockchain jest Ethereum – zdecentralizowany system umożliwiający tworzenie i wykonywanie smartkontraktów oraz aplikacji rozproszonych. O ile klasyczne łańcuchy bloków pełnią funkcję zdecentralizowanego rejestru transakcji, o tyle Ethereum wprowadza warstwę logiki wykonawczej, czyniąc z blockchaina uniwersalną platformę kontraktów samowykonalnych i aplikacji rozproszonych.
Konsument
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.