Asustor ADM 3.5 beta - nowe centrum sterowania, ulepszone aplikacje MyArchive
Firma Asustor udostępniła pierwszą wersję beta nowej platformy ADM. Odsłona oznaczona numerem 3.5 przynosi zmiany organizacyjne i funkcjonalne.
Udostępniona publicznie wersja beta platformy ADM 3.5 charakteryzuje się obecnością nowego panelu sterowania. Przygotowany w formie widżetu interfejs agreguje opcje rozsiane dotychczas po trzech sekcjach - preferencji, kontroli dostępu i usług. Producent jest przekonany, że dzięki temu dotarcie do ustawień i wprowadzenie żądanych zmian będzie szybsze i łatwiejsze.
Odświeżona została również funkcja MyArchive. Dodano obsługę systemu plików Btrfs oraz migawek i historii wersji. Dzięki temu użytkownicy, którzy przypadkowo zmodyfikują zapisane na dysku NAS pliki, mają zyskać możliwość łatwego przywrócenia ich do poprzedniej wersji. Producent zaktualizował też aplikację File Explorer - dodano przeglądanie migawek i odzyskiwanie określonych wersji plików.
Dodatkowo File Explorer zyskał obsługę EZ Sync. W ADM 3.5 beta użytkownicy mogą przeciągać i upuszczać pliki bezpośrednio do i z katalogów EZ Sync. Teraz, jak twierdzi producent, wspomniana funkcja ma być łatwiejsza w użyciu niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystkich posiadaczy dysków NAS Asustor producent zaprasza do testów. Udostępnioną wersję ADM 3.5 beta można pobrać z oficjalnej strony firmy.
Kompatybilne modele NAS (dla funkcji MyArchive):
- AS31, 32, 40, 50, 51, 61, 62, 63, 64, 70, Nimbustor i Lockerstor
Bezpieczne przechowywanie danych klientów – wyzwania i rozwiązania dla właścicieli e-sklepów
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.