Asustor ADM 3.5 beta - nowe centrum sterowania, ulepszone aplikacje MyArchive
Firma Asustor udostępniła pierwszą wersję beta nowej platformy ADM. Odsłona oznaczona numerem 3.5 przynosi zmiany organizacyjne i funkcjonalne.
Udostępniona publicznie wersja beta platformy ADM 3.5 charakteryzuje się obecnością nowego panelu sterowania. Przygotowany w formie widżetu interfejs agreguje opcje rozsiane dotychczas po trzech sekcjach - preferencji, kontroli dostępu i usług. Producent jest przekonany, że dzięki temu dotarcie do ustawień i wprowadzenie żądanych zmian będzie szybsze i łatwiejsze.
Odświeżona została również funkcja MyArchive. Dodano obsługę systemu plików Btrfs oraz migawek i historii wersji. Dzięki temu użytkownicy, którzy przypadkowo zmodyfikują zapisane na dysku NAS pliki, mają zyskać możliwość łatwego przywrócenia ich do poprzedniej wersji. Producent zaktualizował też aplikację File Explorer - dodano przeglądanie migawek i odzyskiwanie określonych wersji plików.
Dodatkowo File Explorer zyskał obsługę EZ Sync. W ADM 3.5 beta użytkownicy mogą przeciągać i upuszczać pliki bezpośrednio do i z katalogów EZ Sync. Teraz, jak twierdzi producent, wspomniana funkcja ma być łatwiejsza w użyciu niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystkich posiadaczy dysków NAS Asustor producent zaprasza do testów. Udostępnioną wersję ADM 3.5 beta można pobrać z oficjalnej strony firmy.
Kompatybilne modele NAS (dla funkcji MyArchive):
- AS31, 32, 40, 50, 51, 61, 62, 63, 64, 70, Nimbustor i Lockerstor

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.