Komunikaty PR

A&T GROUP wprowadza się do Gdańsk - Kowale Distribution Centre

2023-02-09  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Rykowska
AXI IMMO Group

Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com

Międzynarodowa firma A&T GROUP zdecydowała się otworzyć swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne. Magazyn celny z kontrolowaną temperaturą potrzebną przy lekarstwach i artykułach spożywczych będzie się mieścił w parku magazynowym Gdańsk - Kowale Distribution Centre. Najemca zajmie prawie 4000 mkw. powierzchni logistycznej i biurowej, w której będzie rozwijać dywizję związaną z dostarczaniem leków, wyrobów medycznych i suplementów diety na region Europy Środkowo-Wschodniej. A&T GROUP zajmuje się pełną obsługą logistyczną, transportem drogowym, morskim jak i lotniczym dla firm farmaceutycznych, które wysyłają leki i suplementy diety na Ukrainę. Za kompleksowe usługi doradcze na rzecz A&T GROUP odpowiadała firma AXI IMMO.

A&T to wielobranżowa grupa firm zajmująca się różnymi gałęziami przemysłu na całym świecie. Wśród jej kompetencji znajdują się m.in. handel, marketing, rekrutacja, doradztwo, transport i logistyka. Od 2011 r. firma rozwija się w branży wyrobów medycznych jako dostawca wielu medycznych produktów, ale i nie tylko, również dostarcza produkty spożywcze, higieniczne, tekstylne jak i świadczy usługi konsultingowe oraz rekrutacyjne.

„Poszukiwaliśmy lokalizacji w pobliżu Głębokowodnego Terminala Kontenerowego w Gdańsku, przez co decyzja o wyborze powierzchni w centrum logistycznym Gdańsk - Kowale Distribution Centre była najlepszą z zaproponowanych i dostępnych od ręki opcji. Relatywnie nieduża odległość od portu zapewnia nam doskonałe warunki do szybkiego przyjęcia kontenerów i zaplanowania logistyki zaraz po ich rozładowaniu na terenie całej Polski, a także na innych obsługiwanych rynkach,” mówi Agata Budek, Prezes Zarządu A&T GROUP.

„Rozwijana w Trójmieście działalność Klienta będzie opierała się na podstawie dystrybucji różnego rodzaju materiałów medycznych na kontynencie europejskim, z mocniejszym naciskiem na jego środkowo-wschodnią część. Znając to zapotrzebowanie oraz specyfikę branży medycznej poszukiwaliśmy modułu, który będzie wyposażony w część z kontrolowaną i regulowaną temperaturą, a także spełni wysokie kryteria związane z izolacyjnością,” wyjaśnia Rafał Jełowicki, Konsultant w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

A&T GROUP docelowo zajmie 3643 mkw. powierzchni magazynowej w centrum logistycznym Gdańsk - Kowale Distribution Centre, który uzupełni moduł biurowy o wielkości 341 mkw.

„To kolejna transakcja, która pokazuje jak ważną lokalizacją na magazynowej mapie Polski pozostaje Trójmiasto. Nie do przecenienia jest jeden z jego najważniejszych atutów i gałęzi rozwoju, czyli obsługa Klientów korzystających z dostępu do Terminalu kontenerowego Baltic Hub, DCT Gdańsk. Pomimo tego faktu Trójmiasto nadal chce być konkurencyjne względem innych rynków magazynowych, przez co pozostaje otwarte na wszystkich najemców zainteresowanych akwizycją powierzchni pod obecne i przyszłe projekty w tym te reshoringowe jak i nearshoringowe,” mówi Katarzyna Głodowska, Konsultantka w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

„Trójmiejski rynek magazynowy charakteryzuje się wysokim popytem, a stała chęć rozwoju Klientów już prowadzących operacje biznesowe na tym obszarze przyczynia się do szybkiej absorpcji dostępnej powierzchni. Wychodząc niejako naprzeciw oczekiwaniom firmy A&T GROUP, a także mając na uwadze od lat dobrze prosperujące firmy z sektora medycznego w Polsce, jedną z naszych propozycji było wcześniejsze zabezpieczenie dodatkowej powierzchni pod wzrost operacji. To bezpieczne rozwiązanie zapewniające najemcy dużą elastyczność w sytuacji niższej podaży,” wskazuje Jakub Jastrzębski, Konsultant w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

Gdańsk-Kowale Distribution Centre to nowoczesny park logistyczny, który oferuje elastyczne moduły magazynowe i biurowe w sześciu budynkach o łącznej powierzchni około 130 000 mkw. Centrum dystrybucyjne położone jest około 5 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, 10 km od Terminalu kontenerowego Baltic Hub (DCT Gdańsk) tzw. Głębokowodnego Terminala Kontenerowego oraz 15 km od centrum Gdańska. Gdańsk-Kowale Distribution Centre zlokalizowany jest bezpośrednio przy obwodnicy Trójmiasta, w pobliżu dróg ekspresowych S6 i S7, a także autostrady A1. Do dyspozycji najemców znajdują się place manewrowe i parkingi dla samochodów osobowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: AXI IMMO Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.