Automatyzacja pracy w biurze rachunkowym dzięki nowoczesnym programom księgowym
Nowe technologie dostarczają wielu narzędzi pozwalających usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków. W przypadku biur rachunkowych elementarnym rozwiązaniem z tej kategorii są programy księgowe.
Z programów księgowych korzysta się od wielu lat, ale kiedy porówna się funkcjonalności tych, których używano dawniej, a tych, jakie muszą odpowiedzieć na bieżące potrzeby, to okaże się, że różnice są znaczne.
Automatyzacja biura rachunkowego niezbędna, by zachować pozycję na rynku
Biura rachunkowe mają mnóstwo obowiązków, rośnie wielość raportów, deklaracji i innych dokumentów, jakie muszą wypełniać. Jednocześnie rosną wymagania klientów, którzy oczekują natychmiastowej obsługi. To wymusza taką organizację czasu pracy, by jak najwięcej czynności usprawnić. Stawiając na cyfryzację i najnowsze oprogramowanie, można spodziewać się, że wiele zadań zostanie zautomatyzowanych, tym samym pracownicy biura rachunkowego będą pracować wydajniej. Efektywna praca wpłynie na komfort pracowników i wyższą jakość obsługi klientów, dlatego łatwiej wyprzedzić konkurencję.
Jak programy księgowe pomagają zautomatyzować pracę?
Automatyzacja w programach księgowych jest wyraźnie widoczna. Dotyczy takich obszarów jak fakturowanie i prowadzenie rozliczeń. Nie tylko dane w dokumentach uzupełniają się od razu według ustawionych wytycznych, ale automatycznie mogą być księgowane związane z tym operacje. Istnieje możliwość automatycznego wysyłania przypomnienia o terminie płatności do klientów, więc łatwiej o egzekwowanie należności.
Program dla biura rachunkowego przechowuje się różnego rodzaju dokumenty jak deklaracje podatkowe, raporty bądź umowy. Mogą być automatycznie katalogowane i przypisywane do poszczególnych klientów. Oprócz tego programy księgowe pozwalają na automatyczne generowanie raportów finansowych z wykorzystaniem różnych wskaźników, co daje pełny obraz sytuacji finansowej firmy i ułatwia prowadzenie prognoz na przyszłość.
Na zautomatyzowanie pracy księgowego wpływa możliwość integracji oprogramowania z innymi narzędziami informatycznymi. Dużym wsparciem jest integracja z KSeF, czyli Krajowym Systemem e-Faktur. Wdrożenie go będzie wkrótce obowiązkowe, poza tym integracja z programem księgowym eliminuje konieczność podwójnego wpisywania danych.
Wiele nowoczesnych programów ma dostępne aktualizacje, jeszcze zanim będą miały zmienić się przepisy. To również przekłada się na większą oszczędność czasu. Zautomatyzowanie pracy wiąże się w tym przypadku ze znaczą redukcją ryzyka błędów, przez co klienci nie zgłaszają się z reklamacją, korekt wystawia się mniej, więc komfort pracy jest lepszy.
Podsumowanie
Firmy, które chcą się rozwijać i utrzymywać konkurencyjną pozycję na rynku, muszą podążać za trendami, a te koncentrują się wokół digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych. Decydując się na nowoczesny program księgowy dla biura rachunkowego, można spodziewać się tego, że wiele czynności księgowych będzie zautomatyzowanych, co całkowicie zmieni jakość pracy.
Źródło informacji: Soneta
Materiał promocyjny

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.