Autonomiczna technologia w zasięgu ręki. John Deere przejmuje Bear Flag Robotics
Kamień milowy w rolnictwie
John Deere podpisał ostateczną umowę nabycia Bear Flag Robotics za 250 mln USD. Co to oznacza dla rolnictwa? Umowa przyspiesza rozwój automatyzacji w gospodarstwie i urealnia stworzenie autonomicznych maszyn. Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stają dziś rolnicy, jest dostępność wykwalifikowanych pracowników do wykonywania pilnych operacji, które mają wpływ na wyniki w rolnictwie. Autonomiczna technologia oferuje bezpieczną i wydajną alternatywę, aby sprostać temu wyzwaniu — powiedział Igino Cafiero, współzałożyciel i dyrektor generalny Bear Flag Robotics. Dla Johna Deere’a autonomiczność maszyn oznacza ważny krok naprzód. Umożliwi ona rolnikom strategiczne wykorzystanie zasobów w taki sposób, aby sprostać wyzwaniu rozwijającego się świata — komentuje Jahmy Hindman, dyrektor ds. technologii w John Deere.
Wspólna misja
John Deere i Bear Flag od dawna doskonale uzupełniały się zarówno z punktu widzenia technologii, jak i misji. Jak podkreślał Cafiero: Misja Bear Flag, polegająca na zwiększeniu globalnej produkcji żywności i obniżeniu kosztów uprawy żywności poprzez automatyzację maszyn, jest zgodna z misją Deere’a. Cieszymy się, że możemy razem pracować, aby zapewnić autonomię większej liczbie gospodarstw. Firmom przyświeca jeden cel – pomoc rolnikom w osiąganiu najlepszych możliwych wyników dzięki zaawansowanej technologii – skomentował Dan Leibfried, dyrektor ds. automatyzacji i autonomii w Deere.
O firmie Bear Flag Robotics
Bear Flag Robotics to założony w 2017 r. start-up z Doliny Krzemowej. Firma produkuje autonomiczną technologię do ciągników rolniczych, zwiększając bezpieczeństwo, niezawodność i rentowność w gospodarstwach. Technologia autonomicznej jazdy jest kompatybilna z istniejącymi maszynami. Zespół Bear Flag Robotics składa się z profesjonalistów rolnictwa, inżynierów i technologów kompleksowo opracowujących mechanizmy autonomii. Bear Flag Robotics pozostaje w Dolinie Krzemowej, skąd będzie ściśle współpracować z Johnem Deere’em, aby przyspieszyć technologiczne innowacje i niezależność klientów na całym świecie.

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.