Komunikaty PR

Autonomiczne roboty mobilne - Koch Industries z Mobile Industrial Robots

2021-05-31  |  13:10
Biuro prasowe

Odense, Dania – Maj, 2021: Mobile Industrial Robots, światowy lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), ogłosił globalną współpracę strategiczną z Koch Industries, jedną z największych firm na świecie.

Współpraca pomiędzy MiR i Guardian Industries rozpoczęła się w 2020 roku. Guardian Industries, filia Koch Industries, przetestował różne rozwiązania z obszaru automatyzacji transportu wewnętrznego, mające na celu optymalizację produktywności i wewnętrznych przepływów pracy. Przekrojowe działania prowadzone przez zespół ds. transformacji produkcji umożliwiły wdrożenie robotów MiR w dwóch lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych w roli projektów pilotażowych. Sukces tych projektów zaowocował porozumieniem Koch Industries i MiR, aby dokonać globalnej ewaluacji technologii.

 

„Po prawie każdym projekcie pilotażowym MiR, klienci zamawiali kolejne autonomiczne roboty mobilne. Spośród wielu powodów wyróżniają się dwa: (1) dodając niedrogie regały i akcesoria do przenoszenia materiałów, przedsiębiorstwa wciąż znajdują nowe aplikacje dla tych wszechstronnych robotów mobilnych, oraz (2) oprogramowanie nawigacyjne, flotowe i obsługujące operacje przenoszenia jest łatwe do zainstalowania, aktywowania i zapewnia ciągły zwrot z inwestycji. MiR koncentruje się na płasko-powierzchniowych zastosowaniach, które są obecne w prawie wszystkich operacjach produkcyjnych i logistycznych na świecie. Rozumiem, dlaczego Koch i inne innowacyjne konglomeraty wielobranżowe są zainteresowane MiR. To idealne dopasowanie potrzeby i produktu”, mówi Frank Tobe, analityk branży robotycznej.

 

“Zawarliśmy strategiczną umowę z MiR, ponieważ posiada on zdolności i szeroką wiedzę, aby wspierać nas w usprawnianiu i optymalizacji naszych operacji logistycznych”, mówi Antonio Blanco, Global Category Manager w Guardian Industries. „MiR oferuje elastyczne rozwiązania automatyzacyjne, które możemy dostosować do naszych bieżących i przyszłych potrzeb. Wdrażamy tę technologię w wielu obiektach, ponieważ postrzegamy MiR jako długoterminowego partnera, z doświadczeniem i możliwościami, które mogą nam pomóc w osiąganiu celów w zakresie produktywności”.

 

Oferując pięć różnych robotów mobilnych, MiR ma najszerszą gamę AMR na rynku do wykonywania różnych zadań transportowych, od przenoszenia mniejszych części po ciężkie ładunki o masie do 1000 kg. Roboty MiR posiadają także umiejętność automatycznego podnoszenia, transportowania i dostarczania palet. MiR produkuje współpracujące i autonomiczne roboty, które są zaprojektowane tak, aby móc pracować obok ludzi, wyręczać ich w fizycznie uciążliwych zadaniach; w zamian umożliwiając im pracę przy bardziej wartościowych procesach.

 

Roboty MiR mogą być uzupełniane o różne górne moduły w zależności od potrzeb klientów. Różnorodność robotów jest kolejnym z kluczowych elementów, z powodu których Guardian Industries zdecydował się na współpracę z MiR, a inne firmy należące do Koch również rozważają potencjalne wdrożenia.

Guardian Industries ma zamiar zwiększyć skalę tej technologii w całej organizacji. “Wdrożymy roboty w kilku zakładach, różniących się pod względem rozkładu i produktów. Dlatego ważne jest, abyśmy mieli rozwiązanie logistyczne, które można wpasować w różne środowiska i łatwo dostosować do nowych zadań – dokładnie to oferuje MiR”, dodał Peter Westrick, Material Handling Engineering Manager w Guardian Industries.

 

Autonomiczne roboty mobilne rosną w siłę

Najnowsze dane MiR pokazują, że Guardian Industries i Koch Industries nie są jedynymi firmami, które chcą zoptymalizować wewnętrzne przepływy transportu. Mobile Industrial Robots ogłosił ostatnio wzrost sprzedaży AMR o 55% w pierwszym kwartale 2021 roku, co czyni go najlepszym pierwszym kwartałem w historii MiR.

 

„Jest nam miło rozpocząć współpracę i wesprzeć Guardian w zakresie osiągania celów związanych z produktywnością poprzez wdrożenie naszych elastycznych, współpracujących i bezpiecznych robotów mobilnych”, powiedział Christian Clausen, dyrektor sprzedaży w MiR. „Widzimy duży potencjał w różnych branżach w kwestii optymalizacji przepływów wewnętrznej logistyki, od przychodzącej i wychodzącej logistyki do obsługi materiałów w zakładach produkcyjnych. Nasze roboty przemysłowe mogą być wdrożone bezpośrednio w te różne przepływy pracy”.

 

„Dzisiejsze układy zakładów są bardzo zwinne i dynamiczne, a ludzie, sprzęt, palety i inne przeszkody mogą pojawiać się w miejscach, które wcześniej były korytarzami”, dodał Clausen. „Nasze roboty mobilne bardzo dobrze pasują do tych stale  zmieniających się środowisk. Dzięki współpracującej, autonomicznej nawigacji robotów, zautomatyzowany transport materiałów staje się elastyczny i łatwy do dostosowania bez dodatkowych kosztów lub zakłóceń w procesach”.

 

Mobile Industrial Robots posiada globalną sieć dystrybucji w 58 krajach i lokalne biura w Odense, Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju.

 

O Guardian Industries

Guardian Industries, globalna firma z siedzibą w Auburn Hills w stanie Michigan, obsługuje zakłady w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Firmy Guardian zatrudniają 15 000 osób i produkują wysokowydajne szkło float; produkty ze szkła powlekanego i prefabrykowanego do zastosowań architektonicznych, mieszkalnych, wewnętrznych, transportowych i technicznych; oraz wysokiej jakości chromowane i lakierowane elementy z tworzywa sztucznego dla przemysłu samochodowego i samochodów ciężarowych. Wizją Guardian jest bycie preferowanym partnerem dla klientów, dostawców, pracowników i społeczności w oparciu o podstawę wzajemnych korzyści. To sprawia, że firma nieustannie koncentruje się na poprawianiu życia ludzi poprzez dostarczanie produktów i usług, które cenią sobie bardziej niż ich alternatywy, i robi to w sposób odpowiedzialny, zużywając mniej zasobów. Guardian jest spółką zależną w całości należącą do Koch Industries, Inc. Więcej informacji: www.guardian.com.

 

O Koch Industries

Koch Industries, Inc. z siedzibą w Wichita w stanie Kansas, jest jedną z największych prywatnych firm w Ameryce, której roczne przychody szacowane są na 115 miliardów dolarów, według „Forbesa”. Jest właścicielem zróżnicowanej grupy firm zajmujących się rafinacją, chemikaliami i biopaliwami; produktami leśnymi i konsumenckimi; nawozami; polimerami i włóknami; systemami kontroli procesów i zanieczyszczeń; elektroniką, oprogramowaniem i analityką danych; minerałami; szkłem; komponentami samochodowymi; hodowlą; wymianą towarów i inwestycjami. Od 2003 roku firmy Koch zainwestowały prawie 133 miliardy dolarów w rozwój i udoskonalenia. Obecne w ponad 70 krajach, firmy Koch zatrudniają 122 000 osób na całym świecie, w tym około 62 000 w Stanach Zjednoczonych. Od stycznia 2009 do chwili obecnej firmy Koch zdobyły ponad 1300 nagród za bezpieczeństwo, doskonałość środowiskową, zarządzanie społecznością, innowacje i obsługę klienta. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.KOCHind.com.

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR rozwija się szybko, a sprzedaż rośnie znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.

 

Kontakt dla mediów:                                                                                                

Zofia Bielska                                                                                                                

Omega Communication 

zbielska@communication.pl

+48 882 502 401, 22 854 16 34

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Bezcenne rady w zakresie bezpieczeństwa w przemyśle Biuro prasowe
2022-12-07 | 15:00

Bezcenne rady w zakresie bezpieczeństwa w przemyśle

Rosnąca świadomość, której towarzyszy coraz szerszy zakres regulacji, wpływa na coraz większe zainteresowanie kwestią bezpiecznych warunków pracy. Nie powinien więc dziwić
Przemysł Ambitnym celom UE określonym w projekcie PPWR powinny towarzyszyć równie ambitne
2022-12-05 | 12:00

Ambitnym celom UE określonym w projekcie PPWR powinny towarzyszyć równie ambitne

Według stowarzyszenia Plastics Europe projekt najnowszego rozporządzenia Komisji Europejskiej dotyczące opakowań i gospodarowania odpadami opakowaniowymi (Packaging and Packaging Waste
Przemysł Co łączy słonie, pompy i oszczędność energii?
2022-12-02 | 10:00

Co łączy słonie, pompy i oszczędność energii?

Co łączy słonie, pompy i oszczędność energii? Przetwornice częstotliwości Danfoss Drives wspierają efektywność energetyczną instalacji w Orientarium Miejskiego Ogrodu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Właściciele zabytkowych pojazdów nie muszą robić regularnych przeglądów i mieć ciągłego OC. Taka polisa jest jednak potrzebna w razie wyjazdu na drogę

Żółte tablice rejestracyjne – to po nich można rozpoznać zabytkowy lub historyczny pojazd, z którego posiadaniem wiążą się pewne obowiązki, ale i przywileje. Właściciel takiego pojazdu nie musi dokonywać regularnych serwisów – otrzymuje tzw. przegląd wieczysty, dzięki któremu nie musi się co roku pojawiać na stacji diagnostycznej. Kolejnym przywilejem jest też możliwość czasowego zawieszenia ubezpieczenia OC. Zabytkowy pojazd można ubezpieczyć tylko na czas, kiedy jest on wykorzystywany na drogach. W pozostałym czasie auto może stać w garażu bez konieczności opłacania obowiązkowej polisy. Mimo to wielu właścicieli wykupuje ją na cały rok, bo ubezpieczyciele dla tej grupy kierowców mają specjalne oferty.

CES2023

Edukacja

Edukacja branżowa coraz mocniej nastawiona na zajęcia praktyczne. Duży udział mają w tym firmy

Chociaż liczba uczniów w szkołach branżowych stopniowo rośnie, to wciąż edukacja zawodowa nie jest pierwszym wyborem większości młodzieży i ich rodziców. Powoli zmienia to jednak sytuacja na rynku pracy, gdzie zapotrzebowanie na fachowców stale rośnie, a pracodawcy narzekają na brak wykwalifikowanych kadr. Międzynarodowe branżowe igrzyska EuroSkills i WorldSkills mają ten temat odczarować. – Chcemy pokazywać młodym ludziom, że bycie superfachowcem w danej branży może być bardzo fajne – mówi dr hab. Paweł Poszytek z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Istotna w tym kontekście jest ścisła współpraca szkół i uczelni z firmami. Dzięki temu programy nauczania są coraz lepiej dostosowane do wymogów współczesnego rynku pracy.

Transport

Polskie firmy chcą się zaangażować w odbudowę ukraińskiej kolei po wojnie. Brakuje jednak odpowiednich przygotowań ze strony rządu

– Czeka nas jeszcze wiele miesięcy działań zbrojnych, ale po ukraińskiej kontrofensywie widać, że ten kraj ma szansę zakończyć wojnę i musimy być przygotowani do tego kolejnego etapu, jakim będzie odbudowa – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Jak wskazuje, polskie firmy chcą się w ten proces zaangażować i już zaczęły przygotowania ku temu. Narzekają jednak na brak wsparcia i koordynacji ze strony rządu. Tymczasem wiele z nich ma potencjał, żeby po wojnie wziąć udział m.in. w odbudowie infrastruktury i transportu kolejowego na Ukrainie, który pod względem wielkości jest drugi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.