Komunikaty PR

AWS W OKTAWAVE

2020-06-06  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro prasowe
Attention Marketing

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Największa polska chmura Oktawave połączyła siły z Amazon Web Services (AWS) z myślą o firmach działających w Polsce, które chcą korzystać z usług AWS i jednocześnie mieć pewność, że ich systemy i dane w chmurze przetwarzane są na terytorium Polski. 

W ramach tej inicjatywy usługa Amazon Relational Database Service (RDS) on VMware jest dostępna w polskiej infrastrukturze chmurowej, należącej do Oktawave. Usługa ta umożliwia klientom uruchamianie zarządzanych baz danych w środowisku on-premise opartym o platformę VMware. 

Amazon RDS wykorzystywany jest obecnie przez setki tysięcy klientów na całym świecie, dostarczając skalowalną i optymalną kosztowo usługę, w której powtarzalne i czasochłonne zadania administracyjne jak np. instalacja, backup czy aktualizacja wykonywane są przez AWS, dzięki czemu klienci mogą skupić się na innych zadaniach.

W pierwszym etapie możliwe będzie uruchomienie relacyjnych baz danych, takich jak Microsoft SQL Server, PostgreSQL oraz MySQL w centrach danych Oktawave, zlokalizowanych w Polsce. Bazy danych będą zarządzane i automatyzowane przez AWS. Wsparcie przy wdrożeniu i utrzymaniu będzie świadczone przez wykwalifikowanych inżynierów Oktawave.

Bezpieczne przetwarzanie danych w systemach informatycznych IT – zarówno tych w chmurze, jak i w prywatnych centrach danych – to priorytet dla nowoczesnego biznesu. Umiejętne wykorzystywanie tego typu rozwiązań umożliwia podejmowanie szybkich i trafnych decyzji biznesowych, a ich niezawodne działanie jest niezbędne do zapewnienia ciągłości operacyjnej.

Jednak konfigurowanie i wdrażanie baz danych na własnej infrastrukturze oraz późniejsze zarządzanie nimi bywa trudne, kosztowne, a także ryzykowne. Każdy błąd może prowadzić do awarii i przerwy w działaniu całego systemu informatycznego.

Połączenie technologii AWS i doświadczenia Oktawave znacznie ułatwia zarządzanie bazami danych, które muszą pozostać na terytorium Polski, ze względu na wskazania techniczne, takie jak opóźnienia, zgodność ze szczególnymi przepisami lub wymogami wewnętrznych polityk bezpieczeństwa. Partnerzy technologiczni wspólnie zapewniają ich wysoką dostępność i bezpieczeństwo. Pozwalają też zdecydować, gdzie mają się one fizycznie znajdować – w centrum danych danej firmy, czy w chmurze zlokalizowanej w Polsce. 

Możliwość uruchomienia relacyjnych baz danych AWS na infrastrukturze Oktawave to nasza odpowiedź na sygnały płynące od firm, które planują migrację do chmury AWS lub już z niej korzystają. Chcą przy tym utrzymywać dane, którymi zarządzają, na terenie Polski i potrzebują wsparcia kompetencyjnego w tym zakresie, w języku polskimmówi Michał Paschalis-Jakubowicz, CEO Oktawave.

– Partnerstwo z Oktawave odpowiada na oczekiwania klientów, którzy chcieliby  posiadać alternatywę w uruchamianiu baz danych z wykorzystaniem technologii AWS. Nasi klienci poszukują firm partnerskich, które oprócz doświadczeń w utrzymaniu infrastruktury chmurowej mają też kompetencje w zakresie rozwoju aplikacji biznesowych oraz ich modernizacji. Oktawave tworzą eksperci w obu tych dziedzinach. Cieszymy się na tę współpracę i chcemy ich powitać w gronie Amazon Web Services Partner Network – mówi Przemek Szuder, General Manager - Central & Eastern Europe w Amazon Web Services.

 

Video-konferencja AWS i Oktawave

UCZESTNICY:

  • Tomasz Stachlewski | CEE Senior Solutions Architecture Manager
  • Przemek Szuder | General Manager - Central & Eastern Europe at Amazon Web Services
  • Maciek Kuźniar  | COO Oktawave
  • Michał Paschalis-Jakubowicz  | CEO Oktawave

Link: https://youtu.be/jOLs7cR0dqw

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Attention Marketing
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.