AWS W OKTAWAVE

Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Największa polska chmura Oktawave połączyła siły z Amazon Web Services (AWS) z myślą o firmach działających w Polsce, które chcą korzystać z usług AWS i jednocześnie mieć pewność, że ich systemy i dane w chmurze przetwarzane są na terytorium Polski.
W ramach tej inicjatywy usługa Amazon Relational Database Service (RDS) on VMware jest dostępna w polskiej infrastrukturze chmurowej, należącej do Oktawave. Usługa ta umożliwia klientom uruchamianie zarządzanych baz danych w środowisku on-premise opartym o platformę VMware.
Amazon RDS wykorzystywany jest obecnie przez setki tysięcy klientów na całym świecie, dostarczając skalowalną i optymalną kosztowo usługę, w której powtarzalne i czasochłonne zadania administracyjne jak np. instalacja, backup czy aktualizacja wykonywane są przez AWS, dzięki czemu klienci mogą skupić się na innych zadaniach.
W pierwszym etapie możliwe będzie uruchomienie relacyjnych baz danych, takich jak Microsoft SQL Server, PostgreSQL oraz MySQL w centrach danych Oktawave, zlokalizowanych w Polsce. Bazy danych będą zarządzane i automatyzowane przez AWS. Wsparcie przy wdrożeniu i utrzymaniu będzie świadczone przez wykwalifikowanych inżynierów Oktawave.
Bezpieczne przetwarzanie danych w systemach informatycznych IT – zarówno tych w chmurze, jak i w prywatnych centrach danych – to priorytet dla nowoczesnego biznesu. Umiejętne wykorzystywanie tego typu rozwiązań umożliwia podejmowanie szybkich i trafnych decyzji biznesowych, a ich niezawodne działanie jest niezbędne do zapewnienia ciągłości operacyjnej.
Jednak konfigurowanie i wdrażanie baz danych na własnej infrastrukturze oraz późniejsze zarządzanie nimi bywa trudne, kosztowne, a także ryzykowne. Każdy błąd może prowadzić do awarii i przerwy w działaniu całego systemu informatycznego.
Połączenie technologii AWS i doświadczenia Oktawave znacznie ułatwia zarządzanie bazami danych, które muszą pozostać na terytorium Polski, ze względu na wskazania techniczne, takie jak opóźnienia, zgodność ze szczególnymi przepisami lub wymogami wewnętrznych polityk bezpieczeństwa. Partnerzy technologiczni wspólnie zapewniają ich wysoką dostępność i bezpieczeństwo. Pozwalają też zdecydować, gdzie mają się one fizycznie znajdować – w centrum danych danej firmy, czy w chmurze zlokalizowanej w Polsce.
– Możliwość uruchomienia relacyjnych baz danych AWS na infrastrukturze Oktawave to nasza odpowiedź na sygnały płynące od firm, które planują migrację do chmury AWS lub już z niej korzystają. Chcą przy tym utrzymywać dane, którymi zarządzają, na terenie Polski i potrzebują wsparcia kompetencyjnego w tym zakresie, w języku polskim – mówi Michał Paschalis-Jakubowicz, CEO Oktawave.
– Partnerstwo z Oktawave odpowiada na oczekiwania klientów, którzy chcieliby posiadać alternatywę w uruchamianiu baz danych z wykorzystaniem technologii AWS. Nasi klienci poszukują firm partnerskich, które oprócz doświadczeń w utrzymaniu infrastruktury chmurowej mają też kompetencje w zakresie rozwoju aplikacji biznesowych oraz ich modernizacji. Oktawave tworzą eksperci w obu tych dziedzinach. Cieszymy się na tę współpracę i chcemy ich powitać w gronie Amazon Web Services Partner Network – mówi Przemek Szuder, General Manager - Central & Eastern Europe w Amazon Web Services.
Video-konferencja AWS i Oktawave
UCZESTNICY:
- Tomasz Stachlewski | CEE Senior Solutions Architecture Manager
- Przemek Szuder | General Manager - Central & Eastern Europe at Amazon Web Services
- Maciek Kuźniar | COO Oktawave
- Michał Paschalis-Jakubowicz | CEO Oktawave
Link: https://youtu.be/jOLs7cR0dqw

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.