Komunikaty PR

AWS W OKTAWAVE

2020-06-06  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro prasowe
Attention Marketing

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Największa polska chmura Oktawave połączyła siły z Amazon Web Services (AWS) z myślą o firmach działających w Polsce, które chcą korzystać z usług AWS i jednocześnie mieć pewność, że ich systemy i dane w chmurze przetwarzane są na terytorium Polski. 

W ramach tej inicjatywy usługa Amazon Relational Database Service (RDS) on VMware jest dostępna w polskiej infrastrukturze chmurowej, należącej do Oktawave. Usługa ta umożliwia klientom uruchamianie zarządzanych baz danych w środowisku on-premise opartym o platformę VMware. 

Amazon RDS wykorzystywany jest obecnie przez setki tysięcy klientów na całym świecie, dostarczając skalowalną i optymalną kosztowo usługę, w której powtarzalne i czasochłonne zadania administracyjne jak np. instalacja, backup czy aktualizacja wykonywane są przez AWS, dzięki czemu klienci mogą skupić się na innych zadaniach.

W pierwszym etapie możliwe będzie uruchomienie relacyjnych baz danych, takich jak Microsoft SQL Server, PostgreSQL oraz MySQL w centrach danych Oktawave, zlokalizowanych w Polsce. Bazy danych będą zarządzane i automatyzowane przez AWS. Wsparcie przy wdrożeniu i utrzymaniu będzie świadczone przez wykwalifikowanych inżynierów Oktawave.

Bezpieczne przetwarzanie danych w systemach informatycznych IT – zarówno tych w chmurze, jak i w prywatnych centrach danych – to priorytet dla nowoczesnego biznesu. Umiejętne wykorzystywanie tego typu rozwiązań umożliwia podejmowanie szybkich i trafnych decyzji biznesowych, a ich niezawodne działanie jest niezbędne do zapewnienia ciągłości operacyjnej.

Jednak konfigurowanie i wdrażanie baz danych na własnej infrastrukturze oraz późniejsze zarządzanie nimi bywa trudne, kosztowne, a także ryzykowne. Każdy błąd może prowadzić do awarii i przerwy w działaniu całego systemu informatycznego.

Połączenie technologii AWS i doświadczenia Oktawave znacznie ułatwia zarządzanie bazami danych, które muszą pozostać na terytorium Polski, ze względu na wskazania techniczne, takie jak opóźnienia, zgodność ze szczególnymi przepisami lub wymogami wewnętrznych polityk bezpieczeństwa. Partnerzy technologiczni wspólnie zapewniają ich wysoką dostępność i bezpieczeństwo. Pozwalają też zdecydować, gdzie mają się one fizycznie znajdować – w centrum danych danej firmy, czy w chmurze zlokalizowanej w Polsce. 

Możliwość uruchomienia relacyjnych baz danych AWS na infrastrukturze Oktawave to nasza odpowiedź na sygnały płynące od firm, które planują migrację do chmury AWS lub już z niej korzystają. Chcą przy tym utrzymywać dane, którymi zarządzają, na terenie Polski i potrzebują wsparcia kompetencyjnego w tym zakresie, w języku polskimmówi Michał Paschalis-Jakubowicz, CEO Oktawave.

– Partnerstwo z Oktawave odpowiada na oczekiwania klientów, którzy chcieliby  posiadać alternatywę w uruchamianiu baz danych z wykorzystaniem technologii AWS. Nasi klienci poszukują firm partnerskich, które oprócz doświadczeń w utrzymaniu infrastruktury chmurowej mają też kompetencje w zakresie rozwoju aplikacji biznesowych oraz ich modernizacji. Oktawave tworzą eksperci w obu tych dziedzinach. Cieszymy się na tę współpracę i chcemy ich powitać w gronie Amazon Web Services Partner Network – mówi Przemek Szuder, General Manager - Central & Eastern Europe w Amazon Web Services.

 

Video-konferencja AWS i Oktawave

UCZESTNICY:

  • Tomasz Stachlewski | CEE Senior Solutions Architecture Manager
  • Przemek Szuder | General Manager - Central & Eastern Europe at Amazon Web Services
  • Maciek Kuźniar  | COO Oktawave
  • Michał Paschalis-Jakubowicz  | CEO Oktawave

Link: https://youtu.be/jOLs7cR0dqw

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Attention Marketing
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.