AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
FleishmanHillard
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl
AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od robienia notatek i pozwala na zwiększenie produktywności i oszczędność czasu.
Elastyczny w użyciu, bogaty w funkcje i konfigurowalny Live Meeting Assistant wykorzystuje takie technologie i usługi jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe (AI/ML) Amazon, Amazon Transcribe, Amazon Lex, bazy wiedzy dla Amazon Bedrock i duże modele podstawowe z Amazon Bedrock do transkrypcji i wyodrębniania szczegółowych informacji w czasie rzeczywistym z dźwięku rejestrowanego podczas spotkania. To potężne narzędzie dla wszystkich, którzy szukają oszczędności czasu podczas spotkania i po nim chcąc skupić się jedynie na pracy – powiedział Tomasz Stachlewski, Head of Technology CEE w AWS.
Do głównych funkcji nowego asystenta należy transkrypcja na żywo z przypisaniem mówcy. LMA jest obsługiwany przez modele Amazon Transcribe ASR w celu zapewnienia małych opóźnień i wysokiej dokładności zamiany mowy na tekst. W razie potrzeby istnieje możliwość nauczenia asystenta nazw marek i specyficznej terminologii, korzystając z niestandardowego słownictwa i funkcji modelu językowego w usłudze Amazon Transcribe.
Asystent pozwala na tłumaczenie na żywo - wykorzystuje tłumacza Amazon Translate, aby opcjonalnie wyświetlić każdy segment rozmowy przetłumaczony na jeden z 75 dostępnych języków.
LMA oferuje też kontekstowego asystenta spotkania, który korzysta z baz wiedzy dla Amazon Bedrock, aby udzielać odpowiedzi z zaufanych źródeł, wykorzystując transkrypcję na żywo jako kontekst do sprawdzania faktów i pytań uzupełniających.
Ponadto, LMA pozwala na wygenerowanie podsumowania spotkania na żądanie, co jest przydatne, gdy ktoś dołącza późno i musi nadrobić zaległości. Podsumowania są generowane na podstawie transkrypcji przez Amazon Bedrock. LMA udostępnia również opcje identyfikowania bieżącego tematu spotkania oraz generowania listy działań do wykonania z przypisanymi osobami i datami ukończenia. Można także tworzyć własne niestandardowe monity i odpowiadające im opcje.
Po zakończeniu spotkania LMA automatycznie uruchamia zestaw monitów o duży model językowy w usłudze Amazon Bedrock, aby podsumować transkrypcję spotkania i wyodrębnić szczegółowe informacje. Te monity można także dostosować do własnych potrzeb, co zapewnia zautomatyzowane podsumowanie i szczegółowe informacje.
Asystent oferuje także nagrywanie spotkania - dźwięk jest (opcjonalnie) przechowywany, dzięki czemu później można odtworzyć ważne fragmenty spotkania.
Rozszerzenie przeglądarki przechwytuje dźwięk i metadane spotkań - tytuł spotkania, nazwiska aktywnych prelegentów, dźwięk mikrofonu użytkownika i innych osób. Aktualnie LMA obsługuje przeglądarkę Chrome oraz aplikacje Zoom i Amazon Chime - wkrótce też Microsoft Teams i WebEx.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.