AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
FleishmanHillard
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl
AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od robienia notatek i pozwala na zwiększenie produktywności i oszczędność czasu.
Elastyczny w użyciu, bogaty w funkcje i konfigurowalny Live Meeting Assistant wykorzystuje takie technologie i usługi jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe (AI/ML) Amazon, Amazon Transcribe, Amazon Lex, bazy wiedzy dla Amazon Bedrock i duże modele podstawowe z Amazon Bedrock do transkrypcji i wyodrębniania szczegółowych informacji w czasie rzeczywistym z dźwięku rejestrowanego podczas spotkania. To potężne narzędzie dla wszystkich, którzy szukają oszczędności czasu podczas spotkania i po nim chcąc skupić się jedynie na pracy – powiedział Tomasz Stachlewski, Head of Technology CEE w AWS.
Do głównych funkcji nowego asystenta należy transkrypcja na żywo z przypisaniem mówcy. LMA jest obsługiwany przez modele Amazon Transcribe ASR w celu zapewnienia małych opóźnień i wysokiej dokładności zamiany mowy na tekst. W razie potrzeby istnieje możliwość nauczenia asystenta nazw marek i specyficznej terminologii, korzystając z niestandardowego słownictwa i funkcji modelu językowego w usłudze Amazon Transcribe.
Asystent pozwala na tłumaczenie na żywo - wykorzystuje tłumacza Amazon Translate, aby opcjonalnie wyświetlić każdy segment rozmowy przetłumaczony na jeden z 75 dostępnych języków.
LMA oferuje też kontekstowego asystenta spotkania, który korzysta z baz wiedzy dla Amazon Bedrock, aby udzielać odpowiedzi z zaufanych źródeł, wykorzystując transkrypcję na żywo jako kontekst do sprawdzania faktów i pytań uzupełniających.
Ponadto, LMA pozwala na wygenerowanie podsumowania spotkania na żądanie, co jest przydatne, gdy ktoś dołącza późno i musi nadrobić zaległości. Podsumowania są generowane na podstawie transkrypcji przez Amazon Bedrock. LMA udostępnia również opcje identyfikowania bieżącego tematu spotkania oraz generowania listy działań do wykonania z przypisanymi osobami i datami ukończenia. Można także tworzyć własne niestandardowe monity i odpowiadające im opcje.
Po zakończeniu spotkania LMA automatycznie uruchamia zestaw monitów o duży model językowy w usłudze Amazon Bedrock, aby podsumować transkrypcję spotkania i wyodrębnić szczegółowe informacje. Te monity można także dostosować do własnych potrzeb, co zapewnia zautomatyzowane podsumowanie i szczegółowe informacje.
Asystent oferuje także nagrywanie spotkania - dźwięk jest (opcjonalnie) przechowywany, dzięki czemu później można odtworzyć ważne fragmenty spotkania.
Rozszerzenie przeglądarki przechwytuje dźwięk i metadane spotkań - tytuł spotkania, nazwiska aktywnych prelegentów, dźwięk mikrofonu użytkownika i innych osób. Aktualnie LMA obsługuje przeglądarkę Chrome oraz aplikacje Zoom i Amazon Chime - wkrótce też Microsoft Teams i WebEx.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.