Axis wprowadza pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Axis Communications, lider branży sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek urządzenie AXIS XPQ1785 Explosion-Protected PTZ Camera, czyli pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji. AXIS XPQ1785 to kamera PTZ przeznaczona do monitorowania rozległych obszarów i certyfikowana do użytku w miejscach niebezpiecznych na całym świecie. Fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna do detekcji dymu i ognia zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w zakresie zapobiegania pożarom, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w zastosowaniach związanych z ochroną zdrowia, ale i środowiska.
„Większość osób wie, że oferta produktów Axis już od kilku lat obejmuje kamery z ochroną przeciwwybuchową, ale wprowadzenie na rynek pierwszej tego typu kamery wyprodukowanej we własnym zakresie ma istotne zalety. Od teraz już na etapie prac projektowych możemy zoptymalizować każdy aspekt kamery, od procesora ARTPEC, aż po chronioną przed wybuchem obudowę. Klienci mogą być pewni, że zyskują dostęp do zaawansowanych funkcji kamer Axis w połączeniu z zaletami ochrony przeciwwybuchowej” – mówi Jesper Olavi, globalny menedżer produktów, odpowiedzialny w Axis za kamery z ochroną przeciwwybuchową.
Nowa kamera ze stali nierdzewnej (316L) ma międzynarodowe certyfikaty Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1/21 do użytku w miejscach niebezpiecznych (zgodnie z normami NEC, CEC, ATEX, IECEx itp.). Dzięki fabrycznie zainstalowanej aplikacji analitycznej, która ostrzega o pojawiającym się dymie, kamera monitoruje obszar zagrożony zapłonem, przyczyniając się do ochrony ludzi i środowiska.
Ta wytrzymała kamera z ochroną przeciwwybuchową ułatwia zdalne zabezpieczanie procesów produkcyjnych. Dzięki temu pracownicy muszą udać się do stref zagrożonych wybuchem tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Ponadto, ponieważ kamera może korzystać z zasilania 110–240 V AC, nie jest potrzebne dodatkowe źródło zasilania. Obecność portów RJ45 i SFP ułatwia instalację urządzenia.
Olavi kontynuuje: „Ogromne znaczenie ma kontrola nad konstrukcją obudowy, ponieważ projektujemy ją tak, by pasowała do kamery, a nie na odwrót. Dzięki temu obudowa z ochroną przeciwwybuchową nigdy nie będzie ograniczać możliwości kamery Axis, takich jak pole widzenia, szeroki zakres temperatur pracy czy opcje łączności. Ponadto międzynarodowe certyfikaty zapewniają uniwersalność rozwiązania, co przekłada się na krótkie czasy realizacji zamówień, globalną dostępność oraz elastyczność wdrożeń u klientów mających wiele lokalizacji”.
„Dzięki samodzielnej produkcji kamer z ochroną przeciwwybuchową możemy zagwarantować ich wydajność i jakość na każdym poziomie, także poprzez integrację cyberzabezpieczeń w całym łańcuchu dostaw. Mamy pełną kontrolę nad całym procesem, w którym wykorzystywane jest niemal 40-letnie doświadczenie produkcyjne”.
Najważniejsze cechy kamery AXIS XPQ1785:
- Międzynarodowe certyfikaty do pracy w miejscach niebezpiecznych
- Aplikacja analityczna z ostrzeżeniem o dymie
- Technologie Zipstream i Lightfinder
- Rozdzielczość HDTV 1080p, 32-krotny zoom optyczny
- Zakres temperatur od -60°C do 60°C

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.