Komunikaty PR

Axpo Polska podpisuje umowę na sprzedaż gazu ziemnego z firmą Wienerberger

2021-03-31  |  01:00

Axpo rozszerza swoją działalność w Europie Środkowo-Wschodniej: warszawski oddział podpisał długoterminowy kontrakt z Wienerberger Polska. Firma należy do grupy Wienerberger, będącej największym na świecie producentem cegieł. Zgodnie z umową, Axpo Polska będzie dostarczać gaz ziemny do polskich fabryk firmy.

Axpo Polska będzie długoterminowym sprzedawcą gazu ziemnego dla firmy Wienerberger. Podpisując umowę z Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o., Axpo pozyskała kolejnego kluczowego klienta i umocniła swoją pozycję na polskim rynku gazu. Wienerberger Polska zyska natomiast na możliwości korzystania z bardzo elastycznego produktu: zgodnie z umową, ceny gazu ziemnego indeksowane są na rynkach zagranicznych o dużej płynności, co zapewnia korzystniejsze dla firmy rozwiązania.

Paweł Wierzbicki, Head Origination Axpo Polska, skomentował: „Poza rozwijaniem działalności Axpo związanej z odbiorem energii ze źródeł odnawialnych w Polsce, koncentrujemy się także na zwiększaniu naszego udziału na polskim rynku gazu ziemnego. Umowa podpisana z firmą Wienerberger jest dla nas ważnym kamieniem milowym i umacnia naszą zdolność do zapewniania dużym klientom przemysłowym dostosowanych i elastycznych rozwiązań w ramach długoterminowych umów ”.

Grupa Wienerberger jest wiodącym, międzynarodowym dostawcą materiałów budowlanych oraz inteligentnych rozwiązań infrastrukturalnych. Jako największy na świecie producent cegieł, lider rynku glinianych dachówek w Europie i kostki brukowej w Europie Wschodniej, firma jest jednym z wiodących dostawców materiałów w Europie. 12 z ponad 200 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych jest w Polsce.

Bernard Płochowski, Country Procurement Manager Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o., powiedział: „Zapewnienie stabilnych dostaw gazu ziemnego do naszych zakładów produkcyjnych w Polsce ma dla nas kluczowe znaczenie. W tym zakresie ważna jest umowa z Axpo Polska. Ponadto otwiera możliwość elastycznego kontraktowania gazu, która jest dla nas bardzo istotna. ”

Katri Evdokimova, Energy Buyer, Wienerberger Group, dodała: „W pełni zgadzam się z Bernardem. Gaz jest towarem niestabilnym, dlatego cenimy sobie bezpieczeństwo wynikające z możliwości zabezpieczenia go na wiele lat przed dostawą. Nieustannie poszukujemy sprawdzonych dostawców, liderów w branży, którzy są w stanie zaoferować nam rozwiązania szyte na miarę zgodnie z naszą strategią. Z niecierpliwością czekamy na zarządzanie i ulepszanie naszego portfela gazu w Polsce z pomocą Axpo ”.

Axpo obecne jest na polskim rynku od 20 lat. Klienci w Polsce mogą korzystać z szytych na miarę umów PPA, a także rozwiązań w zakresie dostaw energii i gazu w oparciu o strukturyzowane kontrakty długoterminowe. W ciągu ostatnich 6 lat Axpo Polska rozszerzyło również swoje portfolio klientów o małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) i obecnie świadczy usługi dla 15 000 tego typu firm w kraju.

Axpo na świecie

Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka W jakim stanie jest dzisiaj rynek PV? Biuro prasowe
2021-05-07 | 13:15

W jakim stanie jest dzisiaj rynek PV?

Jak informuje ekspert Alians OZE – z analizy trendów rynku fotowoltaicznego wynika, że minęły już czasy kiedy koszty instalacji fotowoltaicznej wraz z jej mocnym rozwojem malały.
Energetyka Columbus laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
2021-05-06 | 09:45

Columbus laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Columbus Energy S.A. został uhonorowany przez Prezydenta RP Nagrodą Gospodarczą w kategorii “Narodowy Sukces”.  Nagroda jest przyznawana przedsiębiorstwom, które
Energetyka Grosicki w ekodrużynie SOLEKTRO
2021-04-30 | 15:15

Grosicki w ekodrużynie SOLEKTRO

SOLEKTRO, firma działająca w sektorze odnawialnych źródeł energii, rozpoczyna współpracę z Kamilem Grosickim. Piłkarz będzie twarzą kampanii zachęcającej do zmiany

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ZBP: Niekorzystne dla banków rozstrzygnięcia ws. kredytów frankowych oznaczałyby upadek części sektora bankowego. Banki nie byłyby w stanie finansować bieżących potrzeb gospodarki

Dziś Izba Cywilna Sądu Najwyższego w składzie siedmiu sędziów ma się zająć kwestią rozliczeń po ewentualnym unieważnieniu przez sąd umowy kredytu frankowego. Pytania w tym temacie wysłał do SN Rzecznik Finansowy. Z kolei w przyszłym tygodniu izba w pełnym składzie ma wydać uchwałę w sprawie sześciu pytań pierwszej prezes SN również dotyczących frankowiczów. Zarówno kredytobiorcy, jak i banki czekają na rozstrzygnięcie palącego problemu. Według Związku Banków Polskich, choć nie sposób przewidzieć, w którym kierunku ono pójdzie, to jeśli sądzić po wyroku TSUE, stanowisko SN powinno być wyważone i uwzględniać interesy obu stron. To z kolei może przyspieszyć zawieranie ugód.

Transport

Sztuczna inteligencja pomoże zapobiegać wypadkom kolejowym i zwiększy punktualność pociągów. Nad takimi rozwiązaniami pracują polscy inżynierowie

Do wprowadzenia całkowicie autonomicznych pociągów szykują się już zarówno koleje pasażerskie, jak i towarowe. W tej chwili pociągi bez maszynisty funkcjonują tylko na wyodrębnionych liniach, a systemy autonomicznego kierowania są wykorzystywane w metrze m.in. w Paryżu, Sydney czy Szanghaju. Rozwiązania te są rozwijane dzięki sztucznej inteligencji, która dziś wykorzystywana jest na świecie w kolejach dużych prędkości. Chociaż w Polsce są one dopiero na etapie planowania, technologie z zakresu SI są już rozwijane i wdrażane przez polskich przewoźników oraz inżynierów. Wśród korzyści inteligentnych rozwiązań są m.in. większe bezpieczeństwo i zapobieganie awariom, ograniczenie kosztów, większa punktualność pociągów i komfort podróżnych.

Prawo

W 2022 roku zmienią się zasady urlopu rodzicielskiego. Unijne przepisy wymuszą przebudowę Kodeksu pracy

Polska ma czas do sierpnia przyszłego roku, aby wdrożyć zapisy unijnej dyrektywy work–​life balance. Regulacja, która dotyczy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wprowadzi ważne zmiany dla rodziców i wymusi przebudowę Kodeksu pracy. Jedną z najważniejszych będzie modyfikacja uprawnień ojców w zakresie korzystania z urlopów rodzicielskich. Ma ona pozwolić kobietom na łatwiejszy powrót do obowiązków zawodowych po urodzeniu dziecka. Wdrożenia unijnego prawa w Polsce będzie pilnować powołana w styczniu przez Fundację Share The Care Rada Programowa, w skład której wchodzą ekonomiści, prawnicy, psycholodzy i socjolodzy, politycy, przedstawiciele biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Konsument

Dzieła sztuki ponownie dostępne dla publiczności. Zwiedzający tłumnie wracają do muzeów i galerii [DEPESZA]

Od 4 maja działają już takie instytucje kultury jak muzea i galerie sztuki. Teatry na odmrożenie muszą jeszcze poczekać do końca miesiąca. – Miesiące zamknięcia przekonały nas, że muzeum żyje i wypełnia swoją rolę, gdy odwiedza je publiczność. Bez niej jest tylko pięknym magazynem – mówi Jolanta Hercog z Muzeum Narodowego. Instytucja jest w pełni przygotowana na powrót zwiedzających. W najbliższych tygodniach otworzy dla nich trzy nowe wystawy czasowe, w tym m.in. malarstwa holenderskiego i flamandzkiego. To korporacyjna Kolekcja ERGO Hestii, która z okazji 30-lecia firmy po raz pierwszy zostanie pokazana szerokiej publiczności.