Komunikaty PR

Axpo ponownie znalazło się w czołówce sprzedawców energii na świecie

2021-04-26  |  01:00

Klienci i kontrahenci po raz kolejny uznali Axpo za jednego z najlepszych na świecie podmiotów zajmujących się handlem energią. W corocznym badaniu przeprowadzonym przez renomowane, międzynarodowe media branżowe Energy Risk i Risk.net, Axpo zajęło w rankingach czołowe miejsca, podobnie jak w latach poprzednich. Doskonałe wyniki są dowodem na to, że wyraźne skoncentrowanie się Axpo na sprzedaży energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także strategia dalszego rozszerzania globalnej działalności w zakresie dostaw paliwa pomostowego w postaci gazu, przynoszą korzyści.

 

Renomowane badanie przeprowadzone przez branżowe media Energy Risk i Risk.net od dawna stanowi ważny punkt odniesienia dla klientów i kontrahentów w ocenie działań podmiotów działających na rynku energii. Każdego roku, około 1500 uczestników ocenia firmy według takich kryteriów, jak: cena, innowacyjność, elastyczność, tworzenie rynku, niezawodność i uczciwość. Od kilku lat sukcesy w tym badaniu odnosi działająca także na polskim rynku Grupa Axpo.

W tegorocznym rankingu Axpo zajęło trzecie miejsce w kategorii „The best overall commodities dealers in the world”. Firma zajęła również drugie miejsce w kilku dodatkowych globalnych kategoriach, takich jak:

 

  • World’s best overall energy dealers,
  • Best global power dealers,
  • Leading natural gas
  • Global oil trading category.

 

W krajowych zestawieniach związanych z handlem energią, Axpo pozostało liderem w Wielkiej Brytanii i przesunęło się na pierwsze miejsce w Europie Wschodniej. Firmie przyznano również pierwsze miejsce jako najlepszemu analitykowi na europejskich rynkach handlu energią. Ponadto, Axpo zajęło drugie miejsce w kategoriach handlu energią w Belgii i Francji oraz trzecie miejsce w Niemczech i we Włoszech.

W kategoriach obrotu gazem ziemnym Axpo nie tylko zajęło drugie miejsce w światowym rankingu, ale również osiągnęło pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i trzecie miejsce we Włoszech.

 

Domenico De Luca, Head of Trading and Sales w Axpo, powiedział: „Rozwijając naszą międzynarodową obecność na przestrzeni lat, Axpo jest dziś aktywne na ponad 40 rynkach w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Cieszę się, że klienci i kontrahenci nadal doceniają naszą pracę. Sukces w tych rankingach wynika również z tego, że jesteśmy bardzo blisko naszych klientów w wielu krajach na całym świecie. Nasze produkty i usługi w zakresie rozwiązań energetycznych są dostosowane do ich potrzeb, a to wyraźnie dowodzi, że nadal spełniają ich wymagania ”.

 

Axpo jest wiodącym międzynarodowym sprzedawcą energii odnawialnej. Axpo stało się pionierem na wielu rynkach w Europie i Stanach Zjednoczonych szczególnie w sektorze szytych na miarę, długoterminowych umów na dostawy i zakup energii (PPA). W ostatnich latach znacznie wzrosła również liczba tzw. korporacyjnych umów PPA, podpisywanych z dużymi firmami. Axpo stale rozwija swoją działalność w zakresie gazu ziemnego na całym świecie. W 2020 r. otworzyło nową filię w Singapurze, aby obsługiwać szybko rozwijające się rynki skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Azji.

 

Axpo w Polsce

Działając na polskim rynku od 20 lat, Axpo stało się jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej. W Polsce klienci mogą korzystać z szytych na miarę umów na odbiór energii oraz rozwiązań w zakresie jej dostaw opartych o strukturyzowane kontrakty długoterminowe, bilansowanie i prognozowanie mocy, a także obrót prawami majątkowymi i gwarancjami pochodzenia. W ciągu ostatnich 6 lat Axpo rozszerzyło również portfolio swoich klientów z sektora MŚP, docierając do aż 15000 firm.

 

Axpo na świecie

Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.