BAA Training wchodzi do Polski z programem szkoleniowym Pilot Runway
BAA Training, wiodący międzynarodowy dostawca szkoleń lotniczych i spółka zależna Avia Solutions Group, największego na świecie dostawcy usług ACMI (Aircraft, Crew, Maintenance, and Insurance), rozszerza swój program Pilot Runway na Polskę i Bułgarię. Jest to program szkoleniowy z gwarancją zatrudnienia, prowadzony we współpracy z firmami ACMI należącymi do Avia Solutions Group, takimi jak Avion Express czy AirExplore.
Branża lotnicza stoi przed poważnym wyzwaniem w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na pilotów. Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) szacuje, że w ciągu najbliższych dwóch dekad linie lotnicze będą potrzebowały zatrudnić od 500 do 600 tys. nowych pilotów. Regionalne linie lotnicze znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji, gdyż coraz większa liczba pilotów przechodzi na wcześniejszą emeryturę. Program Pilot Runway, który został uruchomiony w kwietniu, ma na celu przeszkolenie do 200 nowych pilotów rocznie, stawiając czoła temu wyzwaniu dla całej branży.
– Studenci Pilot Runway będą realizować program Multi-Crew Pilot Licence (MPL), który zapewnia bogate doświadczenie w pilotowaniu samolotów Airbus lub Boeing. Po ukończeniu studiów studenci otrzymają uznawaną na całym świecie licencję pilota EASA, która jest ważna w Europie i poza nią. Będą mieli również zagwarantowaną pracę w jednej z największych linii lotniczych ACMI obsługiwanych przez Avia Solutions Group – powiedział Norbertas Akromas, dyrektor zarządzający projektu Pilot Runway. – Na pokrycie pozostałych kosztów studiów studentom zaoferowana zostanie pożyczka od konkretnych linii lotniczych z gwarancją uzyskania zatrudnienia po ich ukończeniu.
Studenci programu Pilot Runway będą szkolić się w szkołach BAA Training. BAA Training oferuje kompleksowe rozwiązania szkoleniowe dla pilotów, począwszy od kursów zintegrowanych Ab Initio po szkolenia na konkretny typ samolotu Type Rating, dostępne w wielu lokalizacjach, w tym w Hiszpanii, na Litwie, we Francji i w Wietnamie. Każdego roku organizacja przetwarza około 100 tys. godzin lotu na własnych symulatorach lotu i urządzeniach do szkolenia lotniczego oraz zapewnia uprawnienia Type Rating dla ponad 1200 pilotów, obsługując ponad 100 linii lotniczych i 300 klientów prywatnych. Firma inwestuje w najnowsze narzędzia i zasoby, aby być najlepszą szkołą pilotażu. Niedawno nabyła 48 samolotów Cessna 172 Skyhawks, dodając je do istniejącej floty pełnych symulatorów lotu i urządzeń do szkolenia lotniczego dla następujących typów samolotów: Airbus A320, Boeing 737 MAX, Boeing 737 NG, Boeing 737 CL i Boeing B747-400.
Czy outsourcing procesowy może złagodzić problem niedoboru pracowników?
Różnorodność i równość w miejscu pracy. Wyniki badań napawają optymizmem
Rynki pracy w strefie Euro
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisami
Brak magazynów energii to jedna z największych barier w rozwoju energetyki odnawialnej. Stopniowo zyskują one jednak zainteresowanie zarówno spółek energetycznych, jak i inwestorów indywidualnych. Nowe przepisy, które zapowiada rząd, mają pobudzić inwestycje w ten obszar, który może się okazać istotny także dla polskiego przemysłu.
Finanse
Ekstremalne zjawiska pogodowe będą coraz częstsze. To może pociągnąć za sobą problemy z dostępnością ubezpieczeń
Częstotliwość ekstremalnych zjawisk – takich jak powodzie, podtopienia, huragany, gradobicia, pożary, susze i fale upałów – nasila się wraz ze zmianami klimatycznymi. Rosną też spowodowane nimi straty finansowe: według danych PIU w krajach UE w ostatnich 40 latach wyniosły one 487 mld euro, a w przypadku Polski – 16 mld euro. Dla ubezpieczycieli oznacza to konieczność modyfikacji podejścia do wyceny ryzyka i uwzględnienia tej tendencji w wycenie zdarzeń ubezpieczeniowych. Z czasem może to też oznaczać spadek dostępności ochrony ubezpieczeniowej.
IT i technologie
Świadoma sztuczna inteligencja może powstać jeszcze w tej dekadzie. Tego dotyczy dzisiejszy wyścig zbrojeń
Entuzjaści idei AGI, czyli ogólnej sztucznej inteligencji, która będzie mieć atrybuty umysłu ludzkiego, przekonują, że powstanie ona już w ciągu najbliższych 5–10 lat. – Ten, kto tego dokona, przejmie władzę nad całym światem – ocenia Edi Pyrek, założyciel Global Artificial Intelligence Alliance. Siła wynikająca z połączenia dostępu do zasobu wszystkich globalnych informacji, gigantycznej mocy obliczeniowej i pewnego stanu świadomości nie będzie w stanie równać się z żadnym znanym ludziom rodzajem broni.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.