BAA Training wchodzi do Polski z programem szkoleniowym Pilot Runway
BAA Training, wiodący międzynarodowy dostawca szkoleń lotniczych i spółka zależna Avia Solutions Group, największego na świecie dostawcy usług ACMI (Aircraft, Crew, Maintenance, and Insurance), rozszerza swój program Pilot Runway na Polskę i Bułgarię. Jest to program szkoleniowy z gwarancją zatrudnienia, prowadzony we współpracy z firmami ACMI należącymi do Avia Solutions Group, takimi jak Avion Express czy AirExplore.
Branża lotnicza stoi przed poważnym wyzwaniem w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na pilotów. Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) szacuje, że w ciągu najbliższych dwóch dekad linie lotnicze będą potrzebowały zatrudnić od 500 do 600 tys. nowych pilotów. Regionalne linie lotnicze znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji, gdyż coraz większa liczba pilotów przechodzi na wcześniejszą emeryturę. Program Pilot Runway, który został uruchomiony w kwietniu, ma na celu przeszkolenie do 200 nowych pilotów rocznie, stawiając czoła temu wyzwaniu dla całej branży.
– Studenci Pilot Runway będą realizować program Multi-Crew Pilot Licence (MPL), który zapewnia bogate doświadczenie w pilotowaniu samolotów Airbus lub Boeing. Po ukończeniu studiów studenci otrzymają uznawaną na całym świecie licencję pilota EASA, która jest ważna w Europie i poza nią. Będą mieli również zagwarantowaną pracę w jednej z największych linii lotniczych ACMI obsługiwanych przez Avia Solutions Group – powiedział Norbertas Akromas, dyrektor zarządzający projektu Pilot Runway. – Na pokrycie pozostałych kosztów studiów studentom zaoferowana zostanie pożyczka od konkretnych linii lotniczych z gwarancją uzyskania zatrudnienia po ich ukończeniu.
Studenci programu Pilot Runway będą szkolić się w szkołach BAA Training. BAA Training oferuje kompleksowe rozwiązania szkoleniowe dla pilotów, począwszy od kursów zintegrowanych Ab Initio po szkolenia na konkretny typ samolotu Type Rating, dostępne w wielu lokalizacjach, w tym w Hiszpanii, na Litwie, we Francji i w Wietnamie. Każdego roku organizacja przetwarza około 100 tys. godzin lotu na własnych symulatorach lotu i urządzeniach do szkolenia lotniczego oraz zapewnia uprawnienia Type Rating dla ponad 1200 pilotów, obsługując ponad 100 linii lotniczych i 300 klientów prywatnych. Firma inwestuje w najnowsze narzędzia i zasoby, aby być najlepszą szkołą pilotażu. Niedawno nabyła 48 samolotów Cessna 172 Skyhawks, dodając je do istniejącej floty pełnych symulatorów lotu i urządzeń do szkolenia lotniczego dla następujących typów samolotów: Airbus A320, Boeing 737 MAX, Boeing 737 NG, Boeing 737 CL i Boeing B747-400.

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.