Back to school – co polscy rodzice zapakują dzieciom do lunchboxów?
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Już wkrótce dzieci powrócą do szkół, a rodzice staną przed koniecznością przygotowania im pełnowartościowych posiłków do spożycia podczas przerw lekcyjnych. Coraz więcej rodziców rezygnuje z tradycyjnych kanapek na rzecz urozmaiconych posiłków lunchboxach. Wyzwaniem z pewnością są słodkości – uwielbiane przez dzieci, ale dozowane z umiarem przez dorosłych. Jedną z alternatywnych propozycji wobec tradycyjnych słodyczy, które idealnie sprawdzą się jako przekąska do szkoły, są sezamki, których zakup przynajmniej „raz na jakiś czas” deklaruje 64% proc. rodziców według badan Omnibus z czerwca 2021.
Zakup sezamków dla najmłodszych to jeden z ważnych powodów sięgania przez rodziców po asortyment z tej kategorii produktowej. Polacy lubią kupować sezamki dla członków swojej rodziny i bliskich, a także dla swoich dzieci, co potwierdza 88% respondentów. Chętnie kupują je również na wycieczki i wyjazdy, z czym zgadza się 87% badanych. Ponadto, często sięgają po sezamki „w biegu/w pracy” jako produkt impulsowy, który często od razu spożywają – taką odpowiedź wskazało 79% badanych.
- Dzieci uwielbiają słodycze, a dodatkowo sezamki są chrupkie i poręczne. Dla rodziców bardzo ważnym argumentem jest fakt, że sezamki są zdrowszą alternatywą tradycyjnych słodyczy. Amki TO GO od Unitop doskonale sprawdzą się jako zdrowsza przekąska lub uzupełnienie drugiego śniadanie uczniów podczas szkolnej przerwy. Amki TO GO mają bardzo prosty skład, mają wysoką zawartość „dobrych tłuszczów” NNKT niezbędnych dla rozwoju dziecka, są źródłem błonnika, nie zawierają glutenu – komentuje Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.
Najważniejszym składnikiem przekąski AMKI TO GO jest sezam, który stanowi doskonałe źródło wielu witamin i mikroelementów – m.in. białka, magnezu, wapnia, selenu, fosforu, miedzi czy żelaza. Z punktu widzenia edukacji najmłodszych i powrotu do szkoły warto podkreślić, że ziarna sezamu zawierają również lecytynę, która poprawia pamięć, koncentrację i skupienie.
To jednak nie wszystkie korzyści, które rodzice mogą znaleźć w sezamkach, w kontekście przygotowywania szkolnego śniadania dla swoich dzieci.
Produkty obecne w diecie najmłodszych powinny cechować się prostotą i tzw. czystą etykietą. Oznacza to, że zostały one wytworzone na bazie naturalnych składników, bez dodatku sztucznych dodatków. Ponadto sezamki AMKI TO GO są niezwykle poręczne, zajmują niewiele miejsca, nie obciążają dodatkowo plecaków dzieci, dlatego bez problemu uczniowie mogą zabrać je ze sobą do szkoły – Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.
Nowości od Unitop, czyli większy wybór dla rodziców
W ostatnim czasie Unitop rozszerzył swoją ofertę w kategorii sezamków. Wśród nowych wariantów smakowych znalazły się Amki TO GO – w polewie jogurtowej, w czekoladzie, z kokosem oraz bez dodatku cukru. Dzięki temu rodzice otrzymują możliwość jeszcze większego wyboru zdrowszej alternatywy przekąsek wobec tradycyjnych słodyczy dla swojej dzieci. Z kolei najmłodsi nie muszą ograniczać się wyłącznie do klasycznych form sezamków, mogą odnaleźć swój ulubiony smak Amków TO GO, które doskonale sprawdzą się w czasie szkolnych przerw.

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.