Komunikaty PR

Bank BNP Paribas i firma technologiczna Envirly łączą siły w trosce o środowisko

2023-05-29  |  10:00
Biuro prasowe

 

Bank BNP Paribas nawiązał współpracę z firmą Envirly, która opracowała innowacyjne narzędzie do zarządzania śladem węglowym. Dzięki niej Klienci firmowi banku będą mogli mierzyć, raportować i w konsekwencji skutecznie zmniejszać emisje gazów cieplarnianych oraz podejmować kolejne, bardziej ekologiczne decyzje.

Wraz z wdrożeniem unijnej dyrektywy CSRD, od 2024 r. kolejne podmioty będą musiały mierzyć swój ślad węglowy i uwzględniać go w sprawozdaniach rocznych. Jednak już teraz poziom emisyjności ma znaczenie, szczególnie dla firm, które eksportują swoje towary na rynki zagraniczne. Rosnące obowiązki raportowe przedsiębiorstw i nowe wyzwania w zakresie konkurencyjności zaowocowały współpracą Banku BNP Paribas i Envirly. To polska firma, która opracowała dostępny z poziomu przeglądarki internetowej system raportowy pozwalający zarządzać śladem węglowym i raportowaniem niefinansowym.

Bank BNP Paribas i Envirly łączą siły. Wygodniejsze raportowanie emisji dla przedsiębiorców

- Udostępniamy narzędzie, które pomoże w raportowaniu emisyjności zgodnie z wymogami regulacyjnymi i ułatwi spełnienie tego obowiązku. Sprawozdawczość w zakresie śladu węglowego może wzmocnić przewagę konkurencyjną naszych Klientów, a monitorowanie danych dotyczących emisyjności stanowić ważny krok w procesie przygotowania i realizowania strategii transformacji energetycznej przedsiębiorstwa – mówi Jarek Rot, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas. Jak podkreśla, Klienci banku eksportujący swoje towary np. do Niemiec, zauważają, że ich partnerzy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na warunki handlowe, ale także na ślad węglowy.

Envirly umożliwia raportowanie zgodnie z międzynarodowymi standardami i normami. Platforma pozwala na wygenerowanie wkładu merytorycznego (wykresów, infografik itp.) do raportów zrównoważonego rozwoju – zarówno obowiązkowych, jak i dodatkowych. Na podstawie indywidualnych danych każdego przedsiębiorstwa przedstawia również propozycje działań, które mogą zmniejszyć emisyjność.

Envirly – innowacyjne rozwiązania w trosce o naszą przyszłość

- Środowisko jest naszym wspólnym dziedzictwem, a współpraca z tak dużą instytucją, jak Bank BNP Paribas, pozwala nam na silniejsze oddziaływanie na przyszłość, w której zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem dla naszej planety i społeczeństwa – przekonuje Weronika Czaplewska. Wiceprezeska Envirly podkreśla, że przedsiębiorcy nie powinni bać się wzięcia większej odpowiedzialności za przyszłość planety. - Wraz z Bankiem BNP Paribas chcemy pokazać Klientom, że świadoma transformacja biznesu idzie w parze z optymalizacją kosztów i usprawnianiem procesów – dodaje Czaplewska.

W 2022 roku Envirly zostało wybrane jako dostawca rozwiązania mierzącego ślad węglowy przedsiębiorstw w ramach ostatniej edycji Office Hours – autorskiego programu wdrażania innowacyjnych rozwiązań w Banku BNP Paribas.

- Envirly przedstawiło najciekawszą i najbardziej innowacyjną ofertę, która pomoże nam we wdrażaniu prawidłowych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz wesprze Klientów w zmniejszeniu i monitorowaniu śladu węglowego. Wprowadzenie takich technologii jak te dostarczane przez Envirly, może być kluczowe w osiągnięciu celów związanych z dekarbonizacją – podsumowuje Michał Miszułowicz, dyrektor ds. współpracy z sektorem Innowacji w Banku BNP Paribas.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy Biuro prasowe
2024-12-23 | 14:45

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

VeloBank otworzył swoją pierwszą placówkę w Grudziądzu, zlokalizowaną w centrum miasta przy ul. Mickiewicza 22, zaledwie kilka kroków od starówki. Dzięki dogodnej
Bankowość Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
2024-12-23 | 11:00

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Święta to czas, który kojarzy się ze spotkaniami w gronie rodziny i obdarowywaniem bliskich upominkami, ale to nie wszystko. Polacy kultywują tradycję dzielenia się i nie zapominają
Bankowość Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
2024-12-20 | 11:50

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej

Koniec grudnia to czas na upominki. W tym roku można się ich spodziewać nie tylko od Świętego Mikołaja, ale również od VeloBanku, który przygotował dla klientów kilka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.