Bank Pocztowy uruchamia specjalną ofertę dla emerytów
ITBC Communication
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
michal_michalski|itbc.pl| |michal_michalski|itbc.pl
+48 602 789 188
www.itbcgroup.pl
Bank Pocztowy wprowadził nową ofertę promocyjną - kredyt dedykowany emerytom. Kredyt przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, których jedynym źródłem dochodu jest emerytura. Finansowanie jest dostępne w placówkach Banku Pocztowego i Poczty Polskiej, jednak prośbę o kontakt w sprawie oferty można przekazać także listonoszom. Po kredycie na EkoWydatki to kolejna nowość w ofercie Banku wprowadzona w styczniu br.
Liczba Polaków pobierających świadczenia emerytalne rośnie z roku na rok i wynosi obecnie około 7 mln osób (ostatnie dane GUS z końca 2019 r.). To właśnie dla nich Bank Pocztowy uruchomił nową ofertę finansowania – Kredyt dla seniorów. Okres kredytowania wynosi maksymalnie 36 miesięcy, a kwota kredytu może wynieść od 300 zł do 5000 zł. Co ważne –
w przypadku kredytu dla tej grupy klientów Bank nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia.
- O kredyt można wnioskować w placówkach Banku Pocztowego, ale także w placówkach Poczty Polskiej np. w czasie płacenia za rachunki czy odbierania listu. Prośbę o kontakt
w sprawie kredytu może przyjąć także listonosz. Nasza propozycja dla seniorów to kolejna nowość, która pomoże niektórym grupom obywateli w sfinansowaniu własnych potrzeb w tych trudnych czasach. Liczymy także, że dalszy rozwój oferty pozwoli na zainteresowanie usługami Banku Pocztowego kolejnych klientów – komentuje Aleksandra Rulewska, zastępca Dyrektora Departamentu Produktów Detalicznych Banku Pocztowego.
Środki z kredytu można przeznaczyć na dowolny cel. Aktualna oferta kredytu dla seniorów obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.
- Placówki pocztowe to nie tylko punkty realizujące tradycyjne usługi pocztowe, oferta jest stale poszerzana o usługi bankowe i ubezpieczeniowe. Poczta Polska oferuje różnorodne usługi finansowe Spółek z grupy kapitałowej, ich rozwój jest jednym z naszych celów biznesowych – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.
Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.pocztowy.pl/indywidualni/kredyt-gotowkowy/oferta-dla-emerytow/

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.