Bezpieczne testowanie i kwalifikacja pacjentów podstawą w efektywnym leczeniu
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
Reagując na powstałą w związku z pandemią koronawirusa sytuację, firma BEP MED CENTER, opracowała i skonstruowała prototyp Modułowych Jednostek Medycznych. To najnowocześniejsze rozwiązanie dla rozbudowy, bądź uzupełnienia infrastruktury szpitali. Jednym z możliwych zastosowań Jednostek, jest stworzenie dodatkowych pomieszczeń do tzw. triage’u, tj. testowania i kwalifikacji pacjentów przy oddziale SOR, jeszcze przed wejściem do szpitala. Dzięki temu jesteśmy w stanie w znacznym stopniu ograniczyć transmisję wirusa i zabezpieczyć szpitale przed ewentualnym zamknięciem. Ma to szczególne znaczenie w kontekście wyzwań związanych z nagłym wzrostem zachorowań, jak i przygotowaniem systemu lecznictwa na wszelkie zagrożenia w przyszłości.
COVID-19 i spowodowana wzrostem zakażeń wirusem pandemia, uwypukliła wiele problemów, z którymi borykają się służby medyczne w Polsce i na świecie. Mając odpowiednią wiedzę i zasoby postanowiliśmy wyjść naprzeciw wyzwaniu i opracowaliśmy koncepcję modułowego szpitala specjalistycznego, która w pełni odpowiada na wymagania związane m.in. z epidemią. W pełni autonomiczny, stworzony przez naszych polskich konstruktorów i konsultantów system pozwala w bardzo szybkim czasie stworzyć szpital z dowolnym układem oddziałów o praktycznie każdej specjalizacji. Rozwiązanie to znacznie podwyższa efektywności leczenia, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu BEP.
Minimalizacja ryzyka zakażeniem
Modułowe Jednostki Medyczne zaprojektowane są w taki sposób, że stanowią remedium na problem prowadzenia badań wstępnych pod kątem zakażenia przed wejściem na SOR. Dzięki prostemu i powtarzalnemu systemowi izolatek dla osób chorych i zakażonych, z możliwością zastosowania systemu filtrowania powietrza i komunikacji dwustronnej wideo, zmniejszają liczbę bezpośrednich kontaktów między chorymi i personelem medycznym do niezbędnego minimum.
Pomieszczenie poczekalni wyposażone jest w klimatyzację bądź systemy wentylacji powietrza wyposażone w filtry HEPA. Dodatkowo, dzięki zainstalowanym przegrodom pomiędzy oczekującymi pacjentami i systemowi dwustronnej komunikacji wideo, możliwe jest zdalne porozumiewanie się i przeprowadzanie wywiadu z pacjentem, co ogranicza do minimum ryzyko transmisji zakażeń wirusowych na oddziale SOR. Izolatki natomiast posiadają możliwość instalowanie indywidualnych klimatyzatorów oraz systemów wentylacji.
Najnowsza technologia w służbie ochrony zdrowia
Możliwość zainstalowania systemu audio i wideo komunikacji dwustronnej z pacjentami w izolatkach dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów. Monitory instalowane są również w poczekalni do celów przekazywania komunikatów.
Co więcej, standaryzacja wyposażenia, inteligentne rozwiązania, optymalizacja procesów, gwarantują wyjątkowo niskie koszty stworzenia szpitala per 1 łóżko szpitalne. Szacuje się, że koszt jednego miejsca jest o 1/3 niższy niż na klasycznym oddziale. Jednostkę taką, spółka BEP MED CENTER może zbudować w dowolnym miejscu w kraju i za granicą w krótkim czasie.
Więcej informacji:
Ewelina Kolad
Starszy Specjalista ds. PR
AHAVA PR Sp. z o.o.
tel: +48 510 291 250
email: ewelina.kolad@ahavapr.pl
Biomass Energy Project S.A. to spółka powołana została początkowo powołana do działań w obszarze związanych z biomasą, roślinami energetycznymi i technologiami do ich innowacyjnych zastosowań. W okresie ostatnich 2-3 lat jej profil uległ zmianie i aktualnie pracowała głównie nad nowymi innowacyjnymi technologiami szczególnie w zakresie związanym z elektromobilnością oraz kontynuowała prace związane ze wzrostem potencjału badawczego. Od 2011 notowana na New Connect.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.