Komunikaty PR

Bezpieczne testowanie i kwalifikacja pacjentów podstawą w efektywnym leczeniu

2020-08-14  |  10:05
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

Reagując na powstałą w związku z pandemią koronawirusa sytuację, firma BEP MED CENTER, opracowała i skonstruowała prototyp Modułowych Jednostek Medycznych. To najnowocześniejsze rozwiązanie dla rozbudowy, bądź uzupełnienia infrastruktury szpitali. Jednym z możliwych zastosowań Jednostek, jest stworzenie dodatkowych pomieszczeń do tzw. triageu, tj. testowania i kwalifikacji pacjentów przy oddziale SOR, jeszcze przed wejściem do szpitala. Dzięki temu jesteśmy w stanie w znacznym stopniu ograniczyć transmisję wirusa i zabezpieczyć szpitale przed ewentualnym zamknięciem. Ma to szczególne znaczenie w kontekście wyzwań związanych z nagłym wzrostem zachorowań, jak i przygotowaniem systemu lecznictwa na wszelkie zagrożenia w przyszłości.

 

COVID-19 i spowodowana wzrostem zakażeń wirusem pandemia, uwypukliła wiele problemów, z którymi borykają się służby medyczne w Polsce i na świecie. Mając odpowiednią wiedzę i zasoby postanowiliśmy wyjść naprzeciw wyzwaniu i opracowaliśmy koncepcję modułowego szpitala specjalistycznego, która w pełni odpowiada na wymagania związane m.in. z epidemią. W pełni autonomiczny, stworzony przez naszych polskich konstruktorów i konsultantów system pozwala w bardzo szybkim czasie stworzyć szpital z dowolnym układem oddziałów o praktycznie każdej specjalizacji. Rozwiązanie to znacznie podwyższa efektywności leczenia, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu BEP.

 

Minimalizacja ryzyka zakażeniem

Modułowe Jednostki Medyczne zaprojektowane są w taki sposób, że stanowią remedium na problem prowadzenia badań wstępnych pod kątem zakażenia przed wejściem na SOR. Dzięki prostemu i powtarzalnemu systemowi izolatek dla osób chorych i zakażonych, z możliwością zastosowania systemu filtrowania powietrza i komunikacji dwustronnej wideo, zmniejszają liczbę bezpośrednich kontaktów między chorymi i personelem medycznym do niezbędnego minimum.

 

Pomieszczenie poczekalni wyposażone jest w klimatyzację bądź systemy wentylacji powietrza wyposażone w filtry HEPA. Dodatkowo, dzięki zainstalowanym przegrodom pomiędzy oczekującymi pacjentami i systemowi dwustronnej komunikacji wideo, możliwe jest zdalne porozumiewanie się i przeprowadzanie wywiadu z pacjentem, co ogranicza do minimum ryzyko transmisji zakażeń wirusowych na oddziale SOR. Izolatki natomiast posiadają możliwość instalowanie indywidualnych klimatyzatorów oraz systemów wentylacji.

 

Najnowsza technologia w służbie ochrony zdrowia

Możliwość zainstalowania systemu audio i wideo komunikacji dwustronnej z pacjentami w izolatkach dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów. Monitory instalowane są również w poczekalni do celów przekazywania komunikatów.

 

Co więcej, standaryzacja wyposażenia, inteligentne rozwiązania, optymalizacja procesów, gwarantują wyjątkowo niskie koszty stworzenia szpitala per 1 łóżko szpitalne. Szacuje się, że koszt jednego miejsca jest o 1/3 niższy niż na klasycznym oddziale. Jednostkę taką, spółka BEP MED CENTER może zbudować w dowolnym miejscu w kraju i za granicą w krótkim czasie.

 

Więcej informacji:

Ewelina Kolad

Starszy Specjalista ds. PR

AHAVA PR Sp. z o.o.

tel: +48 510 291 250

email: ewelina.kolad@ahavapr.pl


Biomass Energy Project S.A. to spółka powołana została początkowo powołana do działań w obszarze związanych z biomasą, roślinami energetycznymi i technologiami do ich innowacyjnych zastosowań. W okresie ostatnich 2-3 lat jej profil uległ zmianie i aktualnie pracowała głównie nad nowymi innowacyjnymi technologiami szczególnie w zakresie związanym z elektromobilnością oraz kontynuowała prace związane ze wzrostem potencjału badawczego. Od 2011 notowana na New Connect.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BFF Banking Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Helping Hand dba o dobre samopoczucie pracowników UNIQA w Polsce Biuro prasowe
2024-07-25 | 09:00

Helping Hand dba o dobre samopoczucie pracowników UNIQA w Polsce

Helping Hand - pierwsza w Polsce platforma wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego oraz aplikacja mobilna, wspierające dobre samopoczucie pracowników i osób
Zdrowie Vision Express wprowadza nowy pakiet opieki nad wzrokiem Vision Care +
2024-07-23 | 11:00

Vision Express wprowadza nowy pakiet opieki nad wzrokiem Vision Care +

Od niedawna klienci Vision Express mogą skorzystać z jeszcze większej liczby benefitów w ramach nowego, innowacyjnego pakietu opieki nad wzrokiem Vision Care +. To pierwsza taka usługa
Zdrowie Sylwia Gołębiewska inwestuje w Aurumaris Professional
2024-07-15 | 01:00

Sylwia Gołębiewska inwestuje w Aurumaris Professional

Rynek kosmetyki profesjonalnej wzbogacił się nową markę – Aurumaris Professional. Firma, która dotychczas działała w segmencie konsumenckim, teraz wkracza na rynek B2B,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.