Komunikaty PR

Bezpieczny Fizjoterapeuta okiem prawnika – bezpłatny webinar dla fizjoterapeutów

2020-06-22  |  13:55
Biuro prasowe

Jakie jest prawne otoczenie wykonywania zawodu Fizjoterapeuty i w jaki sposób bezpiecznie, z punktu widzenia prawa, wykonywać ten zawód, aby minimalizować potencjalne roszczenia pacjentów, zwłaszcza w czasie epidemii – to główne tematy bezpłatnego webinaru ,,Bezpieczny Fizjoterapeuta okiem prawnika” organizowanego przez Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska wraz z INTER Polska, który odbędzie się 24 czerwca 2020 roku o godz. 20:00.

Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń INTER Polska przygotowały bezpłatny webinar ,,Bezpieczny Fizjoterapeuta okiem prawnika”, którego celem jest dostarczenie merytorycznej i fachowej wiedzy pozwalającej na bezpieczne wykonywanie zawodu w świetle obowiązujących przepisów i obecnej sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem SARS-CoV-2.

Stan epidemii na prawie dwa miesiące praktycznie wyłączył możliwość udzielania świadczeń z zakresu fizjoterapii. Przywracanie zabiegów rehabilitacyjnych zbiegło się w  czasie z wprowadzeniem ważnej dla fizjoterapeutów regulacji prawnej – 6 kwietnia 2020 r. zostało wydane, a od 15 kwietnia obowiązuje,  nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.

O czym opowiedzą eksperci w trakcie webinaru?

  • W jaki sposób prowadzić dokumentację medyczną w świetle nowego rozporządzenia Ministra Zdrowia z 6 kwietnia 2020 roku w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania
  • Co obejmuje zgoda pacjenta na zabieg i jak ją rozbudować w czasie epidemii
  • Jakie wpisy w dokumentacji pomagają fizjoterapeucie w sporach z pacjentami
  • Jakie kroki podjąć gdy pacjent występuje z roszczeniem
  • Jakie wsparcie otrzymuje Fizjoterapeuta w ramach ubezpieczenia ochrony prawnej

Webinar ,,Bezpieczny Fizjoterapeuta okiem prawnika” to nie tylko fachowa i merytoryczna wiedza podana w pigułce, ale przede wszystkim możliwość zadania pytań doświadczonym ekspertom ze świata prawniczego i ubezpieczeniowego. Eksperci wskażą rozwiązania pozwalające fizjoterapeucie  ograniczyć potencjalne problemy prawne związane z pracą zawodową. Przedstawią podstawowe prawa pacjenta i ich rolę w procesie udzielania świadczeń zdrowotnych przez fizjoterapeutów. Omówią konsekwencje związane z naruszeniem tych praw. Pokażą jak można zwiększyć bezpieczeństwo w zawodzie fizjoterapeuty stosując się do przepisów prawa i korzystając z ochrony ubezpieczeniowej przewidzianej dla tej grupy zawodowej, zwłaszcza z ochrony i asysty prawnej świadczonej 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu w ramach polisy INTER Ochrona Prawna dla zawodów medycznych. Jest to jedyne na rynku ubezpieczenie oferujące porady prawne na piśmie sygnowane przez radcę prawnego oraz pokrycie kosztów obecności adwokata w prokuraturze podczas przesłuchań.

Wśród prelegentów znajdą się:

  • Mecenas Paweł Strzelec, radca prawny, wieloletni wykładowca akademicki. Specjalizuje się w obszarze prawa medycznego, szczególnie w problematyce ochrony prawnej podmiotów leczniczych oraz osób wykonujących zawody medyczne. Od 2000 r. regularnie prowadzi autorskie szkolenia z prawa medycznego dla przedstawicieli zawodów medycznych oraz kadry zarządzającej podmiotów leczniczych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa medycznego, prawa ubezpieczeń, postępowania karnego. W Medical Tribune Stomatologia prowadzi stałą rubrykę Poznaj paragrafy. Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.
  •  Andrzej Twardowski, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC TU INTER Polska. Ekspert rynku ubezpieczeniowego tworzący produkty ochronne dla rynku ochrony zdrowia. Wykładowca podczas konferencji dla przedstawicieli zawodów medycznych, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z ochroną i ryzykiem w zawodach medycznych.

Webinar ,,Bezpieczny Fizjoterapeuta okiem prawnika”:

  • Kiedy: Środa, 24 Czerwca 2020 start godzina 20:00
  • Zapisy na stronie Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska: https://bit.ly/WebinarSFP10
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu

W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.