Bitdefender dla Windows 10 Professional: wysokie oceny AV-TEST
AV-TEST, niezależna organizacja zajmująca się badaniem efektywności aplikacji bezpieczeństwa, przetestowała 17 programów antywirusowych przeznaczonych dla komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 Professional. Analitycy badali antywirusy pod względem ich możliwości w zakresie ochrony, wpływu na wydajność komputera oraz użyteczności. W każdej z trzech wymienionych kategorii można było maksymalnie otrzymać 18 punktów. Taki wynik otrzymało oprogramowanie Bitdefender Entpoint Security 6.6. Antywirus wykrył 100 proc. ataków wykorzystujących luki 0-day, a także malware ujawniony w ciągu ostatnich czterech tygodni. Podczas badania AV-TEST badał szybkość pracy komputera z zainstalowanym antywirusem podczas przeglądania popularnych serwisów internetowych, obsługi aplikacji czy kopiowania plików. Autorzy testu stwierdzili, że Bitdefender Entpoint Security 6.6 nie miał negatywnego wpływu na wydajność komputera. Oprogramowanie nie generowało też fałszywych alarmów, co oznacza, że nie klasyfikowało bezpiecznych plików jako malware’u.
Z kolei Bitdefender Entpoint Security (Ultra) 6.6 zgromadził w badaniu AV-TEST 17 punktów - maksymalne oceny za ochronę oraz użyteczność oraz 5 punktów w kategorii wydajność. Oba produkty Bitdefendera otrzymały od AV-TEST certyfikat „Top-Product”.
Źródło: bitdefender.pl; marken.com.pl

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.