Bitdefender zdobywa najwyższe oceny w teście VBSpam
Test VBSpam to niezależne badanie, które analizuje skuteczność rozwiązań zabezpieczających pocztę e-mail pod kątem wykrywania niechcianych wiadomości, takich jak m.in malspsam, phishing, wyłudzenia, nachalna promocja itp. Zgodnie z metodologią testowania produkty uzyskują certyfikat VBSpam, jeśli wartość końcowego wyniku wynosi przynajmniej 98 proc. Natomiast oprogramowanie, które osiągnie wskaźnik wykrywania spamu na poziomie 99,50 proc. lub wyższym oraz nie wygeneruje fałszywych alarmów otrzymuje nagrodę VBSpam +.
W testach przeprowadzonych od 7 do 23 sierpnia wzięło udział sześć pełnych rozwiązań zabezpieczających pocztę e-mail, jedno rozwiązanie skonfigurowane indywidualnie i cztery różnego rodzaju czarne listy. Najnowsze testy, oprócz oceny skuteczności produktu w walce ze spamem, skupiały się na wiadomościach e-mail, które poprzez załączniki lub adresy URL prowadzą bezpośrednio do złośliwego działania. Do badania zebrano 147 208 wiadomości, z czego 144 192 było spamem, 33 091 dostarczono z Project Honey Pot, a pozostałe 111 101 z Abusix.
Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.7 uzyskał wskaźnik przechwytywania spamu na poziomie 99,94 proc i nie wygenerował żadnego fałszywego alarmu. To już piąty test z rzędu, w którym Bitdefender zajmuje pierwsze miejsce. Ciekawostką jest fakt, iż Bitdefender jest jedynym produktem antyspamowym, który uzyskał certyfikat VBSpam we wszystkich porównawczych 65 testach antyspamowych Virus Bulletin.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.